-->
Feltet.dk | Feltet.dk
Annonce
Prøv vores nye app
Romandiet Rundt
Romandiet Rundt
Nyheder
Live
Optakter
Ruten
Startliste
Resultater
Fotos
Video
Ruten
TV
Tilbage
Nyheder
Nyhedsarkiv
Optakter
Landevej
Bane
Cross
Mountainbike
Motion
Udstyr og test
Gravel
Podcast
E-cykling
Søg i nyheder
Tilbage
Manager
Sæsonspil 2024 (Uden kaptajn)
Sæsonspil 2024 (Med kaptajn)
Giro-spillet 2024
Tilbage
Ryttere og hold
Ryttere
Hold
Statistik
Transfers (WorldTeams)
Transfers (ProTeams)
Transfers (Dansk)
Stagiaires
Fødselsdag
Holdgennemsnitsalder
Tilbage
Løbskalender
Nyhedsbrev
Liveopdatering
Tour de Romandie 3. etape
Presidential Tour of Türkiye 6. etape
Tilbage
Video
Udstyr og test
Produktnyheder og test
Test-arkiv
Brugtmarked
Cykelsøgemaskine
Tilbage
Shop
Skoleguide
Rejseguide
TV-oversigt
Debat
App
DESKTOP
LOG IND
Startliste
2024
2023
2022
2021
2020
2017
2016
2015
2014
INEOS Grenadiers
1
Geraint THOMAS
2
Thymen ARENSMAN
3
Tobias FOSS
4
Filippo GANNA
5
Jhonatan NARVAEZ
6
Magnus SHEFFIELD
7
Ben SWIFT
8
Connor SWIFT
Alpecin-Deceuninck
11
Kaden GROVES
12
Tobias BAYER
13
Nicola CONCI
14
Quinten HERMANS
15
Jimmy JANSSENS
16
Timo KIELICH
17
Edward PLANCKAERT
18
Fabio VAN DEN BOSSCHE
Arkéa - B&B Hotels
21
Jenthe BIERMANS
22
Louis BARRE
23
Ewen COSTIOU
24
David DEKKER
25
Donavan GRONDIN
26
Michel RIES
27
Alan RIOU
28
Alessandro VERRE
Astana Qazaqstan
31
Simone VELASCO
32
Davide BALLERINI
33
Anthon CHARMIG
34
Lorenzo FORTUNATO
35
Max KANTER
36
Henok MULUBRHAN
37
Vadim PRONSKIY
38
Christian SCARONI
Annonce
Bora-Hansgrohe
41
Daniel Felipe MARTINEZ
42
Giovanni ALEOTTI
43
Jonas KOCH
44
Florian LIPOWITZ
45
Ryan MULLEN
46
Maximilian SCHACHMANN
47
Danny VAN POPPEL
48
Sam WELSFORD
Cofidis
51
Stefano OLDANI
52
Stanislaw ANIOLKOWSKI
53
Nicolas DEBEAUMARCHE
54
Kenny ELISSONDE
55
Ruben FERNANDEZ ANDUJAR
56
Simon GESCHKE
57
Benjamin THOMAS
58
Harrison WOOD
Decathlon AG2R La Mondiale
61
Ben Alexander O´CONNOR
62
Alex BAUDIN
63
Aurelien PARET-PEINTRE
64
Valentin PARET PEINTRE
65
Damien TOUZE
66
Bastien TRONCHON
67
Andrea VENDRAME
68
Larry WARBASSE
EF Education - EasyPost
71
Hugh CARTHY
72
Jefferson Alexander CEPEDA
73
Stefan DE BOD
74
Andrey AMADOR
75
Simon CARR
76
Johan Esteban CHAVES
77
Mikkel Frølich HONORÉ
78
Georg STEINHAUSER
Groupama-FDJ
81
Laurence PITHIE
82
Lewis ASKEY
83
Cyril BARTHE
84
Clément DAVY
85
Lorenzo GERMANI
86
Olivier Le GAC
87
Fabian LIENHARD
88
Enzo PALENI
