Amager CR afviklede i dag SMC Løbet for alle klasser på nær A-klassen. Vi bringer her resultaterne.
Annonce
B
1 Mads Nicolaysen - Holte Cykel Klub 3.18.05
2 Morten Christensen - Sorø BC
3 Jens Frøslev-Nielsen - Værløse Farum CK
4 Mark Petersen - Hvidovre CK
5 Emil Dam Sørensen - FBL
6 Nikolaj Richardt Jørgensen - CC Hillerød
7 Sten Schmidt - ABC
8 Morten Tillquist Nielsen - Sorø BC
9 Morten Ellegaard Andersen - CC Hillerød
10 Esben Tange - Hvidovre CK
11 Kristian Israelsen Olsen - ABC
12 Louis Lind Plesner - Lyngby CC
13 John Sunesson - C4
14 Claus Holm - Holte Cykel Klub 0.17
15 Frederik Olofsson - C4 5.12
16 Patrick Paulsson - CK Bure
C
1 Michael Demin-Nystrup - Køge CR 2.29.58
2 Kristian Thomas Egholm - DMK
3 Ricki Clausen - Hvidovre CK
4 Peter Westfahl - FIX
5 claus Birk - Hvidovre CK
6 Joakim Karlsson - Mumien 1.24
7 Casper Juel Jensen - DBC
8 Henrik Dam Nielsen - Cykling Odense
9 Søren Poulsen - Hvidovre CK 1.34
10 Christian Hamburger Larsen - Amager CR 1.37
11 Michael Hyldgaard Salomonsson - CC Hillerød
12 Michael Madirazza - FBL
13 Stefan Djurhuus - Amager CR
14 Jimmy Kim Larsen - Amager CR
15 Magnus Bengtsson - CK Bure
16 Rasmus Ritz Andersson - FBL
17 Kasper Christensen - Politiets CA
18 Johan Mathias Håkansson - ABC
19 Jon Fuglsang - JC Cykelklub
20 Kristian Slot Pedersen - Hvidovre CK
21 Niels Mogensen - DBC
22 Henrik Wichmann Lund - Cykling Odense
23 Florian Corradi - ABC
24 Peter Olsson - CK Bure
25 Henrik Bunde - FBL
26 Frederik Bengtsson - CK Ringen 1.46
27 Tommy N. S. Cramer - Greve CC
28 Heino Rønne Kolberg - Sorø BC
29 kim Lindhardt Jensen - Holbæk CR 8.54
30 James Svarre - HFCK 14.16
Junior
1 Emil Nygaard Vintebo - Team RCR Odense Junior 2.57.46
2 Daniel Rehn - Team Pythonpro.com
3 Jonas Nordkroggaard - Team ABC Junior
4 Elias Helleskov Busk - Blue Water Junior
5 Simon Gaal - Team Lyngby CC, Junior
6 Steffen Thomsen - DCR Ballerup
7 Sebastian Juul - Team ABC Junior 2.08
8 Nicklas Bøje - Team RCR Odense Junior 3.11
9 Rasmus Correl Roesgarth - Team ABC Junior
10 Andreas Rifsdal Jedig - Team ABC Junior
11 Alexander Hjortnæs - Blue Water Junior 3.49
12 Joakim Bukdal - Amager CR 8.28
13 Lars Jensen - Team Pythonpro.com
14 Ingmar Alessio Navarette Oemig - Team Pythonpro.com
15 Nicolai Stegmann - Team Pythonpro.com 8.46
16 Nikolaj Bidstrup Petersen - Amager CR 18.42
17 Joakim Mikkel Svensson - CC Gladsaxe
D
1 Alex Clausen - ABC 2.12.23
2 Martin Carlsen - Køge CR
3 Lasse Hansen - ABC
4 Jacob Steinmeier - LFCK
4 Dan Andersen - Roskilde CR
6 Mikkel Christian Nielsen - Nyborg CK
7 Dan Wassmann - CC Hillerød
8 Morten Bak - Amager CR
9 Morten Christoffersen - Ordrup CC
10 Michael Krogh Madsen - KCK Herlev
11 Bo Hasseriis Hansen - Ordrup CC
12 Tommy Hass - DCR Ballerup
13 Niklas Freydberg - Cykling Odense
14 Alexander Bojsen - Amager CR
15 Eske Nielsen - Amager CR
16 Christian Carlsen - Køge CR
17 Bastian Lyster Kjøller - CK Fix
18 Nicholas Christophersen - Greve CC
19 Jesper Adolphsen - Ordrup CC
20 Johnny Ejsing - Ordrup CC
21 Jesper Jonasson Madsen - Bov CC
22 Jonas Fosgaard Warming - CC Hillerød
