\n\t \t\t\t\t
Annonce<\/p>\n\t \t\t\t\t\n\t\t\t\t\t\t
<\/div>\n\t\t\t\t\t\t
U13
1 Julius Johansen - CC Hillerød 2.25.47
2 Marijn van den Berg - Het Stadion 2.26.50
3 Martin Gersson - Falkenbergs CK 2.26.52
4 Alexander Konijn - Hoornse Ren-en toerclub 2.27.29
5 Martin Mollerup - CK Kronborg 2.27.31
6 Eskild Rønhede - CK Fix Rødovre 2.28.23
7 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix Rødovre 2.28.32
8 Peter Haslund - Næstved BC 2.28.52
9 Ludvig Wacker - Roskilde CR 2.29.05
10 Mathias Gunnar Malmberg - CK Fix Rødovre 2.29.09
11 Mathias Bressendorff Jacobi - DCR-Ballerup 2.29.11
12 Magnus Fleron Juncker - DCR-Ballerup 2.29.19
13 Mads Høiberg Klinke - Roskilde CR 2.29.49
14 Sander Andersen - DCR-Ballerup 2.30.49
15 Adrian Hillers - Næstved BC 2.31.44
16 Sebastian Olsen - CC Hillerød 2.32.02
17 Nicklas Havemose-Poulsen - DCR-Ballerup 2.32.43
18 Oliver Wulff Frederiksen - Greve CC 2.32.44
19 Anton Kryger - CK Kronborg 2.33.01
20 Oliver Comprés Poulsen - CC Hillerød 2.37.33
21 Magnus Peter Andersen - Greve CC 2.44.38
22 Jakob Joensen - DCR-Ballerup 2.45.30
23 Vincent Ferraro - Amager CR 2.45.35
24 Kris Puck Riedel - CC Hillerød 2.46.39
25 Sebastian Hansen - Næstved BC 2.47.54
26 Absalon Billehøj - Amager CR 2.49.51
27 Nicklas Ole Hansen - Tissø Cykel Ring 2.52.15
28 Victor Burmann - Greve CC 2.58.28
U13P
1 Mie Olander Hjort - Næstved BC 2.30.02
2 Caroline Bohe - CC Hillerød 2.30.10
3 Simone Emskær Nielsen - Slagelse Cykle Ring 2.47.47
4 Victoria Ferraro - Amager CR 2.50.55
U11
1 Kasper Gylling - CK Fix Rødovre 1.47.04
2 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring 1.48.19
3 Magnus Munch - Køge cykel ring 1.53.32
4 Ansgar Billehøj - Amager CR 1.57.32
5 Mads Stokbro - CK Fix Rødovre 2.00.23
6 Emil Schjønnemann - CK Kronborg 2.01.44
Prolog-resultater.
U17
1 Mathias W. Krigbaum - Hvidovre CK 8.54
2 Mathias Rask Jeppesen - Vejen BC 9.06
3 Casper Phillip Pedersen - DCR-Ballerup 9.09
4 Emil Ravnsholt - Køge cykel ring 9.11
5 Niklas Eg - Herning Cykle Klub 9.14
6 Mads Rahbæk - Herning Cykle Klub 9.15
7 Emil Wang - DCR-Ballerup 9.19
8 Mads Pedersen - Team Cycling Ringsted 9.21
9 Jonas Poulsen - DCR-Ballerup 9.22
10 Michael Carbel Svendgaard - Horsens AC 9.23
11 Jorrit Lind - Hoornse Ren-en toerclub 9.26
12 Kim Koldborg Laustsen - DCR-Ballerup 9.28
13 Kenni Hansen - Silkeborg IF Cykling 9.30
14 Alexander Lander - Køge cykel ring 9.33
15 Henrik Pedersen - Nr. Søby CK 9.33
16 Christoffer Lisson - Tissø Cykel Ring 9.34
17 Rune Andersen - Næstved BC 9.36
18 Jonas Gregaard Wilsly - DCR-Ballerup 9.36
19 Alexander Sacht - Team Cycling Ringsted 9.38
20 Thomas E. Jensen - Grenaa CC 9.39
21 Andreas Holm Gylling - CK Aarhus 9.43
22 Michael Svingel Jensen - Silkeborg IF Cykling 9.45
23 Lasse Panduro Nielsen - Silkeborg IF Cykling 9.46
24 Louis Bendixen - Amager CR 9.47
25 Thomas U. Sandstrøm - Aalborg Cykle Ring 9.47
26 Marcus Bønlykke - Roskilde CR 9.47
27 Peter Glasdam Sørensen - Cykling Odense 9.47
28 Marco-Tapio NIEMI - Team FINLAND 9.47
29 Andreas Serop - Næstved BC 9.48
30 Jesper Schultz - Vejen BC 9.48
31 August Mors Poulsen - CK Aarhus 9.48
32 Kristian Hamburger Holm - DCR-Ballerup 9.50
33 Christian Zeeberg Pedersen - Vejen BC 9.50
34 Daniel Henning Hartvig - Greve CC 9.50
35 Kristian Arnth Sørensen - Herning Cykle Klub 9.50
36 Valentin Nørgaard - Herning Cykle Klub 9.50
37 Tobias Mørch Kongstad - Amager CR 9.53
38 Frederik Gundersen - CK Fix Rødovre 9.54
39 Mads Corell - Næstved BC 9.54
40 Frederik Rasmussen - Roskilde CR 9.54
41 Henrik Luostarinen - Team FINLAND 9.54
42 Andreas Pihl Nielsen - DCR-Ballerup 9.54
43 Mikkel Møller - Vejen BC 9.55
44 Martijn Laan - Hoornse Ren-en toerclub 9.56
45 Mikkel Bahnsen - Randers cykle klub 1910 9.56
46 Lasse Mortensgaard - CK Fix Rødovre 9.56
47 Andreas H. Jeppesen - Herning Cykle Klub 9.56
48 Mathias Linderod Albrechtsen - DCR-Ballerup 9.58
49 Mark S. Haugaard - Vejen BC 9.59
50 Patrick Leth - Odder Cykel Klub 10.00
51 Magnus Lie Lundquist - Amager CR 10.03
52 Andreas Noe - Tissø Cykel Ring 10.04
53 Magnus Tholstrup Skjøth - CK Aarhus 10.05
54 Mikkel E. Nielsen - HFCK 10.06
55 Mathias Emil Thurup Laursen - DCR-Ballerup 10.06
56 Ziggy Christian Zinn Thomas - Amager CR 10.07
57 Kasper Trier Jørgensen - CK Fix Rødovre 10.09
58 Oliver Jensen - Team Cycling Ringsted 10.10
59 Mads Gram - DCR-Ballerup 10.10
60 Aleksi HÄNNINEN - Team FINLAND 10.11
61 Kasper Jensen - Vejen BC 10.12
62 Rasmus Hansen - CK Kronborg 10.12
63 Ulrich Eriksen - Vejen BC 10.14
64 Mathias Klokholm - Lyngby CC 10.17
65 Helmut Wacker - Roskilde CR 10.17
66 Lauri KOSKI - Team FINLAND 10.18
67 Thomas Naeve - Vejen BC 10.20
68 Daniel Flintholm Fink - Vejen BC 10.20
69 Steinar Kristiansen - Stavanger Sykleklubb 10.21
70 David Møller - Lyngby CC 10.29
71 Magnus Andersen - Næstved BC 10.32
72 Jo Henrik Jarstø - Stavanger Sykleklubb 10.38
73 Jonas Emskær Nielsen - Slagelse Cykle Ring 10.38
74 Tobias Reinhold - Næstved BC 10.44
75 Oliver Almind - CK Fix Rødovre 10.44
76 Markus Waage - Stavanger Sykleklubb 10.45
77 Marco Kaldenbach - Hoornse Ren-en toerclub 10.51
78 Kristian Løngaard - Lyngby CC 10.52
79 Marius Therkildsen - Herning Cykle Klub 10.57
80 Martin Holritz Frank - Greve CC 11.14
U16P
1 Pernille Mathiesen - Holstebro Cykle Club 10.32
2 Lise Engberg - CK Kronborg 10.40
3 Amalie Dideriksen - Amager CR 10.43
4 Simone Eg - Herning Cykle Klub 10.48
5 Sofie Kryger - CK Kronborg 10.54
6 Susanne Andeersen - Stavanger Sykleklubb 10.55