Intermarché - Wanty
91
Biniam GIRMAY
92
Lilian CALMEJANE
93
Kevin COLLEONI
94
Madis MIHKELS
95
Simone PETILLI
96
Adrien PETIT
97
Dion SMITH
98
Roel VAN SINTMAARTENSDIJK
Annonce
Israel Premier Tech
101
Michael WOODS
102
Simon CLARKE
103
Marco FRIGO
104
Hugo HOFSTETTER
105
Riley PICKRELL
106
Nadav RAISBERG
107
Nicholas SCHULTZ
109
Ethan VERNON
Lidl - Trek
111
Jonathan MILAN
112
Andrea BAGIOLI
113
Simone CONSONNI
114
Amanuel GHEBREIGZABHIER
115
Daan HOOLE
116
Juan Pedro LOPEZ
117
Jasper STUYVEN
118
Edward THEUNS
Movistar Team
121
Nairo QUINTANA
122
Ruben GUERREIRO
123
William BARTA
124
Davide CIMOLAI
125
Fernando GAVIRIA
126
Lorenzo MILESI
127
Einer Augusto RUBIO REYES
128
Pelayo SANCHEZ
Soudal - Quick Step
131
Julian ALAPHILIPPE
132
Josef CERNY
133
Jan HIRT
134
Luke LAMPERTI
135
Tim MERLIER
136
Pieter SERRY
137
Bert VAN LERBERGHE
138
Mauri VANSEVENANT
Team DSM-Firmenich PostNL
141
Romain BARDET
142
Tobias Lund ANDRESEN
143
Chris HAMILTON
144
Fabio JAKOBSEN
145
Max POOLE
147
Julius VAN DEN BERG
148
Kevin VERMAERKE
Team Jayco AlUla
151
Alessandro De MARCHI
152
Edward DUNBAR
153
Caleb EWAN
154
Michael HEPBURN
155
Luka MEZGEC
156
Luke PLAPP
157
Max WALSCHEID
158
Filippo ZANA
Annonce
Team Polti Kometa
161
Matteo FABBRO
162
Davide BAIS
163
Mattia BAIS
164
Giovanni LONARDI
165
Mirco MAESTRI
166
Andrea PIETROBON
167
Davide PIGANZOLI
168
Jhonatan RESTREPO
Team Visma | Lease a Bike
171
Christophe LAPORTE
172
Edoardo AFFINI
173
Koen BOUWMAN
174
Robert GESINK
175
Olav KOOIJ
176
Jan TRATNIK
177
Cian UIJTDEBROEKS
178
Attila VALTER
Tudor Pro Cycling Team
181
Matteo TRENTIN
182
Alberto DAINESE
183
Robin FROIDEVAUX
184
Alexander KAMP
185
Alexander KRIEGER
186
Marius MAYRHOFER
187
Michael STORER
188
Florian STORK
UAE Team Emirates
191
Tadej POGACAR
192
Rui OLIVEIRA
193
Mikkel BJERG
194
Felix GROSSSCHARTNER
195
Vegard Stake LAENGEN
196
Rafal MAJKA
197
Juan Sebastian MOLANO
198
Domen NOVAK
VF Group-Bardiani CSF-Faizanè
201
Domenico POZZOVIVO
202
Luca COVILI
203
Filippo FIORELLI
204
Martin MARCELLUSI
205
Alessio MARTINELLI
206
Giulio PELLIZZARI
207
Alessandro TONELLI
208
Enrico ZANONCELLO
Bahrain Victorious
211
Antonio TIBERI
212
Rainer KEPPLINGER
213
Phil BAUHAUS
214
Damiano CARUSO
215
Andrea PASQUALON
216
Wout POELS
217
Jasha SÜTTERLIN
218
Torstein TRÆEN
Forkortelser:
DNS = Ikke til start
DNF = Gennemførte ikke
OTL = Udenfor tidsgrænsen
DSQ = Diskvalificeret
Annonce