Vejen<\/a> til Esbjerg, hvor DCU Jylland-Fyn afholder linjel\u00f8bsmesterskaberne for distriktet. Det bliver dog nu med et noget decimeret felt i forhold til, hvad der oprindeligt var planlagt.<\/p>","DCU Jylland-Fyn bekr\u00e6fter nemlig b\u00e5de p\u00e5 Facebook og Sportstiming, at en lang r\u00e6kke ryttere p\u00e5 tv\u00e6rs af felterne er tvunget til at blive hjemme, s\u00e5 de kan overholde det nye forsamlingsforbud, som statsministeren meddelte i g\u00e5r, var sat ned til 50 mennesker fra dags dato.<\/p>","
Skillelinjen er sat ved ryttere, som har licens i en sj\u00e6llandsk klub eller p\u00e5 et hold med sj\u00e6llandsk oprindelse. Der er dermed ikke taget hensyn til bop\u00e6l, hvis man eksempelvis k\u00f8rer for et sj\u00e6llandsk hold, men har bop\u00e6l i Jylland.<\/p>","
Af en opg\u00f8relse p\u00e5 Sportstiming.dk fremg\u00e5r det, at 72 ryttere nu er blevet notificerede om, at de ikke kan stille til start i l\u00f8bet, som dermed udelukkende afg\u00f8res blandt ryttere med licens i jysk-fynske klubber.<\/p>","
Disse ryttere m\u00e5 ikke stille til start i J-F-linjel\u00f8bet:<\/b>
Emil Toudal - BHS - PL Beton Bornholm
Mads Baadgaard Rahbek - BHS - PL Beton Bornholm
Frederik Irgens Jensen - BHS - PL Beton Bornholm
Frederik Muff - BHS - PL Beton Bornholm
Mathias Bregnh\u00f8j - BHS - PL Beton Bornholm
Marcus Sander Hansen BHS - PL Beton Bornholm<\/p>","
Peter Visby - Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
Arne Birkemose - Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
Marckus Njor - Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
Anders Fynbo - Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
Matias Gunnar Malmberg - Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
Rasmus Hestbek Lund - Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
Thomas Brayan-Lund - Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
Hjalmar Klyver - Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
Thorolf R\u00f8nhede - Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
Jonas Fl\u00f8 Pedersen - Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
Lucas Norman Gude - Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling<\/p>
\n\t \t\t\t\t
Annonce<\/p>\n\t \t\t\t\t\n\t\t\t\t\t\t
<\/div>\n\t\t\t\t\t\t
Sebastian Nielsen - Team O B Wiik - Dan Stillads
Frederik Uhre - Team O B Wiik - Dan Stillads
Magnus Rost - Team O B Wiik - Dan Stillads
Jacob Schebye - Team O B Wiik - Dan Stillads
Mads Søgaard Mondrup - Team O B Wiik - Dan Stillads
Peter Busk - Team Eiland Electric Carl Ras
Klaus Hestkjær Team Eiland Electric Carl Ras
Andreas Larsen - Team Eiland Electric Carl Ras
Markus Kramer - Team Eiland Electric Carl Ras
Lukas Sulaj Kloppenborg - Team Eiland Electric Carl Ras
Kasper Eggers - Team Eiland Electric Carl Ras
Malthe Thyssen - Team Eiland Electric Carl Ras
Christian Ingeman Lindquist - Team Synch - Giant
Andreas Lund Andresen - Team Synch - Giant
Mattias Nordal - Team Synch - Giant
Nicolaj Amping - Ordrup Cykle Club
Poul Svendsen - Ordrup Cykle Club
Christian Oldenborg - Ordrup Cykle Club
Torben Skov - Ordrup Cykle Club
Albin Hoflund - Team SA-AL Køleteknik CEC
Jaspar Lonsdale - Team SA-AL Køleteknik CEC
Daniel Lysdal Buur - Team SA-AL Køleteknik CEC
Rasmus Bisgaard Olsen - Team SA-AL Køleteknik CEC
Yasin Grøn El Mahdi - Team SA-AL Køleteknik CEC
Nicklas Lilleskov Falk Rasmussen - Slagelse Cykle Ring
Mikkas Skoubo - Slagelse Cykle Ring
Mikkel Skoubo - Slagelse Cykle Ring
Niklas Villumsen - Slagelse Cykle Ring
Jakob Larsson - Dansk Bicycle Club
Nikolaj Lysholm Larsson - Dansk Bicycle Club
Simon Marquardsen - Næstved Bicycle Club
Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club
Gustav Frederik Dahl - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
Hjalte Thor Knudsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
Martin Szokody - Køge Cykel Ring
Sebastian Tøttrup - Nørrebro Cykleklub
Viktoria Smidth Knudsen - Holte MTB Klub
Tine Rishøj - Arbejdernes Bicykle Club (ABC)
Robert Pulvertaft - Arbejdernes Bicykle Club (ABC)
Gustav Wang - Team ABC Junior
Michael Kahr - Amager Cykle Ring
Henrik Petersen - Amager Cykle Ring
Jens Frøslev-Nielsen - Birkerød Bicycle Club
Søren Christian Thomsen - Greve Cykle Club
Mille Estvan-Slonina - Greve Cykle Club
Aksel Storm - Roskilde Cykle Ring
Theodor Storm - Roskilde Cykle Ring
Tobias Aagaard Hansen - Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior
Marius Mørkeberg Poulsen - Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior
Claus Westerholt - Lolland-Falster Cykle Klub
Luca Campagner - Cykleklubben Fix Rødovre
Oscar Bluhm - Team Audi CEC
Oskar Kromann Jensen - Team Audi CEC
Sebastian Roer Iversen - Team Audi CEC
Daniel Lond - Team Audi CEC