7 Yasmin Jensen - Næstved BC 11.20
8 Pernilla van Rozelaar - Hoornse Ren-en toerclub 11.31
9 Laura van Leeuwen - Hoornse Ren-en toerclub 12.04
10 Frederikke Hummelshøj - Herning Cykle Klub 12.08
U15
1 Truls Aasland - Stavanger Sykleklubb 9.49
2 Gustav Chalmer Vinding - Lyngby CC 9.51
3 Niklas Larsen - Slagelse Cykle Ring 9.53
4 Jonas Wang - DCR-Ballerup 10.16
5 Mads Olander - Næstved BC 10.16
6 Maximilian Hoffmann - Amager CR 10.17
7 Frederik Rodenberg Madsen - DCR-Ballerup 10.20
8 Jonas Petersen - Slagelse Cykle Ring 10.21
9 Christian Nykvist Larsen - DCR-Ballerup 10.23
10 Andreas Stokbro - CK Fix Rødovre 10.24
11 Erlend Blikra - Stavanger Sykleklubb 10.30
12 Mads Toldam Torp - Silkeborg IF Cykling 10.33
13 Marcus Jønsson - Køge cykel ring 10.33
14 Nicolai Petersen - Amager CR 10.34
15 Daniel Jensen - Næstved BC 10.36
16 Andreas Pedersen Søgaard - CC Hillerød 10.41
17 Christopher Posselt - Silkeborg IF Cykling 10.42
18 Silas Toftemark - Roskilde CR 10.44
19 Jacob Michelsen - CK Fix Rødovre 10.44
20 Anders Mielke - Roskilde CR 10.46
21 Emil Funder - CK Kronborg 10.46
22 Lars van den Berg - Het Stadion 10.47
23 Peter Gylling - CK Fix Rødovre 10.48
24 Carl Sørensen - CK Kronborg 10.49
25 Mads Schilling - CK Fix Rødovre 10.54
26 Andreas Lorentz Kron - DCR-Ballerup 10.58
27 Bjarke Andersen - DCR-Ballerup 10.59
28 Enzo Hilhorst - Het Stadion 11.03
29 Frederik Dyrmose Jørgensen - Roskilde CR 11.04
30 Rasmus Ambrosiusen - CC Hillerød 11.05
31 Christian Cronval - Greve CC 11.06
32 Joakim Lisson - Tissø Cykel Ring 11.07
33 Thomas Brayan-Lund - CK Kronborg 11.10
34 Henrik Nielsen - CC Gladsaxe 11.12
35 Anders Fynbo - Greve CC 11.13
36 Rasmus Boelsmand - Greve CC 11.14
37 Christoffer Tolstøj Sichelkow - Lyngby CC 11.22
38 Nikolaj Lentz - Greve CC 11.22
39 Søren Bidstrup Petersen - Amager CR 11.31
40 Adam Toftemark - Roskilde CR 11.32
41 Joakim Kjemhus - Sandnes Sykkelklub 11.36
42 Peter Edward Hentze - Amager CR 11.37
43 Mads Schelde Berg - Slagelse Cykle Ring 11.45
44 Mikkel S. Andersen - Amager CR 11.46
45 Mark Frederiksen - CK Kronborg 11.53
46 Jeppe Hanssing - Amager CR 11.53
47 Silas Holme Stage - Greve CC 13.53
U13
1 Julius Johansen - CC Hillerød 10.43
2 Marijn van den Berg - Het Stadion 11.10
3 Martin Mollerup - CK Kronborg 11.11
4 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix Rødovre 11.18
5 Alexander Konijn - Hoornse Ren-en toerclub 11.21
6 Martin Gersson - Falkenbergs CK 11.26
7 Mathias Gunnar Malmberg - CK Fix Rødovre 11.30
8 Eskild Rønhede - CK Fix Rødovre 11.32
9 Peter Haslund - Næstved BC 11.33
10 Ludvig Wacker - Roskilde CR 11.44
11 Magnus Fleron Juncker - DCR-Ballerup 11.48
12 Mathias Bressendorff Jacobi - DCR-Ballerup 11.56
13 Mads Høiberg Klinke - Roskilde CR 11.57
14 Nicklas Havemose-Poulsen - DCR-Ballerup 12.12
15 Sander Andersen - DCR-Ballerup 12.17
16 Oliver Wulff Frederiksen - Greve CC 12.19
17 Sebastian Olsen - CC Hillerød 12.20
18 Anton Kryger - CK Kronborg 12.21
19 Absalon Billehøj - Amager CR 12.26
20 Adrian Hillers - Næstved BC 12.32
21 Magnus Peter Andersen - Greve CC 12.41
22 Oliver Comprés Poulsen - CC Hillerød 12.44
23 Jakob Joensen - DCR-Ballerup 12.52
24 Kris Puck Riedel - CC Hillerød 13.30
25 Sebastian Hansen - Næstved BC 13.35
26 Vincent Ferraro - Amager CR 13.38
27 Kalle Holm Bastrup - Amager CR 13.52
28 Victor Burmann - Greve CC 14.02
29 Tobias Chrone - Greve CC 14.17
30 Nicklas Ole Hansen - Tissø Cykel Ring 16.17
U13P
1 Caroline Bohe - CC Hillerød 11.36
2 Mie Olander Hjort - Næstved BC 12.09
3 Victoria Ferraro - Amager CR 14.05
4 Simone Emskær Nielsen - Slagelse Cykle Ring 14.26
U11
1 Kasper Gylling - CK Fix Rødovre 12.46
2 Magnus Munch - Køge cykel ring 12.57
3 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring 13.17
4 Thorolf Rønhede - CK Fix Rødovre 13.19
5 Ansgar Billehøj - Amager CR 13.56
6 Mads Stokbro - CK Fix Rødovre 14.52
7 Emil Schjønnemann - CK Kronborg 15.13
Resultater af 1. etape
U17
1 Mathias Rask Jeppesen - Vejen BC 39.55
2 Kenni Hansen - Silkeborg IF Cykling 39.55
3 Michael Carbel Svendgaard - Horsens AC 39.55
4 Mads Pedersen - Team Cycling Ringsted 39.55
5 Casper Phillip Pedersen - DCR-Ballerup 39.55
6 Alexander Sacht - Team Cycling Ringsted 39.55
7 Emil Ravnsholt - Køge cykel ring 39.55
8 Mathias Linderod Albrechtsen - DCR-Ballerup 39.55
9 Thomas E. Jensen - Grenaa CC 39.55
10 Thomas U. Sandstrøm - Aalborg Cykle Ring 39.55
11 Christian Zeeberg Pedersen - Vejen BC 39.55
12 Tobias Mørch Kongstad - Amager CR 39.55
13 Jorrit Lind - Hoornse Ren-en toerclub 39.55
14 Magnus Tholstrup Skjøth - CK Aarhus 39.55
15 Andreas Holm Gylling - CK Aarhus 39.55
16 Christoffer Lisson - Tissø Cykel Ring 39.55
17 Alexander Lander - Køge cykel ring 39.55
18 Marco-Tapio NIEMI - Team FINLAND 39.55
19 Patrick Leth - Odder Cykel Klub 39.55
20 August Mors Poulsen - CK Aarhus 39.55
21 Mads Corell - Næstved BC 39.55
22 Henrik Pedersen - Nr. Søby CK 39.55
23 Jonas Poulsen - DCR-Ballerup 39.55
24 Emil Wang - DCR-Ballerup 39.55
25 Peter Glasdam Sørensen - Cykling Odense 39.55
26 Mathias W. Krigbaum - Hvidovre CK 39.55
27 Thomas Naeve - Vejen BC 39.55
28 Marcus Bønlykke - Roskilde CR 39.55
29 Martijn Laan - Hoornse Ren-en toerclub 39.55
30 Marco Kaldenbach - Hoornse Ren-en toerclub 39.55
31 Mathias Emil Thurup Laursen - DCR-Ballerup 39.55
32 Valentin Nørgaard - Herning Cykle Klub 39.55
33 Kasper Trier Jørgensen - CK Fix Rødovre 39.55
34 Mads Rahbæk - Herning Cykle Klub 39.55
35 Lauri KOSKI - Team FINLAND 39.55
