Prøv vores nye app
Dwars door Vlaanderen
Dwars door Vlaanderen
Nyheder
Live
Optakter
Startliste
Resultater
Fotos
Video
TV
App
Tilbage
Flandern Rundt
Flandern Rundt
Nyheder
Live
Optakter
Ruten
Startliste
Resultater
Fotos
Video
TV
App
Tilbage
Nyheder
Nyhedsarkiv
Optakter
Landevej
Bane
Cross
Mountainbike
Motion
Udstyr og test
Gravel
Podcast
E-cykling
Søg i nyheder
Tilbage
Manager
Sæsonspil 2024 (Uden kaptajn)
Sæsonspil 2024 (Med kaptajn)
Klassikerspillet 2024
Baskerlandet Rundt 2024
Tilbage
Ryttere og hold
Ryttere
Hold
Statistik
Transfers (WorldTeams)
Transfers (ProTeams)
Transfers (Dansk)
Stagiaires
Fødselsdag
Holdgennemsnitsalder
Tilbage
Løbskalender
Nyhedsbrev
Liveopdatering
Dwars door Vlaanderen
Tilbage
Video
Udstyr og test
Produktnyheder og test
Test-arkiv
Brugtmarked
Cykelsøgemaskine
Tilbage
Shop
Skoleguide
Rejseguide
TV-oversigt
Debat
DESKTOP
LOG IND
Ringerike GP
Søg
2007
2008
2009
2010
Profil
Nyheder
Resultat
Ringerike GP - 1. etape
Ringerike GP - 2. etape
Ringerike GP - 3. etape
Ringerike GP - 4. etape
Ringerike GP - 5. etape
1
Alexander WETTERHALL
Team Sprocket
2
Christer RAKE
Joker Fuel of Norway
3
Johan LINDGREN
4
Barry MARKUS
Rabobank Development Team
5
Vegard Robinson BUGGE
Joker Fuel of Norway
6
Harald TOTSCHNIG
Tirol KTM Cycling Team
7
Michael STEVENSON
Team Coop - Repsol
8
Michael MATTHEWS
Team Jayco-AIS
9
Kristian Engen FORBORD
10
Rohan DENNIS
Team Jayco-AIS
11
Matthias KRIZEK
Tirol KTM Cycling Team
12
Sergey FIRSANOV
Team Designa Køkken
13
Daniel Egeland JARSTØ
14
Wilco KELDERMAN
Rabobank Development Team
15
Jesper ASSELMAN
16
Christoph PFINGSTEN
17
Nick VAN DER LIJKE
Rabobank Development Team
18
Rostislav KROTKY
AC Sparta Praha
19
Rikke DIJKXHOORN
Delta Cycling Rotterdam
20
Sebastian BALCK
21
Yegor DEMENTYEV
22
Jon Einar BERGSLAND
23
Michael REIHS
Team Designa Køkken
24
Dale APPLEBY
Vitus Pro Cycling
25
Yuriy AGARKOV
ISD-Jorbi Continental Team
26
Lasse BØCHMAN
Stölting Service Group
27
Roy HEGREBERG
Team Coop - Repsol
28
Patrik MOREN
29
Jasper BOVENHUIS
Rabobank Development Team
30
Bob SCHOONBROODT
31
Mathias LISSON
Team Designa Køkken
32
Mats BOEVE
Rabobank Development Team
33
Niklas GUSTAVSSON
Team Sprocket
34
Tor Inge ESPELAND
35
Michael HEPBURN
Team Jayco-AIS
36
Rune VAN DER MEIJDEN
Delta Cycling Rotterdam
37
Stian REMME
Joker Fuel of Norway
38
Tomas OKROUHLICKY
AC Sparta Praha
39
René JØRGENSEN
Team Designa Køkken
40
Norbert DÜRAUER
Tirol KTM Cycling Team
41
Stian SANGSTAD
42
Christer JENSEN
Uno-X Mobility
43
Anatoliy PAKHTUSOV
ISD-Jorbi Continental Team
44
Sondre Gjerdevik SØRTEVEIT
Joker Fuel of Norway
45
Ola Lorents AASVOLD
46
Stoen BERSVEN
47
Daniel FLEEMAN
Vitus Pro Cycling
48
Adrian GJØLBERG
Team Sparebanken Sør
49
Krister HAGEN
50
Oystein Stake LAENGEN
Team Sparebanken Sør
51
Luke DURBRIDGE
Team Jayco-AIS
52
