\n\t \t\t\t\t
Annonce<\/p>\n\t \t\t\t\t\n\t\t\t\t\t\t
<\/div>\n\t\t\t\t\t\t
Herrer:
1. Laurens Sweeck (Pauwels Sauzen)
2. Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen)
3. Toon Aerts (Telenet)
Kvinder:
1. Sanne Cant (IKO - Crelan)
2. Laura Verdonschot (Pauwels Sauzen)
3. Ellen van Loy (Telenet)
U23-herrer:
1. Toon Vandenbosch (Pauwels Sauzen)
2. Niels Vandenputte (Alpecin-Fenix)
3. Jelle Camps (Pauwels Sauzen)
U19-herrer:
1. Thibau Nys
2. Lennert Belmans
3. Emiel Verstrynge
Holland
Herrer:
1. Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix)
2. Lars van der Haar (Telenet)
3. Joris Nieuwenhuis (Team Sunweb)
Kvinder:
1. Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin-Fenix)
2. Annemarie Worst (777)
3. Lucinda Brand (Telenet)
U23-herrer:
1. Ryan Kamp
2. Mees Hendrikx
3. Pim Ronhaar
U23-kvinder:
1. Inge van der Heijden
2. Manon Bakker
3. Aniek Van Alphen
U19-herrer:
1. Tibor del Grosso
2. Lucas Janssen
3. Danny Van Lierop
U19-kvinder:
1. Shirin Van Anrooij
2. Puck Pieterse
3. Fem Van Empel
Schweiz
Herrer:
1. Lars Forster (Scott-SRAM)
2. Timon Rüegg
3. Nicola Rorhbach
Kvinder:
1. Zina Barhoumi
2. Chrystelle Baumann
3. Tanja Blickenstorfer
U23-herrer:
1. Kevin Kuhn
2. Loris Rouiller
3. Felix Stehli
U23-kvinder:
1. Jacqueline Schneebeli
2. Noemi Ruegg
3. Lara Krahemann
Frankrig
Herrer:
1. Clement Venturini (AG2R La Mondiale)
2. Joshua Dubau
3. Fabien Doubey
Kvinder:
1. Marion Norbert Riberolle (Experza)
2. Caroline Mani
3. Perrine Clauzel (A.S. Bike Crossteam)
U23-herrer:
1. Antoine Benoist
2. Mickael Crispin
3. Joris Delbove
U19-herrer:
1. Ugo Ananie
2. Rémi Lelandais
3. Baptiste Vadic
U19-kvinder:
1. Line Burquier
2. Olivia Onesti
3. Lauriane Duraffourg
Storbritannien
Herrer:
1. Tom Pidcock (Trinity Racing)
2. Ben Tulett (Alpecin-Fenix)
3. Cameron Mason (Trinity Racing)
Kvinder:
1. Harriet Harnden
2. Bethany Crumpton (Tarteletto-Isorex)
3. Anna Kay (Experza)
U19-herrer:
1. Rory Mcguire
2. Oliver Stockwell
3. Corran Carrick-Anderson
U19-kvinder:
1. Millie Couzens
2. Josie Nelson
3. Anna Flynn
Italien
Herrer:
1. Jakob Dorigoni (Selle Italia)
2. Gioele Bertolini
3. Nicolas Samparisi (KTM Alchemist)
Kvinder:
1. Eva Lechner (Creafin-Fristads)
2. Alice Maria Arzuffi (777)
3. Alessia Bulleri
U23-herrer:
1. Antonio Folcareli
2. Davide Toneatti
3. Marco Pavan
U23-kvinder:
1. Francesca Baroni
2. Sara Casasola
3. Gala Realini
Spanien
Herrer:
1. Felipe Orts Lloret (CycloCross Team Teika)
2. Kevin Suarez Fernandez (Nesta - Skoda)
3. Gorka Izaguirre (Astana)
Kvinder:
1. Lucia Gonzalez Blanco (Nesta - Skoda)
2. Aida Nuno Palacio
3. Paula Diaz Lopez
U23-herrer:
1. Iván Feijoo Alberte
2. Gonzalo Inguanzo Macho
3. Xabier Murias Garcia
Tyskland
Herrer:
1. Marcel Meisen (Alpecin-Fenix)
2. Sascha Weber (LC Tetange)
3. Manuel Müller (RSV Rheinstolz)
Kvinder:
1. Elisabeth Brandau
2. Kim Anika Ames
3. Stefanie Paul
Ungarn
Herrer:
1. Balasz Vas
2. Zsoit Bur
3. Szilard Buruczki
Kvinder:
1. Blanka Kata Vas
2. Viktoria Szekeres
3. Adel Horvath
Østrig
Herrer:
1. Daniel Federspiel (Voralberg - Santic)
2. Philipp Heigl (SU Bikestore)
3. Fabian Costa (RV)
Kvinder:
1. Lisa Pasteiner (Ghost Factory Racing)
2. Nadja Heigl (KTM Alchemest)
3. Cornelia Holland (Union RRT)
Tjekkiet
Herrer:
1. Emil Hekele
2. Thomas Kopecky (Pauwels Sauzen)
3. Michael Boros
Kvinder:
1. Pavla Havlikova
2. Tereza Svihalkova
3. Nikola Bajgerova
Sverige
Herrer:
1. Emil Lindgren (Serneke Allebike)
2. David Eriksson (Art-V Cycling Club)
3. Emil Lindgren (Biketown)
Kvinder:
1. Åsa Erlandsson (Varbergs MTB)
2. Anna Persson (Staffanstorp CK)
3. Felicia Andersson (CK Master)
Luxembourg:
Herrer:
1. Lex Reichling
Kvinder:
1. Christine Majerus
Polen:
Herrer:
1. Marek Konwa
Kvinder:
1. Zuzanna Krzystala
USA:
Herrer:
1. Gage Hecht
Kvinder:
1. Clara Honsinger
Kroatien:
Herrer:
1. Viktor Potocki
Kvinder:
1. Gloria Musa
Irland
Herrer:
1. David Conroy
Kvinder:
1. Maria Larkin