36 Mark S. Haugaard - Vejen BC 39.55
37 Aleksi HÄNNINEN - Team FINLAND 39.55
38 Mads Gram - DCR-Ballerup 39.55
39 Andreas H. Jeppesen - Herning Cykle Klub 39.55
40 Markus Waage - Stavanger Sykleklubb 39.55
41 Kim Koldborg Laustsen - DCR-Ballerup 39.55
42 Kristian Arnth Sørensen - Herning Cykle Klub 39.55
43 Rune Andersen - Næstved BC 39.55
44 Daniel Henning Hartvig - Greve CC 39.55
45 Andreas Pihl Nielsen - DCR-Ballerup 39.55
46 Mikkel Bahnsen - Randers cykle klub 1910 39.55
47 Andreas Noe - Tissø Cykel Ring 39.55
48 Lasse Panduro Nielsen - Silkeborg IF Cykling 39.55
49 Rasmus Hansen - CK Kronborg 39.55
50 Marius Therkildsen - Herning Cykle Klub 39.55
51 Michael Svingel Jensen - Silkeborg IF Cykling 39.55
52 Lasse Mortensgaard - CK Fix Rødovre 39.55
53 Magnus Lie Lundquist - Amager CR 39.55
54 Niklas Eg - Herning Cykle Klub 39.55
55 Mathias Klokholm - Lyngby CC 39.55
56 Frederik Gundersen - CK Fix Rødovre 39.55
57 Mikkel Møller - Vejen BC 39.55
58 Henrik Luostarinen - Team FINLAND 39.55
59 Mikkel E. Nielsen - HFCK 39.55
60 Andreas Serop - Næstved BC 39.55
61 Steinar Kristiansen - Stavanger Sykleklubb 39.55
62 Ziggy Christian Zinn Thomas - Amager CR 39.55
63 Jonas Gregaard Wilsly - DCR-Ballerup 39.55
64 Oliver Jensen - Team Cycling Ringsted 39.55
65 Daniel Flintholm Fink - Vejen BC 39.55
66 Kristian Hamburger Holm - DCR-Ballerup 39.55
67 Jo Henrik Jarstø - Stavanger Sykleklubb 39.55
68 Oliver Almind - CK Fix Rødovre 39.55
69 Martin Holritz Frank - Greve CC 39.55
70 Jesper Schultz - Vejen BC 39.55
71 Helmut Wacker - Roskilde CR 39.55
72 Kasper Jensen - Vejen BC 39.55
73 Frederik Rasmussen - Roskilde CR 39.55
74 Tobias Reinhold - Næstved BC 42.48
75 Louis Bendixen - Amager CR 44.48
76 Ulrich Eriksen - Vejen BC 44.48
77 David Møller - Lyngby CC 44.48
78 Magnus Andersen - Næstved BC 44.48
79 Jonas Emskær Nielsen - Slagelse Cykle Ring 44.48
80 Kristian Løngaard - Lyngby CC 44.48
U16P
1 Amalie Dideriksen - Amager CR 33.37
2 Sofie Kryger - CK Kronborg 33.37
3 Susanne Andeersen - Stavanger Sykleklubb 33.37
4 Lise Engberg - CK Kronborg 33.37
5 Simone Eg - Herning Cykle Klub 33.37
6 Laura van Leeuwen - Hoornse Ren-en toerclub 33.37
7 Pernilla van Rozelaar - Hoornse Ren-en toerclub 33.37
8 Pernille Mathiesen - Holstebro Cykle Club 33.37
9 Yasmin Jensen - Næstved BC 33.37
10 Frederikke Hummelshøj - Herning Cykle Klub 33.46
U15
1 Erlend Blikra - Stavanger Sykleklubb 30.01
2 Gustav Chalmer Vinding - Lyngby CC 30.01
3 Truls Aasland - Stavanger Sykleklubb 30.01
4 Emil Funder - CK Kronborg 30.01
5 Christopher Posselt - Silkeborg IF Cykling 30.01
6 Jonas Wang - DCR-Ballerup 30.01
7 Niklas Larsen - Slagelse Cykle Ring 30.01
8 Daniel Jensen - Næstved BC 30.01
9 Maximilian Hoffmann - Amager CR 30.01
10 Frederik Rodenberg Madsen - DCR-Ballerup 30.01
11 Jacob Michelsen - CK Fix Rødovre 30.01
12 Peter Gylling - CK Fix Rødovre 30.01
13 Silas Toftemark - Roskilde CR 30.01
14 Andreas Pedersen Søgaard - CC Hillerød 30.01
15 Frederik Dyrmose Jørgensen - Roskilde CR 30.01
16 Nicolai Petersen - Amager CR 30.01
17 Enzo Hilhorst - Het Stadion 30.01
18 Mads Toldam Torp - Silkeborg IF Cykling 30.01
19 Anders Fynbo - Greve CC 30.01
20 Andreas Stokbro - CK Fix Rødovre 30.01
21 Joakim Kjemhus - Sandnes Sykkelklub 30.01
22 Mads Schilling - CK Fix Rødovre 30.01
23 Anders Mielke - Roskilde CR 30.01
24 Joakim Lisson - Tissø Cykel Ring 30.01
25 Marcus Jønsson - Køge cykel ring 30.01
26 Christoffer Tolstøj Sichelkow - Lyngby CC 30.01
27 Henrik Nielsen - CC Gladsaxe 30.01
28 Lars van den Berg - Het Stadion 30.01
29 Christian Nykvist Larsen - DCR-Ballerup 30.01
30 Andreas Lorentz Kron - DCR-Ballerup 30.01
31 Bjarke Andersen - DCR-Ballerup 30.01
32 Carl Sørensen - CK Kronborg 30.01
33 Jeppe Hanssing - Amager CR 30.01
34 Rasmus Boelsmand - Greve CC 30.01
35 Silas Holme Stage - Greve CC 30.01
36 Christian Cronval - Greve CC 30.01
37 Søren Bidstrup Petersen - Amager CR 30.01
38 Rasmus Ambrosiusen - CC Hillerød 30.01
39 Jonas Petersen - Slagelse Cykle Ring 30.01
40 Thomas Brayan-Lund - CK Kronborg 30.01
41 Mark Frederiksen - CK Kronborg 30.01
42 Nikolaj Lentz - Greve CC 30.01
43 Mads Schelde Berg - Slagelse Cykle Ring 30.01
44 Mads Olander - Næstved BC 30.01
45 Mikkel S. Andersen - Amager CR 30.10
46 Adam Toftemark - Roskilde CR 33.33
47 Peter Edward Hentze - Amager CR 35.33
U13
1 Julius Johansen - CC Hillerød 28.02
2 Martin Gersson - Falkenbergs CK 28.02
3 Peter Haslund - Næstved BC 28.02
4 Alexander Konijn - Hoornse Ren-en toerclub 28.02
5 Martin Mollerup - CK Kronborg 28.02
6 Marijn van den Berg - Het Stadion 28.02
7 Mathias Gunnar Malmberg - CK Fix Rødovre 28.02
8 Magnus Fleron Juncker - DCR-Ballerup 28.02
9 Adrian Hillers - Næstved BC 28.02
10 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix Rødovre 28.02
11 Sebastian Olsen - CC Hillerød 28.02
12 Sander Andersen - DCR-Ballerup 28.02
13 Mathias Bressendorff Jacobi - DCR-Ballerup 28.02
14 Ludvig Wacker - Roskilde CR 28.02
15 Anton Kryger - CK Kronborg 28.02
16 Oliver Comprés Poulsen - CC Hillerød 28.02
17 Eskild Rønhede - CK Fix Rødovre 28.02
18 Oliver Wulff Frederiksen - Greve CC 28.02
19 Absalon Billehøj - Amager CR 28.02
20 Vincent Ferraro - Amager CR 28.02
21 Mads Høiberg Klinke - Roskilde CR 28.02
22 Magnus Peter Andersen - Greve CC 28.02
23 Jakob Joensen - DCR-Ballerup 28.02
24 Nicklas Havemose-Poulsen - DCR-Ballerup 28.02
25 Nicklas Ole Hansen - Tissø Cykel Ring 28.02
26 Kris Puck Riedel - CC Hillerød 28.02
