\n\t \t\t\t\t
Annonce<\/p>\n\t \t\t\t\t\n\t\t\t\t\t\t
<\/div>\n\t\t\t\t\t\t
A-klassen
1. Thomas Thrall
2. Joakim Lisson
3. Simon Nielsen
4. Morten Kandrup Johansen
5. Dennis Lock
6. Leandro Messineo
7. Daniel Ricardo
8. Nicklas Amdi Pedersen
9. Patrick Walle
10. Michael Knudsen
11. Zaki Yama
12. Scott Catanzaro
13. Seb
14. Jeppe Falk
15. Nikolaj Hebsgaard
Klassement
1. Michael Knudsen 195 p
2. Nikolaj Hebsgaard 177
3. Joakim Lisson 163
4. Nicklas Amdi Pedersen 151
5. Morten Kandrup Johansen 144
6. Frederik Muff 142
7. Jan Tønnesen 141
8. Frederik Hammer 109
9. Søren Calmar 108
10. Thomas Hald 107
Holdkonkurrence
1. Team PO Auto CeramicSpeed 608 p
2. Køge SportsTerapi 414
3. DZR 392
4. DanishBikeRiders 298
5. Fusion ECT 296
6. EVOQ 177
7. Fusion Development 146
8. Xtreme Masters 138
9. Relentless 136
10. World Elite Zwifters Development 130
E-klassen
1. Olivia Baril
2. Borghild Loevset
3. Annika Langvad
4. Maja Winther Brandt
5. Hannah Ludwig
6. Angela Pitzer
7. Dana Wagner
8. Line Heerup Madsen
9. Mikka Holm
10. Kathrin Fuhrer
11. Pernille Laugesen
12. Christa Riffel
13. Amalie Bengtsson
14. Mie Nordlund Pedersen
15. Emma Lyngholm
16. Marianne H
17. Sidsel Hvas
Klassement
1. Maja Winther Brandt 203 p
2. Mikka Holm 174
3. Marie-Louise Hartz Krogager 155
4. Emma Lyngholm 126
5. Caroline Bohé 120
6. Marianne H 117
7. Szaza Mingara 101
8. Line Heerup Madsen 89
9. Heidi Walther 88
10. Amalie Bengtsson 82
Holdkonkurrence
1. Team PO Auto CeramicSpeed 390 p
2. Køge SportsTerapi 364
3. Team Cryo-Gen 203
4. Turbo 197
5. Cryo RDT 155
6. Canyon/SRM 87
7. Aeonian Race Team 55
8. Vision eRacing 47
9. EVOQ 46
9. Club Triatlon Las Rozas 46
9. Cykling Odense & Friends 46
B-klassen
1. Jesper Nielsen
2. Alexander Wendelbo
3. Kenneth Larsen
4. Sebastian Jakobsen
5. Oscar Feldfos
6. Jacek Karluk
7. Thomas Schelle
8. Nikolaj Hørkilde
9. Frederik Madsen
10. Christian Mogensen
11. Jan Bach Andersen
12. Patrick Fischerking
13. Nikolaj Madsen
14. Bram Gellenkirchen
15. Maciej Majewski
Klassement
1. Jesper Nielsen 221 p
2. Oscar Feldfos 202
3. Frederik Madsen 192
4. Maciej Majewski 180
5. Christian Mogensen 174
6. Claus Termandsen 157
7. Nikolaj Madsen 148
8. Mads Brixtofte Rasmussen 142
9. Martin Hald 127
10. Tobias Schelle 121
10. Kenneth Larsen 121
10. Lennart Kruse 121
Holdkonkurrence
1. Fusion Development 595 p
2. DanishBikeRiders 483
3. DZR 444
4. eCykle Klub Danmark ZT 348
5. Køge SportsTerapi 344
6. Team QuickPay 215
7. ZTPL Cycling Club eRacing 185
8. Spinning Rabbits 182
9. ACK Allerød 159
10. Töreboda-Adriatico 129
C-klassen
1. Anders Weber Borgermann
2. Jonas Häggqvist
3. Jesper Bechmann Olsen
4. J. Strandvig
5. Kasper Anneberg
6. Martin Trenter
7. Thomas Bollerup
8. Søren Nigel Beck
9. Mads Møller
10. Brian Jensen
11. Jonas Bang Christensen
12. Max Holst Knudsen
13. Carsten Læsø
14. Danny Engelhardt Pedersen
15. Jens Jakob Jensen
Klassement
1. Martin Trenter 201 p
2. Kasper Anneberg 171
3. Jens Jakob Jensen 168
4. Søren Nigel Beck 167
5. Max Holst Knudsen 158
6. Jonas Häggqvist 157
7. J. Strandvig 156
8. Jonas Bang Christensen 154
9. KJ Rasmussen 153
10. Danny Engelhardt Pedersen 150
Holdkonkurrence
1. DanishBikeRiders 511 p
2. eCykle Klub Danmark ZT 404
3. DZR 375
4. Cykelmagasinet 231
5. Amager Cykle Ring 207
6. Team Cykel Meyer Cycling 193
7. CK Arhus 158
8. Coned vSports 155
9. Bar(e)Cykling 144
10. Aarhus Studenternes Cykelklub 106
D-klassen
1. Flemming Sørensen
2. Arnar Ingi Sigurdsson
3. Victor Sørensen
4. Mathias Bach
5. S. H.
6. Thomas Christensen
7. Christian Svendsen
8. Kim Jakobsen
9. M Nissen
10. Galen Herrington
11. Søren Bonde
12. Jonas Frederiksen
13. Allan Larsen
14. Thorkild Buhl-Larsen
15. Daniel Birkeslund
Klassement
1. Arnar Ingi Sigurdsson 201 p
2. Søren Bonde 171
3. Rune True Nielsen 163
4. Thorkild Buhl-Larsen 158
5. Flemming Sørensen 149
6. Christian Svendsen 130
7. Jonas Frederiksen 125
8. Søren Mathiassen 115
9. Mathias Bach 108
10. S. H. 97
Holdkonkurrence
1. eCykle Klub Danmark ZT 604
2. DanishBikeRiders 385
3. DZR 316
4. Team Lunde Kro 84
5. DIRT 42