\n\t \t\t\t\t
Annonce<\/p>\n\t \t\t\t\t\n\t\t\t\t\t\t
<\/div>\n\t\t\t\t\t\t
Mix stafet - klokken 14:30-17:00
1. Italien
2. Tyskland
3. Holland
Se hele resultatet og læs referatet her
Torsdag 9. september
U23 kvinder enkeltstart - klokken 9:15-10:15
1. Vittoria Guazzini (Italien)
2. Hannah Ludwig (Tyskland)
3. Elena Pirrone (Italien)
Se hele resultatet og læs referatet her
Elite kvinder enkeltstart - klokken 10:45-11:45
1. Marlen Reusser (Schweiz)
2. Ellen van Dijk (Holland)
3. Lisa Brennauer (Tyskland)
Se hele resultatet og læs referatet her
U23 herrer enkeltstart - klokken 14:15-15:35
1. Johan Price-Pejtersen (Danmark)
2. Søren Wærenskjold (Norge)
3. Daan Hoole (Holland)
Se hele resultatet og læs referatet her
Elite herrer enkeltstart - klokken 16:00-17:35
1. Stefan Kung (Schweiz)
2. Filippo Ganna (Italien)
3. Remco Evenepoel (Belgien)
Se hele resultatet og læs referatet her
Fredag 10. september
Junior herrer linjeløb - klokken 9:00-11:50
1. Romain Grégoire (Frankrig)
2. Per Strand Hagenes (Norge)
3. Lenny Martinez (Frankrig)
Se hele resultatet og læs referatet her
Junior kvinder linjeløb - klokken 13:50-16:00
1. Linda Riedmann (Tyskland)
2. Eleonora Ciaboco (Italien)
3. Elgantine Rayer (Frankrig)
Se hele resultatet og læs referatet her
U23 kvinder linjeløb - klokken 16:30-18:40
1. Silvia Zanardi (Italien)
2. Kata Blanka Vas (Ungarn)
3. Évita Muzic (Frankrig)
Se hele resultatet og læs referatet her
Lørdag 11. september
U23 herrer linjeløb - klokken 09:00-12:10
1. Thibau Nys (Belgien)
2. Filippo Baroncini (Italien)
3. Juan Ayuso Pesquera (Spanien)
Se hele resultatet og læs referatet her
Elite kvinder linjeløb - klokken 14:15-17:00
1. Ellen van Dijk (Holland)
2. Liane Lippert (Tyskland)
3. Rasa Leleivytė (Litauen)
Se hele resultatet og læs referatet her
Søndag 12. september
Elite herrer linjeløb - klokken 12:30-17:00
1. Sonny Colbrelli (Italien)
2. Remco Evenepoel (Belgien)
3. Benoît Cosnefroy (Frankrig)
Se hele resultatet og læs referatet her
Medaljeoversigt
1. Italien. 4 guld, 3 sølv og 1 bronze
2. Belgien. 2 guld, 2 sølv og 1 bronze
3. Schweiz. 2 guld
4. Tyskland. 1 guld, 4 sølv og 1 bronze
5. Holland. 1 guld, 1 sølv og 3 bronze
6. Frankrig. 1 guld og 5 bronze
7. Rusland. 1 guld
7. Danmark. 1 guld
9. Norge. 2 sølv
10. Ungarn. 1 sølv
11. Spanien. 1 bronze
11. Litauen. 1 bronze