27 Victor Burmann - Greve CC 28.02
28 Sebastian Hansen - Næstved BC 29.01
29 Kalle Holm Bastrup - Amager CR 31.01
30 Tobias Chrone - Greve CC 31.01
U13P
1 Mie Olander Hjort - Næstved BC 28.05
2 Caroline Bohe - CC Hillerød 28.05
3 Simone Emskær Nielsen - Slagelse Cykle Ring 28.05
4 Victoria Ferraro - Amager CR 28.05
U11
1 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring 25.28
2 Kasper Gylling - CK Fix Rødovre 25.28
3 Ansgar Billehøj - Amager CR 27.38
4 Mads Stokbro - CK Fix Rødovre 27.38
5 Magnus Munch - Køge cykel ring 29.38
6 Thorolf Rønhede - CK Fix Rødovre 29.38
7 Emil Schjønnemann - CK Kronborg 29.38
Resultater af 2. etape
U17
1 Emil Wang - DCR-Ballerup 17.10
2 Mathias W. Krigbaum - Hvidovre CK 17.11
3 Mads Rahbæk - Herning Cykle Klub 17.12
4 Jonas Poulsen - DCR-Ballerup 17.19
5 Mathias Rask Jeppesen - Vejen BC 17.19
6 Niklas Eg - Herning Cykle Klub 17.28
7 Emil Ravnsholt - Køge cykel ring 17.31
8 Alexander Sacht - Team Cycling Ringsted 17.34
9 Casper Phillip Pedersen - DCR-Ballerup 17.36
10 Michael Carbel Svendgaard - Horsens AC 17.41
11 Mads Pedersen - Team Cycling Ringsted 17.43
12 Jorrit Lind - Hoornse Ren-en toerclub 17.50
13 Kim Koldborg Laustsen - DCR-Ballerup 17.52
14 Kenni Hansen - Silkeborg IF Cykling 17.52
15 Tobias Mørch Kongstad - Amager CR 18.06
16 Thomas E. Jensen - Grenaa CC 18.09
17 Henrik Pedersen - Nr. Søby CK 18.10
18 Christoffer Lisson - Tissø Cykel Ring 18.10
19 Marco-Tapio NIEMI - Team FINLAND 18.12
20 Valentin Nørgaard - Herning Cykle Klub 18.13
21 Louis Bendixen - Amager CR 18.13
22 Alexander Lander - Køge cykel ring 18.14
23 Rune Andersen - Næstved BC 18.14
24 Thomas U. Sandstrøm - Aalborg Cykle Ring 18.15
25 Daniel Henning Hartvig - Greve CC 18.15
26 Jonas Gregaard Wilsly - DCR-Ballerup 18.17
27 Christian Zeeberg Pedersen - Vejen BC 18.18
28 Peter Glasdam Sørensen - Cykling Odense 18.20
29 August Mors Poulsen - CK Aarhus 18.21
30 Michael Svingel Jensen - Silkeborg IF Cykling 18.25
31 Henrik Luostarinen - Team FINLAND 18.26
32 Andreas H. Jeppesen - Herning Cykle Klub 18.28
33 Andreas Holm Gylling - CK Aarhus 18.29
34 Marcus Bønlykke - Roskilde CR 18.29
35 Lasse Panduro Nielsen - Silkeborg IF Cykling 18.31
36 Jesper Schultz - Vejen BC 18.33
37 Kristian Hamburger Holm - DCR-Ballerup 18.34
38 Andreas Pihl Nielsen - DCR-Ballerup 18.35
39 Mads Corell - Næstved BC 18.39
40 Mikkel Møller - Vejen BC 18.39
41 Frederik Gundersen - CK Fix Rødovre 18.43
42 Mark S. Haugaard - Vejen BC 18.47
43 Ulrich Eriksen - Vejen BC 18.48
44 Rasmus Hansen - CK Kronborg 19.01
45 Andreas Serop - Næstved BC 19.02
46 Mikkel Bahnsen - Randers cykle klub 1910 19.03
47 Mathias Linderod Albrechtsen - DCR-Ballerup 19.04
48 Lasse Mortensgaard - CK Fix Rødovre 19.04
49 Patrick Leth - Odder Cykel Klub 19.05
50 Aleksi HÄNNINEN - Team FINLAND 19.06
51 Andreas Noe - Tissø Cykel Ring 19.06
52 Kristian Arnth Sørensen - Herning Cykle Klub 19.10
53 Martijn Laan - Hoornse Ren-en toerclub 19.13
54 Magnus Tholstrup Skjøth - CK Aarhus 19.17
55 Lauri KOSKI - Team FINLAND 19.20
56 Mathias Klokholm - Lyngby CC 19.21
57 Mads Gram - DCR-Ballerup 19.26
58 Jo Henrik Jarstø - Stavanger Sykleklubb 19.26
59 Ziggy Christian Zinn Thomas - Amager CR 19.27
60 Mathias Emil Thurup Laursen - DCR-Ballerup 19.29
61 Mikkel E. Nielsen - HFCK 19.34
62 Oliver Jensen - Team Cycling Ringsted 19.34
63 Kasper Jensen - Vejen BC 19.36
64 Helmut Wacker - Roskilde CR 19.37
65 Steinar Kristiansen - Stavanger Sykleklubb 19.37
66 Daniel Flintholm Fink - Vejen BC 19.40
67 Magnus Lie Lundquist - Amager CR 19.43
68 Thomas Naeve - Vejen BC 20.04
69 Tobias Reinhold - Næstved BC 20.06
70 Kristian Løngaard - Lyngby CC 20.16
71 Marius Therkildsen - Herning Cykle Klub 20.24
72 Marco Kaldenbach - Hoornse Ren-en toerclub 20.26
73 Magnus Andersen - Næstved BC 20.27
74 Markus Waage - Stavanger Sykleklubb 20.35
75 Oliver Almind - CK Fix Rødovre 20.38
76 David Møller - Lyngby CC 20.52
77 Jonas Emskær Nielsen - Slagelse Cykle Ring 20.57
78 Kasper Trier Jørgensen - CK Fix Rødovre 21.22
79 Martin Holritz Frank - Greve CC 22.05
U16P
1 Amalie Dideriksen - Amager CR 19.29
2 Simone Eg - Herning Cykle Klub 20.03
3 Lise Engberg - CK Kronborg 20.10
4 Pernille Mathiesen - Holstebro Cykle Club 20.14
5 Sofie Kryger - CK Kronborg 20.37
6 Susanne Andeersen - Stavanger Sykleklubb 20.56
7 Pernilla van Rozelaar - Hoornse Ren-en toerclub 21.28
8 Yasmin Jensen - Næstved BC 21.51
9 Laura van Leeuwen - Hoornse Ren-en toerclub 22.08
10 Frederikke Hummelshøj - Herning Cykle Klub 23.23
U15
1 Truls Aasland - Stavanger Sykleklubb 18.34
2 Gustav Chalmer Vinding - Lyngby CC 18.39
3 Erlend Blikra - Stavanger Sykleklubb 18.50
4 Niklas Larsen - Slagelse Cykle Ring 18.58
5 Maximilian Hoffmann - Amager CR 19.16
6 Jonas Petersen - Slagelse Cykle Ring 19.34
7 Jonas Wang - DCR-Ballerup 19.40
8 Mads Olander - Næstved BC 19.46
9 Marcus Jønsson - Køge cykel ring 19.57
10 Andreas Stokbro - CK Fix Rødovre 19.58
11 Christian Nykvist Larsen - DCR-Ballerup 19.59
12 Enzo Hilhorst - Het Stadion 20.03
13 Daniel Jensen - Næstved BC 20.06
14 Frederik Rodenberg Madsen - DCR-Ballerup 20.08
15 Mads Toldam Torp - Silkeborg IF Cykling 20.13
16 Lars van den Berg - Het Stadion 20.16
17 Nicolai Petersen - Amager CR 20.16
18 Emil Funder - CK Kronborg 20.18
19 Mads Schilling - CK Fix Rødovre 20.24
20 Jacob Michelsen - CK Fix Rødovre 20.32
21 Christopher Posselt - Silkeborg IF Cykling 20.38
22 Andreas Pedersen Søgaard - CC Hillerød 20.41
23 Anders Mielke - Roskilde CR 20.42
