(Starttidspunkterne nedenfor er angivet i dansk tid)
Søndag den 18. september kl. 01:35: Enkeltstart (damer elite) - Distance: 34,2 kilometer
1. Ellen Van Dijk (Holland)
2. Grace Brown (Australien)
3. Marlen Reusser (Schweiz)
....
14. Emma Norsgaard
Bedste U23-ryttere:
1. Vittoria Guazzini (Italien)
2. Shirin Van Anrooij (Holland)
3. Ricarda Bauernfeind (Tyskland)
Søndag den 18. september kl. 05:40: Enkeltstart (herrer elite) - Distance: 34,2 kilometer
1. Tobias Foss (Norge)
2. Stefan Küng (Schweiz)
3. Remco Evenepoel (Belgien)
....
14. Mikkel Bjerg
Mandag den 19. september kl. 05:20: Enkeltstart (U23 herrer) - Distance: 28,8 kilometer
1. Søren Wærenskjold (Norge)
2. Alec Segaert (Belgien)
3. Leo Hayter (Storbritannien)
....
6. Carl-Frederik Bévort
Tirsdag den 20. september kl. 01:30: Enkeltstart (damer junior) - Distance: 14,1 kilometer
1. Zoe Bäckstedt (Storbritannien)
2. Justyna Czapla (Tyskland)
3. Febe Jooris (Belgien)
Tirsdag den 20. september kl. 05:20: Enkeltstart (herrer junior) - Distance: 28,8 kilometer
1. Joshua Tarling (Storbritannien)
2. Hamish McKenzie (Australien)
3. Emil Herzog (Tyskland)
Onsdag den 21. september kl. 06:20: Holdtidskørsel (mixed relay) - Distance: 28,2 kilometer
1. Schweiz
2. Italien
3. Australien
Fredag den 23. september kl. 00:15: Linjeløb (herrer junior) - Distance: 135,6 kilometer
1. Emil Herzog (Tyskland)
2. Antonio Morgado (Portugal)
3. Vlad Van Mechelen (Belgien)
Fredag den 23. september kl. 05:00: Linjeløb (U23 herrer) - Distance: 169,8 kilometer
1. Yevgeniy Fedorov (Kazakhstan)
2. Mathias Vacek (Tjekkiet)
3. Søren Wærenskjold (Norge)
....
27. Tobias Lund
Lørdag den 24. september kl. 00:00: Linjeløb (damer junior) - Distance: 67,2 kilometer
1. Zoe Backstedt (Storbritannien)
2. Eglantine Rayer (Frankrig)
3. Nienke Vinke (Holland)
Lørdag den 24. september kl. 04:25: Linjeløb (damer elite) - Distance: 164,3 kilometer
1. Annemiek van Vleuten (Holland)
2. Lotte Kopecky (Belgien)
3. Silvia Persico (Italien)
....
5. Cecilie Uttrup
Bedste U23-ryttere:
1. Niamh Fisher-Black (New Zealand)
2. Pfeiffer Georgi (Storbritannien)
3. Ricarda Bauernfeind (Tyskland)
......
DNF Rebecca Koerner
Søndag den 25. september kl. 02:15: Linjeløb (herrer elite) - Distance: 266,9 kilometer
1. Remco Evenepoel (Belgien)
2. Christophe Laporte (Frankrig)
3. Michael Matthews (Australien)
....
10. Mattias Skjelmose
Medaljeoversigt
1. Storbritannien. 3 guld & 1 bronze
2. Holland. 2 guld & 1 bronze
2. Norge. 2 guld & 1 bronze
4. Belgien. 1 guld, 2 sølv & 3 bronze
5. Schweiz. 1 guld, 1 sølv & 1 bronze
5. Tyskland. 1 guld, 1 sølv & 1 bronze
7. Kazakhstan. 1 guld
8. Australien. 2 sølv & 2 bronze
9. Frankrig. 2 sølv
10. Italien. 1 sølv & 1 bronze
11. Portugal. 1 sølv
11. Tjekkiet. 1 sølv
Fotos: Sirotti.