\n\t \t\t\t\t
Annonce<\/p>\n\t \t\t\t\t\n\t\t\t\t\t\t
<\/div>\n\t\t\t\t\t\t
Belgien (30. juni) - Kvinder
1 Jesse Vandenbulcke (Doltcini Van Eyck Sport)
2 Anne-Sophie Duyck (Parkhotel Valkenburg)
3 Julie van De Welde (Lotto Soudal Ladies)
Se hele resultatet
Spanien (30. juni)
1 Alejandro Valverde (Movistar)
2 Luis Leon Sanchez (Astana)
3 Jesus Herrada (Cofidis)
Se hele resultatet
Spanien (29. juni) - Kvinder
1 Lourdes Oyarbide (Movistar)
2 Irene Mendez
3 Mirea Benito (Massi - Tactic Women)
Se hele resultatet
Frankrig (30. juni)
1 Warren Barguil (Arkea-Samsic)
2 Julien Simon (Cofidis)
3 Damien Touze (Cofidis)
Se hele resultatet
Frankrig (29. juni) - Kvinder
1. Jade Wiel 3:22:11
2. Victorie Guilman s.t.
3. Aude Biannic s.t.
Se hele resultatet
Storbritannien (30. juni)
1 Ben Swift (Ineos)
2 Ian Stannard (Inoes)
3 John Archibald (Ribble)
Se hele resultatet
Storbritannien (30. juni) - Kvinder
1 Alice Barnes (Cabyon Sram Racing)
2 Anna Henderson
3 Elizabeth Holden (Drops)
Se hele resultatet
Colombia (3. februar)
1. Óscar Adalberto Quiroz 5:39.02
2. Juan Felipe Osorio s.t.
3. José Rodolfo Serpa 0.07
Se hele resultatet
Colombia (1. februar) - Kvinder
1. Blanca Liliana Moreno 3:19.37
2. Jessica Parra Rojas 0.01
3. Estefanía Herrera 0.08
Se hele resultatet
Australien (6. januar)
1. Michael Freiberg 4:44.48
2. Chris Harper 0.01
3. Cameron Meyer s.t.
Se hele resultatet
Australien (6. januar) - kvinder
1. Sarah Gigante 3:03.36
2. Amanda Spratt 0.50
3. Sarah Roy 0.54
Se hele resultatet
Tyskland (30. juni)
1 Maximillian Schachmann (Bora-hansgrohe)
2 Marcus Burghardt (Bora-hansgrohe)
3 Andreas Schillinger (Bora-hansgrohe)
Se hele resultatet
Tyskland - Kvinder
1 Lisa Brennauer (WNT-Rotor)
2 Lisa Klein (Canyon Sram Racing)
3 Liane Lippert (Team Sunweb)
Se hele resultatet
Slovenien
1 Domen Novak (Bahrain-Merida)
2 Gasper Katrasnik (Adria Mobil)
3 Marko Kump (Adria Mobil)
Se hele resultatet
Slovenien - Kvinder
1. Eugenia Bujak (BTC City Ljublana) 2.24.55
2. Ursa Pintar (BTC City Ljublana) +1.05
3. Urska Zigart (BTC City Ljublana +7.42
Se hele resultatet
Norge
1 Amund Grøndahl Jansen (Jumbo-Visma)
2 Andreas Leknessund (Uno X)
3 Carl Frederik Hagen (Lotto Soudal)
Se hele resultatet
Norge - Kvinder
1 Ingrid Lorvik (Hitec Products)
2 Susanne Andersen (Team Sunweb)
3 Ingvild Gaskjenn (Hitech Products)
Se hele resultatet
Polen
1 Michal Paluta (CCC Development Team)
2 Pawel Cieslik (Wibatech)
3 Mateusz Taciak (Voster)
Se hele resultatet
Polen - Kvinder
1 Lucja Piettrazk
2 Agneiszka Skalniak (CCC - Liv)
3 Marta Lach (CCC - Liv)
Se hele resultatet
Slovakiet
1 Juraj Sagan (Bora-hansgrohe)
2 Erik Baska (Bora-hansgrohe)
3 Patrick Tybor (Dukla Banska)
Se hele resultatet
Slovakiet - Kvinder
USA
1. Alex Howes (EF)
2. Stephen Bassett
3. Neilson Powless (Jumbo-Visma)
Se hele resultatet
USA - Kvinder
1 Ruth Winder (Trek -Segafredo Women)
2 Coryn Riverra (Team Sunweb)
3 Emma White (Rally - UHC Cycling Women)
Se hele resultatet
Irland
1 Sam Bennett (Bora-hansgrohe)
2 Eddie Dunbar (Team Ineos)
3 Ryan Mullen (Trek-Segafredo)
Se hele resultatet
Irland - Kvinder
Rusland
1. Aleksandr Vlasov (Gazprom - RusVelo)
2. Igor Frolov
3. Sergey Firsanov
Se hele resultatet
Rusland - Kvinder
1 Alexandra Goncharova (Servetto)
2.