24 Carl Sørensen - CK Kronborg 20.42
25 Henrik Nielsen - CC Gladsaxe 20.52
26 Joakim Lisson - Tissø Cykel Ring 20.53
27 Bjarke Andersen - DCR-Ballerup 20.56
28 Andreas Lorentz Kron - DCR-Ballerup 20.58
29 Frederik Dyrmose Jørgensen - Roskilde CR 21.17
30 Rasmus Ambrosiusen - CC Hillerød 21.20
31 Christian Cronval - Greve CC 21.21
32 Peter Gylling - CK Fix Rødovre 21.22
33 Rasmus Boelsmand - Greve CC 21.24
34 Anders Fynbo - Greve CC 21.31
35 Adam Toftemark - Roskilde CR 21.39
36 Mads Schelde Berg - Slagelse Cykle Ring 21.42
37 Christoffer Tolstøj Sichelkow - Lyngby CC 21.43
38 Thomas Brayan-Lund - CK Kronborg 21.45
39 Søren Bidstrup Petersen - Amager CR 21.49
40 Nikolaj Lentz - Greve CC 21.52
41 Jeppe Hanssing - Amager CR 22.16
42 Mikkel S. Andersen - Amager CR 22.23
43 Peter Edward Hentze - Amager CR 22.24
44 Silas Holme Stage - Greve CC 22.29
45 Joakim Kjemhus - Sandnes Sykkelklub 22.37
46 Mark Frederiksen - CK Kronborg 22.44
47 Silas Toftemark - Roskilde CR 22.46
U13
1 Julius Johansen - CC Hillerød 20.39
2 Marijn van den Berg - Het Stadion 21.05
3 Martin Gersson - Falkenbergs CK 21.07
4 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix Rødovre 21.27
5 Alexander Konijn - Hoornse Ren-en toerclub 21.35
6 Martin Mollerup - CK Kronborg 21.43
7 Mathias Gunnar Malmberg - CK Fix Rødovre 21.46
8 Eskild Rønhede - CK Fix Rødovre 22.06
9 Mathias Bressendorff Jacobi - DCR-Ballerup 22.30
10 Ludvig Wacker - Roskilde CR 22.36
11 Peter Haslund - Næstved BC 22.42
12 Magnus Fleron Juncker - DCR-Ballerup 22.46
13 Mads Høiberg Klinke - Roskilde CR 23.07
14 Oliver Wulff Frederiksen - Greve CC 23.15
15 Adrian Hillers - Næstved BC 23.19
16 Anton Kryger - CK Kronborg 23.20
17 Nicklas Havemose-Poulsen - DCR-Ballerup 23.21
18 Sander Andersen - DCR-Ballerup 23.47
19 Sebastian Olsen - CC Hillerød 23.49
20 Absalon Billehøj - Amager CR 24.13
21 Oliver Comprés Poulsen - CC Hillerød 24.40
22 Nicklas Ole Hansen - Tissø Cykel Ring 24.51
23 Magnus Peter Andersen - Greve CC 24.56
24 Jakob Joensen - DCR-Ballerup 25.20
25 Vincent Ferraro - Amager CR 25.31
26 Victor Burmann - Greve CC 26.02
27 Kris Puck Riedel - CC Hillerød 26.14
28 Sebastian Hansen - Næstved BC 26.16
29 Kalle Holm Bastrup - Amager CR 26.56
30 Tobias Chrone - Greve CC 27.50
U13P
1 Mie Olander Hjort - Næstved BC 22.21
2 Caroline Bohe - CC Hillerød 23.03
3 Simone Emskær Nielsen - Slagelse Cykle Ring 26.08
4 Victoria Ferraro - Amager CR 27.49
U11
1 Kasper Gylling - CK Fix Rødovre 14.24
2 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring 14.58
3 Magnus Munch - Køge cykel ring 15.05
4 Ansgar Billehøj - Amager CR 16.22
5 Emil Schjønnemann - CK Kronborg 16.28
6 Mads Stokbro - CK Fix Rødovre 16.59
Resultater af 3. etape
U17
1 Jonas Poulsen - DCR-Ballerup 1.49.31
2 Mads Pedersen - Team Cycling Ringsted 1.49.31
3 Niklas Eg - Herning Cykle Klub 1.49.31
4 Christoffer Lisson - Tissø Cykel Ring 1.49.31
5 Marcus Bønlykke - Roskilde CR 1.49.31
6 Mads Corell - Næstved BC 1.50.24
7 Valentin Nørgaard - Herning Cykle Klub 1.50.24
8 Magnus Tholstrup Skjøth - CK Aarhus 1.50.24
9 Michael Carbel Svendgaard - Horsens AC 1.50.24
10 Christian Zeeberg Pedersen - Vejen BC 1.50.24
11 Casper Phillip Pedersen - DCR-Ballerup 1.50.24
12 Martijn Laan - Hoornse Ren-en toerclub 1.50.24
13 Peter Glasdam Sørensen - Cykling Odense 1.50.24
14 Kristian Arnth Sørensen - Herning Cykle Klub 1.50.24
15 Emil Ravnsholt - Køge cykel ring 1.50.24
16 Marco-Tapio NIEMI - Team FINLAND 1.50.24
17 Kasper Trier Jørgensen - CK Fix Rødovre 1.50.24
18 Rune Andersen - Næstved BC 1.50.24
19 Mikkel Bahnsen - Randers cykle klub 1910 1.50.24
20 Marius Therkildsen - Herning Cykle Klub 1.50.24
21 Alexander Lander - Køge cykel ring 1.50.24
22 Lasse Mortensgaard - CK Fix Rødovre 1.50.24
23 Marco Kaldenbach - Hoornse Ren-en toerclub 1.50.24
24 Mads Gram - DCR-Ballerup 1.50.24
25 Tobias Mørch Kongstad - Amager CR 1.50.24
26 Jonas Gregaard Wilsly - DCR-Ballerup 1.50.24
27 Thomas E. Jensen - Grenaa CC 1.50.24
28 Mathias W. Krigbaum - Hvidovre CK 1.50.24
29 Andreas Pihl Nielsen - DCR-Ballerup 1.50.24
30 Andreas H. Jeppesen - Herning Cykle Klub 1.50.24
31 Jorrit Lind - Hoornse Ren-en toerclub 1.50.24
32 Jesper Schultz - Vejen BC 1.50.24
33 August Mors Poulsen - CK Aarhus 1.50.24
34 Thomas U. Sandstrøm - Aalborg Cykle Ring 1.50.24
35 Mark S. Haugaard - Vejen BC 1.50.24
36 Mikkel Møller - Vejen BC 1.50.24
37 Andreas Serop - Næstved BC 1.50.24
38 Mathias Linderod Albrechtsen - DCR-Ballerup 1.50.24
39 Frederik Gundersen - CK Fix Rødovre 1.50.24
40 Daniel Henning Hartvig - Greve CC 1.50.24
41 Lasse Panduro Nielsen - Silkeborg IF Cykling 1.50.24
42 Kenni Hansen - Silkeborg IF Cykling 1.50.24
43 Patrick Leth - Odder Cykel Klub 1.50.24
44 Louis Bendixen - Amager CR 1.50.24
45 Henrik Luostarinen - Team FINLAND 1.50.24
46 Mathias Rask Jeppesen - Vejen BC 1.50.24
47 Mads Rahbæk - Herning Cykle Klub 1.50.24
48 Henrik Pedersen - Nr. Søby CK 1.50.24
49 Mathias Emil Thurup Laursen - DCR-Ballerup 1.50.24
50 Steinar Kristiansen - Stavanger Sykleklubb 1.50.24
51 Michael Svingel Jensen - Silkeborg IF Cykling 1.50.24
52 Emil Wang - DCR-Ballerup 1.50.24
53 Alexander Sacht - Team Cycling Ringsted 1.50.24
54 Thomas Naeve - Vejen BC 1.50.24
55 Kim Koldborg Laustsen - DCR-Ballerup 1.50.24
56 Kristian Hamburger Holm - DCR-Ballerup 1.50.24
57 Mikkel E. Nielsen - HFCK 1.50.24
58 Rasmus Hansen - CK Kronborg 1.50.24
59 Oliver Almind - CK Fix Rødovre 1.50.24
60 Lauri KOSKI - Team FINLAND 1.50.24