Lucas PERSSON
53
Arne Gunnar ENSRUD
54
Oleksandr MARTYNENKO
ISD-Jorbi Continental Team
55
Johan LANDSTRÖM
56
Mads CHRISTENSEN
Stölting Service Group
57
Nebojsa JOVANOVIC
58
Roman BRONIS
AC Sparta Praha
59
Tobias LUDVIGSSON
60
Oleksandr SHEYDYK
ISD-Jorbi Continental Team
61
Bjørn Tore Nilsen HOEM
62
Geir Inge BERG
Team Coop - Repsol
63
Christofer STEVENSON
64
Jacob NIELSEN
Stölting Service Group
65
Espen Halvorsen BJØRGAN
66
Jahn Frederik GRUE
Team Coop - Repsol
67
Daniel SHAND
Vitus Pro Cycling
68
Ladislav FABISOVSKY
AC Sparta Praha
69
Torgeir STRANDBERG
Team Sparebanken Sør
70
Niklas ÅKVIK
Team Sparebanken Sør
71
Bas STAMSNIJDER
Delta Cycling Rotterdam
72
Stefan MAIR
Tirol KTM Cycling Team
73
Edvin WILSON
74
Jørgen EIDE
75
Philip LINDAU
76
Vegard BREEN
Joker Fuel of Norway
77
David WÖHRER
Tirol KTM Cycling Team
78
Patrik STENBERG
79
Kent Arnevik AADNØY
80
Frode SOLBERG
Team Coop - Repsol
81
Maurice VRIJMOED
Rabobank Development Team
82
Tore BJELLAND
83
Richard HANDLEY
Vitus Pro Cycling
84
Sondre NORLAND
85
Magnus NORDAHL
86
Carl-Henrik SANDELL
87
Daniel KREUTZFELDT
Team Designa Køkken
88
Michael TRONBORG KRISTENSEN
Stölting Service Group
89
Johan SVENSSON
90
Peter SMITH
Vitus Pro Cycling
91
Andreas LINDEN
92
Lars ANDERSSON
93
Reidar Bohlin BORGERSEN
94
Morten MØRLAND
Team Sparebanken Sør
95
Ola Inge DRØPPING
96
Ondrej PAVEK
AC Sparta Praha
97
Mikael Magnussen JOHANSEN
98
Erik JORDAHL
99
Kristian ELLERTSEN
100
Kristopher JORDAN
101
Sondre Bergan MOEN
102
Lars STENSLØKKEN
103
Martin UTHUS
Uno-X Mobility
104
Vegar FREDHEIM
105
Kristian PLATOU
106
Christian MOBERG JØRGENSEN
Stölting Service Group
107
Henrik ÅBOM
108
Vitaliy POPKOV
109
Ove NILSSON
110
Erik Kasa JARLSETH
Uno-X Mobility
111
Dominik BRÄNDLE
Tirol KTM Cycling Team
112
Jon Roberto SALGSVOLD
113
Michael BERLING
Stölting Service Group
114
Richard LANG
Team Jayco-AIS
115
Martin GUSTAVSEN
116
Magnus BØRRESEN
117
Audun Brekke FLØTTEN
Uno-X Mobility
118
Aslak SØRENSEN VAERNES
Uno-X Mobility
119
Svein Erik VOLD
Joker Fuel of Norway
120
Sebastian KVÅLSVOL
121
Øivind BJERKSETH
122
øystein Ebeltoft ANDERSEN
123
Martin Ole ØLMHEIM
124
Stian SLEMDAL
125
Mikael SCHOU
126
Jonas ORSET
127
Jon Anders GRØNDAHL
Team Sparebanken Sør
128
Filip EIDSHEIM
Team Coop - Repsol
129
Christian JENSEN
130
Marius Ness HAAVE
131
Pål ØDEGAARD
132
Jens-Erik MADSEN
Team Designa Køkken
133
Thomas REM
134
Aaron DONNELLY
Team Jayco-AIS
135
Hans-Tore Ebeltoft ANDERSEN
136
Gunnar EIDSHEIM
137
Håvard DAHL
138
Steffen KARSTOFT
139
Christoffer BERGGREN
140
Eivind EKELI
141
Thomas MYHRE
142
Oscar Schjerven GRYLLIN
143
Anders STENSAKER
144
Stin Arne OVERVIK
145
Kjetil ERTSÅS
146
Anders LIVEROD
147
Tommy Frengen EVENSEN
148
Vegard NYHUS
149
Per Arne HOLT
150
Lars Erik GRANLY
151
Trond Kristian SCHWEDER
152
Bjarte RØD
Annonce