Se Mattias Skjelmoses og de øvrige danskeres starttid på fredagens 4. etape af Tour de Luxembourg.
Annonce
I dag køres den måske vigtigste etape i årets Tour de Luxembourg, når 26 kilometer enkeltstart vil vende op og ned på et klassement, der fortsat er uhyggeligt tæt.
I alt er ni danskere med i løbet, og herunder finder du samtlige starttider. Spanske Felipe Orts lægger ud klokken 13.17, inden den førende franskmand Valentin Madouas lukker ballet godt to timer senere.
Du kan her læse vores optakt til etapen. Følg den her på Feltet.dk fra 14-tiden.
13:17 94 Felipe ORTS LLORET Burgos-BH
13:18 181 Théo BONNET Geofco Doltcini Materiel-Velo.com
13:19 111 Mikel ARISTI GARDOKI Euskaltel - Euskadi
13:20 183 Jacques GLOESENER Geofco Doltcini Materiel-Velo.com
13:21 184 Alexandre KESS Geofco Doltcini Materiel-Velo.com
13:22 31 Clément DAVY Groupama - FDJ
13:23 34 Tobias LUDVIGSSON Groupama - FDJ
13:24 136 Alessandro VERRE Team Arkea - Samsic
13:25 55 Arthur KLUCKERS UAE Team Emirates
13:26 143 Morten HULGAARD Uno-X Pro Cycling Team
13:27 162 Kevin INKELAAR Leopard Pro Cycling
13:28 166 Justin WOLF Leopard Pro Cycling
13:29 175 Kasper Viberg SØGAARD Riwal Cycling Team
13:30 91 Angel FUENTES PANIEGO Burgos-BH
13:31 152 James FOUCHE Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling
13:32 156 Tom SEXTON Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling
13:33 13 Thomas DELPHIS AG2R Citroen Team
13:34 186 Stijn SIEMONS Geofco Doltcini Materiel-Velo.com
13:35 102 Josu ETXEBERRIA AZPILIKUETA Caja Rural-Seguros RGA
13:36 106 Joel NICOLAU BELTRAN Caja Rural-Seguros RGA
13:37 95 Manuel PEÑALVER ANIORTE Burgos-BH
13:38 43 Asbjørn HELLEMOSE Trek - Segafredo
13:39 114 Antonio Jesus SOTO GUIRAO Euskaltel - Euskadi
13:40 133 Hugo HOFSTETTER Team Arkea - Samsic
13:41 22 Tom BOHLI Cofidis
13:42 172 Martijn BUDDING Riwal Cycling Team
13:43 5 Stijn STEELS Quick-Step Alpha Vinyl Team
13:44 142 Niklas EG Uno-X Pro Cycling Team
13:45 112 Asier ETXEBERRIA ZAFRA Euskaltel - Euskadi
13:46 144 Sindre KULSET Uno-X Pro Cycling Team
13:47 176 Emil Nygaard VINJEBO Riwal Cycling Team
13:48 71 Cyril BARTHE B&B Hotels - KTM
13:49 103 Joseba LOPEZ CUESTA Caja Rural-Seguros RGA
13:50 141 Simon DALBY Uno-X Pro Cycling Team
13:51 84 Julien DESMARETS Bingoal Pauwels Sauces WB
13:52 101 Orluis AULAR Caja Rural-Seguros RGA
13:53 161 Colin HEIDERSCHEID Leopard Pro Cycling
13:54 6 Jannik STEIMLE Quick-Step Alpha Vinyl Team
13:55 132 Thibault GUERNALEC Team Arkea - Samsic
13:56 165 Tim Torn TEUTENBERG Leopard Pro Cycling
13:57 171 Mathias BREGNHØJ Riwal Cycling Team
13:58 54 Andrés ARDILA UAE Team Emirates
13:59 151 Ryan CHRISTENSEN Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling
14:00 32 Lorenzo GERMANI Groupama - FDJ
14:01 86 Tom WIRTGEN Bingoal Pauwels Sauces WB
14:02 125 Jens REYNDERS Sport Vlaanderen - Baloise
14:03 163 Louis COQUERET Leopard Pro Cycling