23 Thomas Rodtwitt - JC Cykelklub
24 Jacob Petersen - Ordrup CC
25 Martin Sedin - CK Ringen
26 Jan Hansen - Køge CR
27 Laust Kruse - FBL
28 Rene Christensen - Køge CR
29 Jesper Kristensen - Roskilde CR
30 Thomas Kofod - Hvidovre CK
31 Jesper Steinhausen - CK Kronborg
32 Mogens Jensen - Næstved BC
33 Henrik Sørensen - CK Kronborg
34 Martin Esberg - Hvidovre CK
35 Peter B Thorsted - CK Kronborg
36 Nickolas Kofod Christiansen - Club Ciclista Galvesport
37 Allan Mortensen - Køge CR
38 Christian Henrik Hedegaard - Roskilde CR
39 Henrik Voigt - FBL
40 Troels Nielsen - Amager CR
41 Kenneth Knudsen - Greve CC
42 Morten Skøtt - ABC
43 Martin Hausle Ebbesen - FBL 0.15
44 Filip Rewers - LFCK
45 Henrik Andersen - FBL
46 Mads Lund Steffensen - FBL
47 Thomas Lenzing Kristensen - Team Cycling Ringsted
48 Jesper Scharling Sørensen - Ordrup CC
49 Brian Jørgensen - Team Cycling Ringsted
50 Hans Flensted-Jensen - FBL 0.26
51 morten Enevoldsen - Køge CR 0.29
52 Bob West - DCR 0.35
53 Jens Peter Larsen - Slagelse CR
54 Anders Henriksen - FBL 2.11
55 Finn Sellebjerg - Amager CR
56 Martin Henriksen - CC Hillerød
57 Jeppe Kollat Jensen - ABC 4.30
58 Anders Egløkke Østerbæk - Team Cycling Ringsted 6.19
59 John Frejlev - LFCK 6.30
60 Klaus Skjoldann Nielsen - Ordrup CC 38.42
H40
1 Jesper Lassen - CK Kronborg 2.31.40
2 Carsten Lundh - CC Hillerød
3 Allan Kaagaard Krestensen - Brøndby CC
4 steen michael Petersen - Holte Cykel Klub
5 Christian Flindt-Larsen - Politiets CA
6 Andreas Delin - CK Ringen 0.03
7 Michael Rughede - Holte Cykel Klub
8 Claus Christiansen - CC Hillerød
9 Lars Schmidt - Hvidovre CK 0.10
10 Anders Hedelund Nielsen - DBC 0.13
11 Bernhard Franzpötter - Roskilde CR 3.34
12 Brian Wulff Frederiksen - Greve CC
13 Henrik Zachariassen - ABC
14 Michael Kristensen - KCK Herlev
15 Peter Christensen Laisbo - Hvidovre CK
16 Filip Klein - CK Kronborg
17 Boris Erlefred Arnskov Hansen - ABC
18 Peter Konggaard Jørgensen - Svendborg CC
19 Kim Lambæk - Vejen BC
20 Peter Ross - CC Hillerød
21 Páll Skaale Didriksen - Amager CR
22 Lars Voss Toft - KCK Herlev
23 Jan Per Rudis - Roskilde CR
24 Michael Buck Kesby - DCR Ballerup
25 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cycling Ringsted
26 Mikael Wassmann - DCR Ballerup
27 Stig Andersen - Sorø BC
28 Toni Koldby - CC Hillerød
29 Peter Martin Stenberg - Hvidovre CK
30 Ulrik Marxen - Lyngby CC
31 Anders Rasmussen - Lyngby CC
32 Kenneth Kierbyholm - Holbæk CR
33 kenneth Iversen - KCK Herlev
34 Morten Møller Thomsen - CC Hillerød
35 Palle Søren Hansen - Roskilde CR
36 Michael Wolter - Team Cycling Ringsted
37 René Leander - CC Gladsaxe
38 Søren Svenningsen - Holte Cykel Klub
39 Dick Fogelstrøm - CK Ringen
40 Palle Bøje - Team Cycling Ringsted
41 Finn Bohn - Roskilde CR
42 Henrik Bandsholm - Holte Cykel Klub
43 Jan Roesgarth - Hvidovre CK
44 Peter Faldt Jensen - Rødekro CC
45 Dean MacAulay - Lyngby CC 4.18
46 Kenneth Berner - Greve CC 5.07
47 Jørgen Sørensen - Værløse Farum CK 10.14
H50
1 Henrik Bjarne Jensen - FBL 2.13.18
2 Jan Høegh - Politiets CA
3 Johnny Faust - DCR Ballerup