3.
Se hele resultatet
Schweiz
1 Sebastian Reichenbach (Groupama - FDJ)
2 Simon Pellaud (IAM Exelcior)
3 Mathias Frank (AG2R)
Se hele resultatet
Schweiz - Kvinder
1 Noemi Ruegg
2 Noelle Buri
3 Lara Stehli
Se hele resultatet
Østrig
1 Patrick Konrad (Bora-hansgrohe)
2 Michael Gogl (Trek -Segafredo)
3 Gregor Muhlenberger (Bora-hansgrohe)
Se hele resultatet
Østrig - Kvinder
1 Anna Kiesenhofer
2 Angelika Tazreiter
3 Kathrin Schweinberger (Health Mate)
Se hele resultatet
Portugal
1 José Mendes (Sporting Club)
2 Richardo Mestro (W52-FC Porto)
3 Antonio Carvalho (W52-FC Porto)
Se hele resultatet
Portugal - Kvinder
1 Daniela Reis (Doltcini) 2.38.51
2 Raquel Queiros 2.10
Sandra Santos 6.19
Se hele resultatet
Tjekkiet
1 Frantisek Siser (Elkov -Author Cycling Team)
2 Thomas Kalojtros (AC Spartha Praha)
3 Petr Vakoc (Deceuinick-Quickstep)
Se hele resultatet
Tjekkiet - Kvinder
New Zealand (6. januar)
1. James Fouché 4:01.01
2. Kees Duyvesteyn 3.15
3. Tom Scully s.t.
Se hele resultatet
New Zealand (5. januar) - kvinder
1. Georgia Christie 3:13.39
2. Deborah Paine 0.13
3. Michaela Drummond 0.31
Se hele resultatet
Luxembourg
1 Bob jungels (Deceuinick-Quickstep)
2 Kevin Geniets (Groupama -FDJ)
3 Pit Leyder (Leopard Pro Cycling)
Se hele resultatet
Luxembourg - Kvinder
1. Christine Majerus (Boels-Dolmans)
2. Chantal Hoffmann
3. Laurence Thill
Se hele resultatet
Kazakhstan
1 Alexey Lutsenko (Astana)
2 Dmitriy Gruzdev (Astana)
3 Danil Fominykh (Astana)
Se hele resultatet
Canada
1. Adam De Vos
2. Nigel Ellsay
3. Nicolas Zukowsky
Se hele resultatet
Canada - Kvinder
1. Karol-Ann Canuel
2. Leah Kirchmann
3. Ariane Bonhomme
Se hele resultatet
Sydafrika (10.februar)