14:04 126 Aaron VERWILST Sport Vlaanderen - Baloise
14:05 41 Simon PELLAUD Trek - Segafredo
14:06 124 Arne MARIT Sport Vlaanderen - Baloise
14:07 96 Oscar PELEGRÍ Burgos-BH
14:08 113 Unai CUADRADO RUIZ DE GAUNA Euskaltel - Euskadi
14:09 81 Gil GELDERS Bingoal Pauwels Sauces WB
14:10 164 Elias MARIS Leopard Pro Cycling
14:11 1 Davide BALLERINI Quick-Step Alpha Vinyl Team
14:12 85 Luc WIRTGEN Bingoal Pauwels Sauces WB
14:13 75 Axel LAURANCE B&B Hotels - KTM
14:14 82 Remy MERTZ Bingoal Pauwels Sauces WB
14:15 36 Lars VAN DEN BERG Groupama - FDJ
14:16 93 Juan Antonio LOPEZ-COZAR Burgos-BH
14:17 44 Amanuel GEBREIGZABHIER Trek - Segafredo
14:18 154 Joshua KENCH Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling
14:19 26 Harrison WOOD Cofidis
14:20 21 Sander ARMEE Cofidis
14:21 46 Antwan TOLHOEK Trek - Segafredo
14:22 182 Ivan CENTRONE Geofco Doltcini Materiel-Velo.com
14:23 66 Julien VERMOTE Alpecin-Deceuninck
14:24 62 Tobias BAYER Alpecin-Deceuninck
14:25 105 Sergio Roman MARTIN GALAN Caja Rural-Seguros RGA
14:26 121 Ruben APERS Sport Vlaanderen - Baloise
14:27 104 Jon BARRENETXEA Caja Rural-Seguros RGA
14:28 73 Pierre ROLLAND B&B Hotels - KTM
14:29 155 James ORAM Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling
14:30 12 Geoffrey BOUCHARD AG2R Citroen Team
14:31 14 Felix GALL AG2R Citroen Team
14:32 3 Tim DECLERCQ Quick-Step Alpha Vinyl Team
14:33 25 Jose HERRADA Cofidis
14:34 63 Nicola CONCI Alpecin-Deceuninck
14:35 134 Michel RIES Team Arkea - Samsic
14:36 53 Rafal MAJKA UAE Team Emirates
14:37 76 Sebastian SCHÖNBERGER B&B Hotels - KTM
14:38 115 Txomin JUARISTI Euskaltel - Euskadi
14:39 145 Torstein TRÆEN Uno-X Pro Cycling Team
14:40 23 Anthony PEREZ Cofidis
14:41 42 Giulio CICCONE Trek - Segafredo
14:42 56 Joel SUTER UAE Team Emirates
14:43 174 Lucas ERIKSSON Riwal Cycling Team
14:44 65 Jason OSBORNE Alpecin-Deceuninck
14:45 131 Maxime BOUET Team Arkea - Samsic
14:46 51 Rui OLIVEIRA UAE Team Emirates
14:47 135 Kévin VAUQUELIN Team Arkea - Samsic
14:48 72 Franck BONNAMOUR B&B Hotels - KTM
14:49 33 Kévin GENIETS Groupama - FDJ
14:50 83 Marco TIZZA Bingoal Pauwels Sauces WB
14:51 146 Jonas Gregaard WILSLY Uno-X Pro Cycling Team
14:52 15 Dorian GODON AG2R Citroen Team
14:53 64 Kristian SBARAGLI Alpecin-Deceuninck
14:54 74 Victor KORETZKY B&B Hotels - KTM
14:56 123 Rune HERREGODTS Sport Vlaanderen - Baloise
14:58 45 Mattias SKJELMOSE JENSEN Trek - Segafredo
15:00 11 Clément BERTHET AG2R Citroen Team
15:02 24 Benjamin THOMAS Cofidis
15:04 4 Florian SENECHAL Quick-Step Alpha Vinyl Team
15:06 16 Bastien TRONCHON AG2R Citroen Team
15:08 153 Aaron GATE Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling
15:10 52 Matteo TRENTIN UAE Team Emirates
15:12 61 Sjoerd BAX Alpecin-Deceuninck
15:14 35 Valentin MADOUAS Groupama - FDJ
SENESTE
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce