\n\t \t\t\t\t
Annonce<\/p>\n\t \t\t\t\t\n\t\t\t\t\t\t
<\/div>\n\t\t\t\t\t\t
Kl. 20:51
Teamsprint Finale (Kvinder)
1. Tyskland
2. Rusland
3. Storbritannien
Kl. 20.59
Teamsprint Finale (Herrer)
1. Holland
2. Frankrig
3. Tyskland
Torsdag den 21. oktober
Kl. 19.16
4000 meter-holdforfølgelsesløb - Finale (Herrer):
Guldfinalen
1. Italien 3.47.192
2. Frankrig 3.49.168
Læs mere om guldfinalen
Bronzefinalen
3. Storbritannien 3.51.205
4. Danmark 3.53.182
Læs mere om bronzefinalen
Kl. 19.48
Scratch (Herrer)
1 Donavan Gronzin - Frankrig
2 Tuur Dens - Belgien
3 Rhys Britton - Storbritannien
..
8 Tobias Aagaard - Danmark
Læs mere om Scratch-løbet
Kl. 20.33
Keirin (Herrer)
1 Harrie Layreysen - Holland
2 Jerrey Hoogland - Holland
3 Mikhail Iakovlev - Rusland
Kl. 20.45
4000 meter-holdforfølgelsesløb - Finale (Kvinder)
1. Tyskland
2. Italien
3. Storbritannien
Kl. 21.00
Udskilningsløb (Kvinder)
1 Letizia Paternoster - Italien
2 Lotte Kopecky - Belgien
3 Jennifer Valente - USA
Fredag den 22. oktober
Kl. 13.53
Omnium 1 - Scratch (Kvinder)
1 Katie Archibald - Storbritannien
2 Jennifer Valente - USA
3 Clara Copponi - Frankrig
..
9 Amalie Dideriksen - Danmark
Kl. 15.18
Omnium 2 - Tempoløb (Kvinder)
1 Katie Archibald - Storbritannien
2 Ganna Solovei - Ukraine
3 Lotte Kopecky - Belgien
..
7 Amalie Dideriksen - Danmark
Kl. 18.32
Pointløb (Herrer)
1 Benjamin Thomas - Frankrig
2 Kenny De Ketele - Belgien
3 Vincent Hoppezak - Holland
Kl. 19.34
Omnium 3 - Udskilningsløb (Kvinder)
1 Katie Archibald - Storbritannien
2 Elisa Balsamo - Italien
3 Clara Copponi - Frankrig
..
11 Amalie Dideriksen - Danmark
Kl. 20.00
1000 meter på tid (Herrer)
1 Jeffrey Hoogland - Holland
2 Nicholas Paul - Trinidad og Tobago
3 Joachim Eiliers - Tyskland
Kl. 20.36
4000 meter individuel forfølgelsesløb (Herrer)
1 Ashton Lambie - USA
2 Jonathan Milan - Italien
3 Filippo Ganna - Italien
Kl. 20.51
Sprint Finale (Kvinder)
1 Emma Hinze - Tyskland
2 Lea Friedrich - Tyskland
3 Kelsey Matchell - Canada
Kl. 21.01
Omnium 4 - Pointløb - Slutstillingen (Kvinder)
1 Katie Archibald - Storbritannien
2 Lotte Kopecky - Belgien
3 Elisa Balsamo - Italien
..
7 Amalie Dideriksen - Danmark
Læs mere om kvindernes Omnium
Lørdag den 23. oktober
Kl. 12.24
Omnium 1 - Scratch (Herrer)
1 Ethan Hayter - Storbritannien
2 Donavan Grondin - Frankrig
3 Elia Viviani - Italien
..
6 Mathias Malmberg
Kl. 14.36
Omnium 2 - Tempoløb (Herrer)
1 Ethan Hayter - Storbritannien
2 Iuri Leitao - Portugal
3 Aaron Gate - New Zealand
..
7 Matias Malmberg - Danmark
Kl. 17.30
500 meter på tid finale (Kvinder)
1 Lea Sophie Friedrich - Tyskland
2 Anastaslia Voinova - Rusland
3 Daria Shmeleva - Rusland
Kl. 18.10
Parløb (Kvinder)
1 Holland (Amy Pieters og Kirsten Wild)
2 Frankrig (Clara Copponi og Maria Le Net)
3 Storbritannien (Katie Archibald og Evans Neah)
..
5 Danmark (Amalie Dideriksen og Julie Leth)
Kl. 18.51
Omnium 3 - Udskilningsløb (Herrer)
1 Aaron Gate - New Zealand
2 Donavan Grondin - Frankrig
3 Mathias Malmberg - Danmark
Kl. 19.41
4000 meter individuel forfølgelsesløb Finale (Kvinder)
1 Lisa Brennauer - Tyskland
2 Franziska Brausse - Tyskland
3 Mieke Kroeger - Tyskland
Kl. 20.02
Omnium 4 - Pointløb (Herrer)
Søndag den 24. oktober
Kl. 13.56
Pointløb (Kvinder)
1 Lotte Kopecky - Belgien
2 Katie Archibald - Storbritannien
3 Kirsten Wild - Holland
Kl. 14.27
Sprint Finale (Herrer)
1 Harrie Lavreysen - Holland
2 Jeffrey Hoogland - Holland
3 Sebastien Vigier - Frankrig
Kl. 14.57
Parløb (Herrer)
1 Danmark (Lasse Norman Hansen og Michael Mørkøv)
2 Italien (Simone Consonni og Michele Scartezzini)
3 Belgien (Kenny De Ketele og Robbe Ghys)
Læs mere om herrernes parløb
Kl. 16.23
Keirin Finale (Kvinder)
1 Lea Sophie Friedrich - Tyskland
2 Mina Sato - Japan
3 Yana Tyshchenko
Kl. 16.39
Udskilningsløb (Herrer)
1 Elia Viviani - Italien
2 Iuri Leitao - Portugal
3 Sergei Rostovtsev - Rusland
..
12 Tobias Aagaard Hansen - Danmark