4 Torben Nielsen - Politiets CA
5 Erik Madsby - Politiets CA 0.24
6 Jan Peter Petersen - Nakskov CC
7 Karsten Jørgensen - DBC
8 John Marfelt - Bornholm CC
9 steen Olsen - Hvidovre CK
10 Anders Høj - Skive CK
11 Jimmi Johansen - Lyngby CC
12 Jørn Christiansen - Ordrup CC
13 Hasse Larsen - Ordrup CC
14 Michael Elmstrøm - Roskilde CR
15 Torben Lynge Jacobsen - Kalundborg CC
16 Micael Becker - ABC
17 Jan Værnhøj Pedersen - LFCK
18 Lars Gustafsson - CC Hillerød
19 Jan Bo Pedersen - Næstved BC
20 Frank Selsmark - FBL
21 Christian Sørensen - Lyngby CC
22 Jens Frank - DCR Ballerup
23 bjørn Midtgaard - Holbæk CR
24 Flemming Thestrup - DBC
25 Jannik Møller - Bornholm CC
26 Peter Nørskov - Holbæk CR
27 Flemming Bech - Tissø Cykel Ring
28 Jonny Christensen - ABC
29 Henrik Peter Jensen - Hvidovre CK
30 Frank Peter Sørensen - CC Gladsaxe
31 Lars Uffe Nielsen - Team Cycling Ringsted
32 Thomas Kyng - ABC
33 Frank Reuter - Politiets CA
34 Johannes Risbjerg - Politiets CA 0.42
35 Lars Christoffersen - Køge CR
36 Anders Christoffersen - Køge CR
37 Morten Ryan Hansen - DBC 0.51
38 Jan Ryan Hansen - DBC
39 Vagn Åkerström - DBC 1.04
40 Jan Eberhardt Sørensen - Politiets CA
H60
1 Børge Bundgaard Sørensen - Greve CC 1.58.16
2 John Hansen - Næstved BC 0.12
3 Svend Erik Pedersen - Greve CC
4 Ib Malm - Team Cycling Ringsted
5 Frank Meyer - Politiets CA
6 John Magne Froberg - Politiets CA 0.17
7 Gert Hansen - LFCK 2.12
8 Kjeld Ole Hansen - Nakskov CC
9 Frank Garfeldt Kofoed - CC Hillerød
10 Thomas Spread Campion - CC Hillerød
11 Frank Andersen - Slagelse CR
12 Peter Leedsager - Greve CC
13 Ole Søstrup Andersen - Holbæk CR 2.20
14 Michael Nicolajsen - Århus MTB 19.44
Dame A
1 Iben Bohe - CC Hillerød 2.31.38
2 Britt Lauenborg - ABC
3 Mia Eskebjerg - Odder CK 9.45
4 Beta Sandstrøm - Mumien 12.36
5 Camilla Larsen - ABC
Dame B
1 Anette Dawartz - CC Hillerød 2.00.27
2 Rikke Frederiksen - ABC
3 Maria Kruse - Odder CK
4 Laila Hünersen - ABC
5 Mette Andersen - CC Hillerød 0.06
6 Hanne Bøje - Team Cycling Ringsted 10.44
7 Katrine Bjaler - CK Fix 36.48
Dame Junior
1 Alexandra Wessmar - Trampen 1.55.05
U17
1 Daniel Hartvig - Greve CC 1.54.25
2 Emil Ravnsholt - Køge CR 0.25
3 Alexander Atzen Sacht - Team Cycling Ringsted
4 Mads Corell - Næstved BC
5 Emil Wang - DCR Ballerup
6 Casper Phillip Pedersen - DCR Ballerup
7 Rune Almindsø Andersen - Næstved BC
8 Tobias Mørch Kongstad - Amager CR
9 Frederik Hagn-Meinche Gundersen - CK Fix
10 Magnus Bak Klaris - Amager CR
11 Kasper Trier Jørgensen - CK Fix
12 Marcus Bønlykke - Roskilde CR
13 Oliver Jensen - Team Cycling Ringsted
14 Mathias Nikolaj Linderod Albrechtsen - DCR Ballerup
15 Lasse Mortensgaard - CK Fix
16 Andreas Serop Larsen - Næstved BC
17 Kristian Hamburger Holm - DCR Ballerup
18 Frederik Bohé Jørgensen - CC Hillerød
19 Mads Gram - DCR Ballerup
20 Alexandar Lander - Køge CR
21 Ziggy Christian Zinn Thomas - Amager CR
22 Frederik Rasmussen - Roskilde CR
23 Søren Martinus Walter Engberg - CK Kronborg
24 Mikkel Engelbrecht Nielsen - HFCK
25 Mathias Klokholm - Lyngby CC