61 Andreas Noe - Tissø Cykel Ring 1.50.34
62 Markus Waage - Stavanger Sykleklubb 2.00.49
63 Ziggy Christian Zinn Thomas - Amager CR 2.00.49
64 Aleksi HÄNNINEN - Team FINLAND 2.04.10
65 Daniel Flintholm Fink - Vejen BC 2.08.04
66 Mathias Klokholm - Lyngby CC 2.08.04
67 Ulrich Eriksen - Vejen BC 2.12.03
68 Magnus Lie Lundquist - Amager CR 2.13.24
69 Kristian Løngaard - Lyngby CC 2.13.24
70 Tobias Reinhold - Næstved BC 2.19.05
71 Jonas Emskær Nielsen - Slagelse Cykle Ring 2.22.39
72 Oliver Jensen - Team Cycling Ringsted 2.24.39
73 Kasper Jensen - Vejen BC 2.24.39
74 Magnus Andersen - Næstved BC 2.24.39
75 Andreas Holm Gylling - CK Aarhus 2.27.39
76 Jo Henrik Jarstø - Stavanger Sykleklubb 2.27.39
77 Helmut Wacker - Roskilde CR 2.27.39
78 Martin Holritz Frank - Greve CC 2.27.39
U16P
1 Amalie Dideriksen - Amager CR 1.32.05
2 Simone Eg - Herning Cykle Klub 1.32.05
3 Lise Engberg - CK Kronborg 1.32.05
4 Pernilla van Rozelaar - Hoornse Ren-en toerclub 1.32.05
5 Susanne Andeersen - Stavanger Sykleklubb 1.32.05
6 Sofie Kryger - CK Kronborg 1.32.05
7 Yasmin Jensen - Næstved BC 1.32.05
8 Pernille Mathiesen - Holstebro Cykle Club 1.32.05
9 Laura van Leeuwen - Hoornse Ren-en toerclub 1.32.05
10 Frederikke Hummelshøj - Herning Cykle Klub 1.32.26
U15
1 Truls Aasland - Stavanger Sykleklubb 1.16.28
2 Erlend Blikra - Stavanger Sykleklubb 1.16.28
3 Gustav Chalmer Vinding - Lyngby CC 1.16.28
4 Niklas Larsen - Slagelse Cykle Ring 1.16.28
5 Frederik Rodenberg Madsen - DCR-Ballerup 1.16.28
6 Emil Funder - CK Kronborg 1.16.28
7 Christopher Posselt - Silkeborg IF Cykling 1.16.28
8 Peter Gylling - CK Fix Rødovre 1.16.28
9 Enzo Hilhorst - Het Stadion 1.16.28
10 Andreas Stokbro - CK Fix Rødovre 1.16.28
11 Andreas Pedersen Søgaard - CC Hillerød 1.16.28
12 Mads Toldam Torp - Silkeborg IF Cykling 1.16.28
13 Joakim Lisson - Tissø Cykel Ring 1.16.28
14 Frederik Dyrmose Jørgensen - Roskilde CR 1.16.28
15 Christian Nykvist Larsen - DCR-Ballerup 1.16.28
16 Jonas Wang - DCR-Ballerup 1.16.28
17 Silas Toftemark - Roskilde CR 1.16.28
18 Carl Sørensen - CK Kronborg 1.16.28
19 Lars van den Berg - Het Stadion 1.16.28
20 Marcus Jønsson - Køge cykel ring 1.16.28
21 Maximilian Hoffmann - Amager CR 1.16.28
22 Rasmus Ambrosiusen - CC Hillerød 1.16.28
23 Silas Holme Stage - Greve CC 1.16.28
24 Joakim Kjemhus - Sandnes Sykkelklub 1.16.28
25 Henrik Nielsen - CC Gladsaxe 1.16.28
26 Jacob Michelsen - CK Fix Rødovre 1.16.28
27 Mads Olander - Næstved BC 1.16.28
28 Andreas Lorentz Kron - DCR-Ballerup 1.16.28
29 Rasmus Boelsmand - Greve CC 1.16.28
30 Mads Schilling - CK Fix Rødovre 1.16.28
31 Søren Bidstrup Petersen - Amager CR 1.16.28
32 Nicolai Petersen - Amager CR 1.16.28
33 Bjarke Andersen - DCR-Ballerup 1.16.28
34 Jeppe Hanssing - Amager CR 1.16.28
35 Anders Fynbo - Greve CC 1.16.28
36 Daniel Jensen - Næstved BC 1.16.28
37 Adam Toftemark - Roskilde CR 1.16.28
38 Nikolaj Lentz - Greve CC 1.16.28
39 Anders Mielke - Roskilde CR 1.16.28
40 Christoffer Tolstøj Sichelkow - Lyngby CC 1.16.28
41 Christian Cronval - Greve CC 1.16.28
42 Mark Frederiksen - CK Kronborg 1.16.28
43 Mads Schelde Berg - Slagelse Cykle Ring 1.16.28
44 Thomas Brayan-Lund - CK Kronborg 1.16.28
45 Jonas Petersen - Slagelse Cykle Ring 1.16.28
46 Mikkel S. Andersen - Amager CR 1.22.59
47 Peter Edward Hentze - Amager CR 1.30.12
U13
1 Martin Gersson - Falkenbergs CK 39.52
2 Alexander Konijn - Hoornse Ren-en toerclub 39.52
3 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix Rødovre 39.52
4 Marijn van den Berg - Het Stadion 39.52
5 Martin Mollerup - CK Kronborg 39.52
6 Ludvig Wacker - Roskilde CR 39.52
7 Mathias Gunnar Malmberg - CK Fix Rødovre 39.52
8 Mathias Bressendorff Jacobi - DCR-Ballerup 39.52
9 Julius Johansen - CC Hillerød 39.52
10 Oliver Wulff Frederiksen - Greve CC 39.52
11 Nicklas Havemose-Poulsen - DCR-Ballerup 39.52
12 Adrian Hillers - Næstved BC 39.52
13 Magnus Peter Andersen - Greve CC 39.52
14 Sebastian Olsen - CC Hillerød 39.52
15 Peter Haslund - Næstved BC 39.52
16 Sander Andersen - DCR-Ballerup 39.52
17 Eskild Rønhede - CK Fix Rødovre 39.52
18 Mads Høiberg Klinke - Roskilde CR 39.52
19 Magnus Fleron Juncker - DCR-Ballerup 39.52
20 Anton Kryger - CK Kronborg 40.02
21 Oliver Comprés Poulsen - CC Hillerød 40.06
22 Jakob Joensen - DCR-Ballerup 41.36
23 Vincent Ferraro - Amager CR 41.36
24 Kris Puck Riedel - CC Hillerød 42.14
25 Sebastian Hansen - Næstved BC 42.14
26 Nicklas Ole Hansen - Tissø Cykel Ring 42.37
27 Kalle Holm Bastrup - Amager CR 43.33
28 Victor Burmann - Greve CC 51.04
29 Tobias Chrone - Greve CC 51.09
30 Absalon Billehøj - Amager CR 53.09
U13P
1 Mie Olander Hjort - Næstved BC 39.54
2 Caroline Bohe - CC Hillerød 39.54
3 Victoria Ferraro - Amager CR 43.30
4 Simone Emskær Nielsen - Slagelse Cykle Ring 43.30
U11
1 Kasper Gylling - CK Fix Rødovre 21.12
2 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring 21.31
3 Magnus Munch - Køge cykel ring 21.35
4 Ansgar Billehøj - Amager CR 23.41
5 Emil Schjønnemann - CK Kronborg 24.16
6 Mads Stokbro - CK Fix Rødovre 24.42
Resultater af 4. etape
U17
1 Michael Carbel Svendgaard - Horsens AC 1.59.45
2 Casper Phillip Pedersen - DCR-Ballerup 1.59.45
3 Mathias Rask Jeppesen - Vejen BC 1.59.45
4 Henrik Pedersen - Nr. Søby CK 1.59.45
5 Mathias W. Krigbaum - Hvidovre CK 1.59.45
6 Jesper Schultz - Vejen BC 1.59.50
7 Mads Pedersen - Team Cycling Ringsted 2.01.21
8 Louis Bendixen - Amager CR 2.01.21
9 Valentin Nørgaard - Herning Cykle Klub 2.01.21