1. Daryl Impey 3:54.30
2. Ryan Gibbons 0.25
3. Stefan De Bod 0.31
Se hele resultatet
Sydafrika (9. februar) - kvinder
1. Ashleigh Moolman 4:01.40
2. Juanita Venter 1.51
3. Joanna Van De Winkel 3.01
Se hele resultatet
Kasakhstan (28. juni) - Kvinder
1. Svetlana Pachshenko 2:12.00
2. Anzhela Solovyeva s.t.
3. Tatyana Bogdanova 1.35
Se hele resultatet
Estland
1 Alo Jakin (St. Michel -Auber93)
2 Peeter Pruus
3 Gert Joeear
Se hele resultatet
Estland - Kvinder
1 Liisa Ehrberg
2 Mae Lang
3 Janelle Uibokand
Se hele resultatet
Ecuador (23. juni)
1 Jonathan Klever Caicedo (Education First)
2 Aleksander Jefferson Cepeda
3 Henry Velasco
Ecuador - Kvinder
1 Maritza Miryam Nunez
2 Jessica Esther Galarza
3 Alexsandra Leslye Ojeda
Hviderusland (16. juni)
1 Sobal Yauhen (Minsk Cycling Club)
2 Anton Ivashkin (Minsk Cycling Club)
3 Vasil Strokau (Minsk Cycling Club)
Hviderusland - Kvinder
1 Tatsiana Sharakova (Minsk Cycling Club)
2 Hanna Tserakhi (Minsk Cycling Club)
3 Alena Amialiusik (Canyon Sram Racing)
Letland
1 Tom Skjuins (Trek - Segafredo)
2 Aleksej Saramontins (Interpro Cycling Academy)
3 Andzs Flaksis ( Araphoe - Hincapie BMC)
Letland - Kvinder
1 Lija Laizana (Eneicat)
2 Dana Rozlapa
Ukraine
1 Andriy Kulyk (Shenzen Xidesheng Team)
2 Oleksandr Polivoda (Ningxia Sports Lottery)
3 Mykhaylo Kononenko (Shenzen Xidesheng Team)
Ukraine - Kvinder
1 Olga Shekel (Astana Womens Team)
2 Valeriya Kononeko (Lviv Cycling Team)
3 Olena Sharga (Lviv Cycling Team)
Eritrea
1 Natnael Berhane (Cofidis)
2 Natnael Tesfatsion (Dimension Data)
3 Robel Tewelde
Eritrea - Kvinder
1 Shama Fitsum
2 Deseit Kidane
3 Mossana Debesay
Argentina (28. april)
1 Maximiliano Richeze (Deceunick-Quickstep)
2 Javier Nicolas Naranja (Agrupacion Vigen)
3 Hector Lucero (Equipo)
Argentina - Kvinder
1 Carolina Perez
2 Victoria Maria Roca
3 Valeria Muller
Japan
1 Shotoro Iribe (Shimano Cycling Team)
2 Yukiya Arashiro (Bahrain - Merida)
3 Kohei Yokotsuka (Team Ukyo)
Se hele resultatet
Japan - Kvinder
Rumænien
Rumænien - Kvinder
Venezuela
Venezuela - Kvinder
Kroatien
1 Josip Rumanc (Androni Giocattoli)
2 Radoslav Rogina (Adria - Mobil)
3 Janko Benger
Kroatien - Kvinder
1 Maja Perinovic (Top Girls Fassa Bortolo)
2 Mia Radotic (BTC City Ljubljana)
3 Maja Bonacic
Tyrkiet (29. juni)
1. Ahmet Örken
2. Onur Balkan
3. Ferit Samli
Se hele resultatet
Tyrkiet - Kvinder
Israel (29. juni)
1. Guy Sagiv
2. Omer Goldstein
3. Guy Niv
Se hele resultatet
Sverige (30. juni)
1. Lucas Eriksson
2. Tobias Ludvigsson
3. Erik Bergstrøm
Sverige (29. juni) kvinder
1 Lisa Norden 3.48.20
2 Hanna Nilsson (BTC City) 1.47
3 Nathalie Eklund 4.07
Se hele løbsresultatet
Finland (30. juni)
1. Arto Vainionpää 4.25.50
2. Anders Bäckman s.t.
3. Joni Kanerva +0.10
Se hele resultatet