Jhonatan Narváez tog bonussekunder på dagens etape.
Annonce
Selvom dagens etape blev afgjort i en massespurt, tog Jhonatan Narv\u00e1ez tredjepladsen.<\/p>","
Allerede p\u00e5 g\u00e5rsdagens etape sikrede den nytilkomne UAE-stjerne sig et glimrende udgangspunkt, da han blev toer p\u00e5 etapen til Uraidla, der blev vundet af Javier Romo.<\/p>","
Med sin tredjeplads p\u00e5 dagens etape snupper han fire bonussekunder og er nu blot fire sekunder efter Romo inden kongeetapen med m\u00e5l p\u00e5 Willunga Hill i morgen.<\/p>","
\u201cDet var noget s\u00e6rligt i dag med den energi, der blev lagt i spurten. Alle gav alt, og holdet gjorde et fantastisk stykke arbejde - det var vores plan. Vi ville g\u00e5 h\u00e5rdt ind i den sidste stigning og s\u00e5 f\u00f8re hele vejen<\/a> til m\u00e5l for at f\u00e5 en chance for sejren eller bonussekunder,\u201d siger Narv\u00e1ez i en pressemeddelelse fra UAE Team Emirates XRG.<\/p>","Morgendagens etape kender Narv\u00e1ez s\u00e6rdeles godt. Sidste \u00e5r blev han nummer tre p\u00e5 den.<\/p>","I den samlede stilling endte det med en andenplads, da Stephen Williams vandt. I morgen har han muligheden for at tage et afg\u00f8rende skridt mod en samlet sejr.<\/p>\n\t \t\t\t\tAnnonce<\/p>\n\t \t\t\t\t\n\t\t\t\t\t\t<\/div>\n\t\t\t\t\t\t “Det er en hård stigning. Vi har et godt hold, så vi skal tænke over, hvordan vi kan vinde løbet, men vi vil gøre vores bedste.” UAE Team Emirates XRG rapporterer desuden i deres pressemeddelelse, at 2023-vinderen, Jay Vine, var i asfalten i dag og har slået sit knæ.
Morgendagens etape kender Narv\u00e1ez s\u00e6rdeles godt. Sidste \u00e5r blev han nummer tre p\u00e5 den.<\/p>","
I den samlede stilling endte det med en andenplads, da Stephen Williams vandt. I morgen har han muligheden for at tage et afg\u00f8rende skridt mod en samlet sejr.<\/p>
Annonce<\/p>\n\t \t\t\t\t\n\t\t\t\t\t\t
“Det er en hård stigning. Vi har et godt hold, så vi skal tænke over, hvordan vi kan vinde løbet, men vi vil gøre vores bedste.”
UAE Team Emirates XRG rapporterer desuden i deres pressemeddelelse, at 2023-vinderen, Jay Vine, var i asfalten i dag og har slået sit knæ.
Tobias Lund melder om gode ben efter topresultat »
I går gik alt galt: Fransk topsprinter i ekstase efter etapesejr »
Stjerne får gult kort efter forseelse »
Tobias Lund misser chancen i nyt spurtopgør - Philipsen forsvarer ungdomstrøjen »
Philipsen forklarer glippet sejrschance »
SENESTE