10 Mikkel Bahnsen - Randers cykle klub 1910 2.01.21
11 Mikkel Møller - Vejen BC 2.01.21
12 Rune Andersen - Næstved BC 2.01.21
13 Jonas Gregaard Wilsly - DCR-Ballerup 2.01.21
14 Peter Glasdam Sørensen - Cykling Odense 2.01.21
15 Niklas Eg - Herning Cykle Klub 2.01.21
16 Andreas H. Jeppesen - Herning Cykle Klub 2.01.21
17 Emil Ravnsholt - Køge cykel ring 2.03.19
18 Jorrit Lind - Hoornse Ren-en toerclub 2.03.19
19 Mads Rahbæk - Herning Cykle Klub 2.03.19
20 Jonas Poulsen - DCR-Ballerup 2.03.26
21 Christian Zeeberg Pedersen - Vejen BC 2.04.27
22 Alexander Lander - Køge cykel ring 2.04.27
23 Thomas E. Jensen - Grenaa CC 2.04.27
24 Andreas Serop - Næstved BC 2.04.27
25 Thomas U. Sandstrøm - Aalborg Cykle Ring 2.04.27
26 Frederik Gundersen - CK Fix Rødovre 2.04.27
27 Kristian Arnth Sørensen - Herning Cykle Klub 2.04.27
28 August Mors Poulsen - CK Aarhus 2.04.27
29 Lasse Panduro Nielsen - Silkeborg IF Cykling 2.04.27
30 Michael Svingel Jensen - Silkeborg IF Cykling 2.04.27
31 Daniel Henning Hartvig - Greve CC 2.04.27
32 Lasse Mortensgaard - CK Fix Rødovre 2.09.23
33 Patrick Leth - Odder Cykel Klub 2.09.48
34 Henrik Luostarinen - Team FINLAND 2.10.24
35 Mathias Linderod Albrechtsen - DCR-Ballerup 2.10.24
36 Lauri KOSKI - Team FINLAND 2.10.24
37 Martijn Laan - Hoornse Ren-en toerclub 2.11.34
38 Marco-Tapio NIEMI - Team FINLAND 2.12.55
39 Andreas Noe - Tissø Cykel Ring 2.13.27
40 Ulrich Eriksen - Vejen BC 2.22.11
41 Oliver Almind - CK Fix Rødovre 2.22.11
42 Markus Waage - Stavanger Sykleklubb 2.22.14
43 Aleksi HÄNNINEN - Team FINLAND 2.22.18
44 Daniel Flintholm Fink - Vejen BC 2.26.00
45 Magnus Andersen - Næstved BC 2.26.00
46 Kasper Jensen - Vejen BC 2.26.00
U16P
1 Amalie Dideriksen - Amager CR 1.44.06
2 Pernilla van Rozelaar - Hoornse Ren-en toerclub 1.44.06
3 Pernille Mathiesen - Holstebro Cykle Club 1.44.06
4 Simone Eg - Herning Cykle Klub 1.44.06
5 Sofie Kryger - CK Kronborg 1.44.06
6 Susanne Andeersen - Stavanger Sykleklubb 1.45.18
7 Lise Engberg - CK Kronborg 1.45.18
8 Laura van Leeuwen - Hoornse Ren-en toerclub 1.45.18
9 Frederikke Hummelshøj - Herning Cykle Klub 1.49.54
U15
1 Erlend Blikra - Stavanger Sykleklubb 1.25.04
2 Niklas Larsen - Slagelse Cykle Ring 1.25.04
3 Truls Aasland - Stavanger Sykleklubb 1.25.37
4 Gustav Chalmer Vinding - Lyngby CC 1.25.37
5 Andreas Stokbro - CK Fix Rødovre 1.25.37
6 Lars van den Berg - Het Stadion 1.25.37
7 Joakim Lisson - Tissø Cykel Ring 1.25.37
8 Enzo Hilhorst - Het Stadion 1.25.37
9 Jonas Wang - DCR-Ballerup 1.25.37
10 Mads Olander - Næstved BC 1.25.37
11 Emil Funder - CK Kronborg 1.25.37
12 Maximilian Hoffmann - Amager CR 1.25.37
13 Frederik Dyrmose Jørgensen - Roskilde CR 1.25.37
14 Anders Mielke - Roskilde CR 1.25.37
15 Marcus Jønsson - Køge cykel ring 1.25.37
16 Silas Toftemark - Roskilde CR 1.25.37
17 Mads Toldam Torp - Silkeborg IF Cykling 1.25.37
18 Jonas Petersen - Slagelse Cykle Ring 1.25.37
19 Bjarke Andersen - DCR-Ballerup 1.25.37
20 Frederik Rodenberg Madsen - DCR-Ballerup 1.25.37
21 Nicolai Petersen - Amager CR 1.25.37
22 Christian Nykvist Larsen - DCR-Ballerup 1.25.37
23 Rasmus Ambrosiusen - CC Hillerød 1.25.37
24 Carl Sørensen - CK Kronborg 1.25.37
25 Daniel Jensen - Næstved BC 1.25.37
26 Mads Schelde Berg - Slagelse Cykle Ring 1.29.56
27 Peter Gylling - CK Fix Rødovre 1.29.56
28 Christian Cronval - Greve CC 1.29.56
29 Rasmus Boelsmand - Greve CC 1.29.56
30 Christoffer Tolstøj Sichelkow - Lyngby CC 1.29.56
31 Mark Frederiksen - CK Kronborg 1.29.56
32 Henrik Nielsen - CC Gladsaxe 1.31.14
33 Søren Bidstrup Petersen - Amager CR 1.31.26
34 Mikkel S. Andersen - Amager CR 1.31.26
35 Silas Holme Stage - Greve CC 1.31.26
36 Andreas Lorentz Kron - DCR-Ballerup 1.31.32
37 Thomas Brayan-Lund - CK Kronborg 1.31.32
38 Adam Toftemark - Roskilde CR 1.36.13
39 Jeppe Hanssing - Amager CR 1.43.15
U13
1 Julius Johansen - CC Hillerød 46.51
2 Martin Gersson - Falkenbergs CK 46.51
3 Marijn van den Berg - Het Stadion 46.51
4 Martin Mollerup - CK Kronborg 46.51
5 Peter Haslund - Næstved BC 46.51
6 Eskild Rønhede - CK Fix Rødovre 46.51
7 Alexander Konijn - Hoornse Ren-en toerclub 46.51
8 Magnus Fleron Juncker - DCR-Ballerup 46.51
9 Mads Høiberg Klinke - Roskilde CR 46.51
10 Ludvig Wacker - Roskilde CR 46.51
11 Mathias Bressendorff Jacobi - DCR-Ballerup 46.51
12 Sander Andersen - DCR-Ballerup 46.51
13 Sebastian Olsen - CC Hillerød 47.59
14 Mathias Gunnar Malmberg - CK Fix Rødovre 47.59
15 Adrian Hillers - Næstved BC 47.59
16 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix Rødovre 47.59
17 Oliver Wulff Frederiksen - Greve CC 49.16
18 Anton Kryger - CK Kronborg 49.16
19 Nicklas Havemose-Poulsen - DCR-Ballerup 49.16
20 Oliver Comprés Poulsen - CC Hillerød 52.01
21 Absalon Billehøj - Amager CR 52.01
22 Kris Puck Riedel - CC Hillerød 56.39
23 Vincent Ferraro - Amager CR 56.48
24 Sebastian Hansen - Næstved BC 56.48
25 Jakob Joensen - DCR-Ballerup 57.40
26 Magnus Peter Andersen - Greve CC 59.07
27 Victor Burmann - Greve CC 59.18
28 Nicklas Ole Hansen - Tissø Cykel Ring 1.00.28
U13P
1 Caroline Bohe - CC Hillerød 47.58
2 Mie Olander Hjort - Næstved BC 48.01
3 Simone Emskær Nielsen - Slagelse Cykle Ring 55.54
4 Victoria Ferraro - Amager CR 57.40
U11
1 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring 33.33
2 Kasper Gylling - CK Fix Rødovre 33.40
3 Magnus Munch - Køge cykel ring 34.29
4 Ansgar Billehøj - Amager CR 36.09
5 Emil Schjønnemann - CK Kronborg 36.13
6 Mads Stokbro - CK Fix Rødovre 36.16
Samlede slutstillinger.