26 Oliver Almind - CK Fix
27 Rasmus Bøgh Wallin - Amager CR
28 Ricki Boje Nielsen - KCK Herlev
29 Mathias Emil Thurup Laursen - DCR Ballerup
30 Andreas Pihl Nielsen - DCR Ballerup
31 Jonas Gregaard Wilsly - DCR Ballerup
32 frederik Vahlgren - Køge CR
33 Kim Koldborg Laustsen - DCR Ballerup
34 Mathias Egebjerg Jensen - Lyngby CC 5.48
35 Magnus Lie Lundquist - Amager CR 11.57
U15
1 Gustav Chalmer Vinding - Lyngby CC 1.17.51
2 Niklas Larsen - Slagelse CR
3 Frederik Rodenberg Madsen - DCR Ballerup
4 Andreas Stokbro - CK Fix
5 Peter Gylling - CK Fix
6 Marcus Jønsson - Køge CR
7 Mads Zeller Schilling - CK Fix
8 Nicolai Petersen - Amager CR
9 Martin Printz Nielsen - Team Cycling Ringsted
10 Emil Funder - CK Kronborg
11 Christian Ingeman Lindquist - Amager CR
12 Malte Karlshøj - Bornholm CC
13 Christian Nykvist Larsen - DCR Ballerup
14 Jonas Petersen - Slagelse CR
15 Viwvent Andersson - Tampen
16 Jonas Wang - DCR Ballerup
17 Nikolaj Jeppe - Slagelse CR
18 Jeppe Hanssing - Amager CR
19 Carl Erik Schoulgin Sørensen - CK Kronborg
20 Mads Olander Hjort - Næstved BC
21 Jacob Michelsen - CK Fix
22 Bjarke Andersen - DCR Ballerup 0.17
23 Mikkel Enøe Thorsen - Amager CR 0.24
24 Marc Sehested - Amager CR 0.27
25 Daniel Jensen - Næstved BC 0.32
26 Rasmus Boelsmand - Greve CC 0.35
27 Silas Holme Stage - Greve CC
28 Søren Bidstrup Petersen - Amager CR 0.44
29 Henrik Nielsen - CC Gladsaxe 0.49
30 Mark Frederiksen - CK Kronborg 1.07
31 Frederik Dyrmose Jørgensen - Roskilde CR 1.32
32 Maximilian Hoffmann - Amager CR 1.36
33 Max Olsson - CK Bure 3.45
34 Mads Richardt Lundh - CC Hillerød 3.48
35 Patrick Grønsund - Greve CC 7.31
36 Luca Ryberg Lonardi - Team Cycling Ringsted
37 Jonathan Suæbæk Skarving - Amager CR 10.41
38 Viktor Svenning Kristensen - Lyngby CC 15.46
U16P
1 Amalie Dideriksen - Amager CR 1.17.56
2 Lise Martina Engberg - CK Kronborg 0.09
3 ?? - Sverige
4 Yasmin Jensen - Næstved BC 3.40
5 Sigrid Friberg - Tampen 4.27
U13
1 Eskild Rønhede - CK Fix 54.51
2 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix
3 Oliver Errebo - CK Fix
4 Sebastian Olsen - CC Hillerød
5 Sander Andersen - DCR Ballerup
6 Anton Norup Grunnet Hansen - Team Cycling Ringsted
7 Peter Haslund - Næstved BC 0.12
8 Rasmus Dahlmann - Greve CC 2.20
9 Oliver Wulff Frederiksen - Greve CC 2.24
10 Lucas Norman Gude - KCK Herlev 2.30
11 Vincent Elling Ferraro - Næstved BC 4.19
12 Absalon Billehøj - Amager CR
13 Kalle Holm Bastrup - Amager CR 5.00
14 Mathias Bressendorff Jacobi - DCR Ballerup 6.03
15 Hugin R. Hendriksen - Amager CR 8.36
U13P
1 Caroline Bohe - CC Hillerød 57.12
2 Mie Olander Hjort - Næstved BC 0.03
3 Victoria Elling Ferraro - Næstved BC 6.13
U11
1 Kasper Gylling - CK Fix 28.57
2 Jonathan S. Petersen Larsen - CK Fix
3 Tue Larsen - Slagelse CR
4 Mikkel Henriksen - Slagelse CR 0.05
5 Andreas Byskov Sarbo - Greve CC 1.55
6 Magnus Munch - Køge CR 3.19
7 Thorolf Rønhede - CK Fix 4.21
8 Ansgar Billehøj - Amager CR
9 Mads Stokbro - CK Fix 10.53
U11P
1 Katrine Janum Houmøller - Amager CR 30.53
SENESTE
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce