Elite-herrer: | |
1 Michael Mørkøv | Deceuninck Quick - Step Floors |
2 Kasper Asgreen | Deceuninck Quick - Step Floors |
3 Mikkel Frølich Honoré | Deceuninck Quick - Step Floors |
4 Mads Pedersen | Trek-Segafredo |
5 Niklas Eg | Trek-Segafredo |
6 Alexander Kamp | Trek-Segafredo |
7 Andreas Lorentz Kron | Riwal Readynez Cycling Team |
8 Christoffer Lisson | Riwal Readynez Cycling Team |
9 Emil Nygaard Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team |
10 Jesper Schultz | Riwal Readynez Cycling Team |
11 Rasmus Bøgh Wallin | Riwal Readynez Cycling Team |
12 Rasmus Christian Quaade | Riwal Readynez Cycling Team |
13 Tobias Mørch Kongstad | Riwal Readynez Cycling Team |
14 Aksel Bech Skot-Hansen | Team coloQuick |
15 Alexander Salby | Team coloQuick |
16 Andreas Brandt Aidel | Team coloQuick |
17 Anthon Charmig | Team coloQuick |
18 Daniel Bligaard Lyhne | Team coloQuick |
19 Frederik Wandahl | Team coloQuick |
20 Jeppe Aaskov Pallesen | Team coloQuick |
21 Mads Østergaard Kristensen | Team coloQuick |
22 Nicolai Philip Brøchner Nielsen | Team coloQuick |
23 Oliver Wulff Frederiksen | Team coloQuick |
24 Rasmus Lund Pedersen | Team coloQuick |
25 Sebastian Kolze Changizi | Team coloQuick |
26 William Blume Levy | Team coloQuick |
27 Emil Toudal | BHS - PL Beton Bornholm |
28 Frederik Muff | BHS - PL Beton Bornholm |
29 Frederik Irgens Jensen | BHS - PL Beton Bornholm |
30 Jeppe Hanssing | BHS - PL Beton Bornholm |
31 Joshua Amos Gudnitz | BHS - PL Beton Bornholm |
32 Mads Baadgaard Rahbek | BHS - PL Beton Bornholm |
33 Marcus Sander Hansen | BHS - PL Beton Bornholm |
34 Martin Toft Madsen | BHS - PL Beton Bornholm |
35 Mathias Bregnhøj | BHS - PL Beton Bornholm |
36 Mathias Bundsgaard Matz | BHS - PL Beton Bornholm |
37 Mikkel Øritsland | BHS - PL Beton Bornholm |
38 Thomas Rald Kaspersen | BHS - PL Beton Bornholm |
39 Frederik Rodenberg Madsen | Uno-X Development Team |
40 Jacob Hindsgaul | Uno-X Development Team |
41 Johan Price-Pejtersen | Uno-X Development Team |
42 Julius Johansen | Uno-X Development Team |
43 Morten Hulgaard | Uno-X Development Team |
44 Niklas Larsen | Uno-X Development Team |
45 Anders Fynbo | Team IBT-Ridley Sydkysten |
46 Arne Birkemose | Team IBT-Ridley Sydkysten |
47 Jonas Flø Pedersen | Team IBT-Ridley Sydkysten |
48 Marckus Njor | Team IBT-Ridley Sydkysten |
49 Matias Gunnar Malmberg | Team IBT-Ridley Sydkysten |
50 Nicholas Thorøe-Hansen | Team IBT-Ridley Sydkysten |
51 Peter Visby | Team IBT-Ridley Sydkysten |
52 Rasmus Hestbek Lund | Team IBT-Ridley Sydkysten |
53 Thomas Brayan-Lund | Team IBT-Ridley Sydkysten |
54 Thorolf Rønhede | Team IBT-Ridley Sydkysten |
55 Jonas Vingegaard | Team Jumbo Visma |
56 Asbjørn Kragh Andersen | Team Sunweb |
57 Jesper Hansen | Cofidis Solutions Crédits |
58 Sebastian Fini Carstensen | CST PostNL Bafang MTB Team |
59 Rasmus Byriel Iversen | Lotto Soudal |
60 Christian Gorm Albrechtsen | Antiga Casa Bellsolà-Girona |
61 Ludvig Anton Wacker | Development Team Sunweb |
62 Andreas Stokbro Nielsen | NTT Pro Cycling |
63 Michael Carbel | NTT Pro Cycling |
64 Andreas Larsen | Team Eiland Electric Carl Ras |
65 Peter Busk | Team Eiland Electric Carl Ras |
66 Klaus Nielsen | ABC |
67 Anders Bruun | Team Give Elementer |
68 Daniel Guld | Team Give Elementer |
69 Jeppe Falk-Kristensen | Team Give Elementer |
70 Thomas Bilde | Team Give Elementer |
71 August Mors Poulsen | Team AURA - JSdk |
72 Frederik Thomsen | Team AURA - JSdk |
73 Jacob Gye Madsen | Team AURA - JSdk |
74 Jonas Nygaard Perto | Team AURA - JSdk |
75 Nils Lau Broge | Team AURA - JSdk |
76 Oskar Hvid | Team AURA - JSdk |
77 Robin Skivild | Team AURA - JSdk |
78 Anders Foldager | Team Herning CK Elite |
79 Carl Friedrich Petersen Voldbjerg | Team Herning CK Elite |
80 Emil Vinther Schmidt | Team Herning CK Elite |
81 Jannik Nedergaard Nielsen | Team Herning CK Elite |
82 Jeppe Klein Jensen | Team Herning CK Elite |
83 Jonas Tanski Kristensen | Team Herning CK Elite |
84 Mads Andersen | Team Herning CK Elite |
85 Sebastian Ryttersgaard | Team Herning CK Elite |
86 Sebastian T. Millinge Petersen | Team Herning CK Elite |
87 Frederik Uhre | Team O B Wiik - Dan Stillads |
88 Frederik Egehus | Team O B Wiik - Dan Stillads |
89 Jannik Ljungdahl | Team O B Wiik - Dan Stillads |
90 Joakim Mikkel Svensson | Team O B Wiik - Dan Stillads |
91 Mads Høiberg Klinke | Team O B Wiik - Dan Stillads |
92 Mads Schelde Berg | Team O B Wiik - Dan Stillads |
93 Mads Søgaard Mondrup | Team O B Wiik - Dan Stillads |
94 Magnus Rost | Team O B Wiik - Dan Stillads |
95 Peter Haslund | Team O B Wiik - Dan Stillads |
96 Sebastian Nielsen | Team O B Wiik - Dan Stillads |
97 Frederik Lund | Team OK Kvickly Odder Elite |
98 Johannes Rom Dahl | Team OK Kvickly Odder Elite |
99 Lasse Mikkelsen | Team OK Kvickly Odder Elite |
100 Stefan Ryom | Team OK Kvickly Odder Elite |
101 Søren Vosgerau | Team OK Kvickly Odder Elite |
102 Teit Christiansen | Team OK Kvickly Odder Elite |
103 Thomas Koldkjær Decker | Team OK Kvickly Odder Elite |
104 Andreas Lund Andresen | Team Sync - Giant |
105 Benjamin Movang | Team Sync - Giant |
106 Christian Ingeman Lindquist | Team Sync - Giant |
107 Daniel Stampe | Team Sync - Giant |
108 Kasper Viberg Søgaard | Team Sync - Giant |
109 Kristian Broløs | Team Sync - Giant |
110 Magnus Henneberg | Team Sync - Giant |
111 Magnus Bak Klaris | Team Sync - Giant |
112 Mattias Nordal | Team Sync - Giant |
113 Simon Jacob Svensson | Team Sync - Giant |
114 Nicolaj Amping | Ordrup Cykle Club |
115 Anders Alminde | Frederiksberg Bane-& Landevejsklub |
116 Jakob Egholm | Hagens Berman Axeon Cycling Team |
117 Mathias Alexander E. Larsen | Kometa Cycling Team |
118 Christopher Wolfgang Thomas | Cykle Klubben Nordsjælland |
119 Sebastian Juul | Cykling Odense |
120 Nicklas Jacobs Nissen | Arbejdernes Bicycle Club (ABC) |
121 Christian Axelsen | Arbejdernes Bicykle Club (Abc) |
122 Jonas Nordal Jakobsen | Vejle Cykel Klub |
123 Louis Bendixen | Team Coop |
124 Lasse Norman Hansen | Alpecin-Fenix |
125 Klaus Hestkjær | Team Eiland Electric Carl Ras |
126 Nils Bradtberg | Team Eiland Electric Carl Ras |
127 Frederik Nybo Eriksen | NTT Continental Cycling Team. |
128 Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo |
129 Mathias Norsgaard Jørgensen | Movistar |
| |
U19-herrer: | |
1 Phillip Mathiesen | Team ABC Junior |
2 Carl-Frederik Bévort | Team ABC Junior |
3 Adam Holm Jørgensen | Team ABC Junior |
4 Gustav Wang | Team ABC Junior |
5 Felix Fog Holst Larsen | Team ABC Junior |
6 Nikolaj Mengel | Team ABC Junior |