U17
1 Mathias W. Krigbaum - Hvidovre CK 4.56.07
2 Mathias Rask Jeppesen - Vejen BC 4.56.13
3 Casper Phillip Pedersen - DCR-Ballerup 4.56.39
4 Michael Carbel Svendgaard - Horsens AC 4.56.52
5 Niklas Eg - Herning Cykle Klub 4.57.23
6 Mads Pedersen - Team Cycling Ringsted 4.57.39
7 Henrik Pedersen - Nr. Søby CK 4.57.43
8 Jesper Schultz - Vejen BC 4.58.30
9 Jonas Poulsen - DCR-Ballerup 4.59.23
10 Rune Andersen - Næstved BC 4.59.30
11 Jonas Gregaard Wilsly - DCR-Ballerup 4.59.33
12 Valentin Nørgaard - Herning Cykle Klub 4.59.43
13 Peter Glasdam Sørensen - Cykling Odense 4.59.47
14 Andreas H. Jeppesen - Herning Cykle Klub 5.00.04
15 Mads Rahbæk - Herning Cykle Klub 5.00.05
16 Mikkel Møller - Vejen BC 5.00.14
17 Emil Ravnsholt - Køge cykel ring 5.00.20
18 Mikkel Bahnsen - Randers cykle klub 1910 5.00.39
19 Jorrit Lind - Hoornse Ren-en toerclub 5.00.54
20 Alexander Lander - Køge cykel ring 5.02.33
21 Thomas E. Jensen - Grenaa CC 5.02.34
22 Thomas U. Sandstrøm - Aalborg Cykle Ring 5.02.48
23 Daniel Henning Hartvig - Greve CC 5.02.51
24 Christian Zeeberg Pedersen - Vejen BC 5.02.54
25 August Mors Poulsen - CK Aarhus 5.02.55
26 Michael Svingel Jensen - Silkeborg IF Cykling 5.02.56
27 Lasse Panduro Nielsen - Silkeborg IF Cykling 5.03.03
28 Frederik Gundersen - CK Fix Rødovre 5.03.23
29 Andreas Serop - Næstved BC 5.03.36
30 Kristian Arnth Sørensen - Herning Cykle Klub 5.03.46
31 Louis Bendixen - Amager CR 5.04.33
32 Lasse Mortensgaard - CK Fix Rødovre 5.08.42
33 Henrik Luostarinen - Team FINLAND 5.09.03
34 Patrick Leth - Odder Cykel Klub 5.09.12
35 Mathias Linderod Albrechtsen - DCR-Ballerup 5.09.45
36 Lauri KOSKI - Team FINLAND 5.10.21
37 Martijn Laan - Hoornse Ren-en toerclub 5.11.02
38 Marco-Tapio NIEMI - Team FINLAND 5.11.13
39 Andreas Noe - Tissø Cykel Ring 5.13.06
40 Oliver Almind - CK Fix Rødovre 5.23.52
41 Markus Waage - Stavanger Sykleklubb 5.34.18
42 Aleksi HÄNNINEN - Team FINLAND 5.35.40
43 Daniel Flintholm Fink - Vejen BC 5.43.59
44 Ulrich Eriksen - Vejen BC 5.48.04
45 Kasper Jensen - Vejen BC 6.00.22
46 Magnus Andersen - Næstved BC 6.06.26
U16P
1 Amalie Dideriksen - Amager CR 4.19.30
2 Simone Eg - Herning Cykle Klub 4.20.25
3 Pernille Mathiesen - Holstebro Cykle Club 4.20.28
4 Sofie Kryger - CK Kronborg 4.21.09
5 Lise Engberg - CK Kronborg 4.21.40
6 Pernilla van Rozelaar - Hoornse Ren-en toerclub 4.22.35
7 Susanne Andeersen - Stavanger Sykleklubb 4.22.43
8 Laura van Leeuwen - Hoornse Ren-en toerclub 4.25.12
9 Frederikke Hummelshøj - Herning Cykle Klub 4.31.37
U15
1 Truls Aasland - Stavanger Sykleklubb 3.40.07
2 Niklas Larsen - Slagelse Cykle Ring 3.40.12
3 Gustav Chalmer Vinding - Lyngby CC 3.40.18
4 Erlend Blikra - Stavanger Sykleklubb 3.40.25
5 Maximilian Hoffmann - Amager CR 3.41.39
6 Jonas Petersen - Slagelse Cykle Ring 3.42.01
7 Jonas Wang - DCR-Ballerup 3.42.02
8 Mads Olander - Næstved BC 3.42.08
9 Andreas Stokbro - CK Fix Rødovre 3.42.26
10 Christian Nykvist Larsen - DCR-Ballerup 3.42.28
11 Frederik Rodenberg Madsen - DCR-Ballerup 3.42.32
12 Marcus Jønsson - Køge cykel ring 3.42.36
13 Daniel Jensen - Næstved BC 3.42.48
14 Mads Toldam Torp - Silkeborg IF Cykling 3.42.52
15 Nicolai Petersen - Amager CR 3.42.56
16 Emil Funder - CK Kronborg 3.43.06
17 Lars van den Berg - Het Stadion 3.43.09
18 Enzo Hilhorst - Het Stadion 3.43.12
19 Anders Mielke - Roskilde CR 3.43.34
20 Carl Sørensen - CK Kronborg 3.43.37
21 Bjarke Andersen - DCR-Ballerup 3.44.01
22 Joakim Lisson - Tissø Cykel Ring 3.44.06
23 Frederik Dyrmose Jørgensen - Roskilde CR 3.44.27
24 Rasmus Ambrosiusen - CC Hillerød 3.44.31
25 Silas Toftemark - Roskilde CR 3.45.36
26 Peter Gylling - CK Fix Rødovre 3.48.35
27 Christian Cronval - Greve CC 3.48.52
28 Rasmus Boelsmand - Greve CC 3.49.03
29 Christoffer Tolstøj Sichelkow - Lyngby CC 3.49.30
30 Henrik Nielsen - CC Gladsaxe 3.49.47
31 Mads Schelde Berg - Slagelse Cykle Ring 3.49.52
32 Andreas Lorentz Kron - DCR-Ballerup 3.49.57
33 Thomas Brayan-Lund - CK Kronborg 3.50.56
34 Mark Frederiksen - CK Kronborg 3.51.02
35 Søren Bidstrup Petersen - Amager CR 3.51.15
36 Silas Holme Stage - Greve CC 3.54.17
37 Mikkel S. Andersen - Amager CR 3.58.44
38 Adam Toftemark - Roskilde CR 3.59.25
39 Jeppe Hanssing - Amager CR 4.03.53
U13
1 Julius Johansen - CC Hillerød 2.25.47
2 Marijn van den Berg - Het Stadion 2.26.50
3 Martin Gersson - Falkenbergs CK 2.26.52
4 Alexander Konijn - Hoornse Ren-en toerclub 2.27.29
5 Martin Mollerup - CK Kronborg 2.27.31
6 Eskild Rønhede - CK Fix Rødovre 2.28.23
7 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix Rødovre 2.28.32
8 Peter Haslund - Næstved BC 2.28.52
9 Ludvig Wacker - Roskilde CR 2.29.05
10 Mathias Gunnar Malmberg - CK Fix Rødovre 2.29.09
11 Mathias Bressendorff Jacobi - DCR-Ballerup 2.29.11
12 Magnus Fleron Juncker - DCR-Ballerup 2.29.19
13 Mads Høiberg Klinke - Roskilde CR 2.29.49
14 Sander Andersen - DCR-Ballerup 2.30.49
15 Adrian Hillers - Næstved BC 2.31.44
16 Sebastian Olsen - CC Hillerød 2.32.02
17 Nicklas Havemose-Poulsen - DCR-Ballerup 2.32.43
18 Oliver Wulff Frederiksen - Greve CC 2.32.44
19 Anton Kryger - CK Kronborg 2.33.01
20 Oliver Comprés Poulsen - CC Hillerød 2.37.33
21 Magnus Peter Andersen - Greve CC 2.44.38
22 Jakob Joensen - DCR-Ballerup 2.45.30
23 Vincent Ferraro - Amager CR 2.45.35
24 Kris Puck Riedel - CC Hillerød 2.46.39
25 Sebastian Hansen - Næstved BC 2.47.54
26 Absalon Billehøj - Amager CR 2.49.51
27 Nicklas Ole Hansen - Tissø Cykel Ring 2.52.15
28 Victor Burmann - Greve CC 2.58.28
U13P
1 Mie Olander Hjort - Næstved BC 2.30.02
2 Caroline Bohe - CC Hillerød 2.30.10
3 Simone Emskær Nielsen - Slagelse Cykle Ring 2.47.47
4 Victoria Ferraro - Amager CR 2.50.55
U11
1 Kasper Gylling - CK Fix Rødovre 1.47.04
2 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring 1.48.19
3 Magnus Munch - Køge cykel ring 1.53.32
4 Ansgar Billehøj - Amager CR 1.57.32
5 Mads Stokbro - CK Fix Rødovre 2.00.23
6 Emil Schjønnemann - CK Kronborg 2.01.44