7 Sebastian Andreasson | Team ABC Junior |
8 Emil Schandorff Iwersen | Team ABC Junior |
9 Stian Rosenlund | Team ABC Junior |
10 Rasmus Søjberg Pedersen | Give Cykelklub |
11 Anders Bjørn Jørgensen | Give Cykelklub |
12 Boxuan Yang | Give Cykelklub |
13 Jeppe Nytofte Petersen | Give Cykelklub |
14 Kasper Læssø | Give Cykelklub |
15 Martin Egen Kristensen | Give Cykelklub |
16 Martin Schack Kjærgaard | Give Cykelklub |
17 Markus Bjørno Jensen | Give Cykelklub |
18 Jacob Christensen | Team NPV - Carl Ras Roskilde |
19 Lucas Schrøder | Team NPV - Carl Ras Roskilde |
20 Alexander Arnt Hansen | Team NPV - Carl Ras Roskilde |
21 Frederik Bjørn Sørensen | Team NPV - Carl Ras Roskilde |
22 Emil Als Feldberg Hansen | Team NPV - Carl Ras Roskilde |
23 Tobias lund Andresen | Team NPV - Carl Ras Roskilde |
24 Albert Holm | Team NPV - Carl Ras Roskilde |
25 Kasper Andersen | Team NPV - Carl Ras Roskilde |
26 Luis Carl Jørgensen | Team NPV - Carl Ras Roskilde |
27 Poul Holten Andersen | Team Audi CEC |
28 Daniel Lond | Team Audi CEC |
29 Sebastian Roer Iversen | Team Audi CEC |
30 Oskar Kromann Jensen | Team Audi CEC |
31 Philip Otte Mikkelsen | Team Audi CEC |
32 Carl Dalton | Team Audi CEC |
33 Oscar Bluhm | Team Audi CEC |
34 Pelle Køster Mikkelsen | Team Audi CEC |
35 William Harvald | Team Audi CEC |
36 Frederik Davidsen | Team Fri BikeShop - Zealand |
37 Magnus Machholdt | Team Fri BikeShop - Zealand |
38 Marius Mørkeberg Poulsen | Team Fri BikeShop - Zealand |
39 Nicklas Rydahl | Team Fri BikeShop - Zealand |
40 Mads Nørrevang | Team Fri BikeShop - Zealand |
41 Andreas Christiansen | Team Fri BikeShop - Zealand |
42 Tobias Aagaard Hansen | Team Fri BikeShop - Zealand |
43 Julius Nowak Dalner | Team Herning CK Junior |
44 Oliver Heine | Team Herning CK Junior |
45 Mathias Møller Jørgensen | Team Herning CK Junior |
46 Rasmus Madsen | Team Herning CK Junior |
47 Nicolai B. Kristensen | Team Herning CK Junior |
48 Sebastian Mikkelsen | Team Herning CK Junior |
49 Peter Asbjørn Hansen | Team Herning CK Junior |
50 Mads Mosevang Pedersen | Team Herning CK Junior |
51 Frederik Erringsø | Team Herning CK Junior |
52 Kasper Due Kaspersen | Team Mascot WorkWear |
53 Oliver B. Søndergaard | Team Mascot WorkWear |
54 Christian Spang Kjeldsen | Team Mascot WorkWear |
55 Lukas Lund Sørensen | Team Mascot WorkWear |
56 Magnus Lorents Nielsen | Team Mascot WorkWear |
57 Mads-Emil Dupont Hougaard | Team Mascot WorkWear |
58 Dennis Lock | Team Mascot WorkWear |
59 Simon Dalby | Team Mascot WorkWear |
60 Morten Nørtoft | Team Mascot WorkWear |
61 Victor Fanøe kronbæk | Team NORD |
62 Jacob Christian Vestergaard | Team NORD |
63 Julius Skovmand Lomholt | Team NORD |
64 Daniel Lysdal Buur | Team SA-AL Køleteknik CEC |
65 Jaspar Lonsdale | Team SA-AL Køleteknik CEC |
66 Rasmus Bisgaard Olsen | Team SA-AL Køleteknik CEC |
67 Yasin Grøn El Mahdi | Team SA-AL Køleteknik CEC |
68 Casper Kaysen | Team Vifra Kvickly Odder |
69 Jonas Larsen | Team Vifra Kvickly Odder |
70 Andreas Læssø Unger | Team Vifra Kvickly Odder |
71 Jonas Birk Madsen | Team Vifra Kvickly Odder |
72 Oscar Munk-Olsen | Team Vifra Kvickly Odder |
73 Jeppe Andreasen | Team Vifra Kvickly Odder |
74 Frederik Christensen | Team Vifra Kvickly Odder |
75 Oliver Friis | Team Vifra Kvickly Odder |
76 Mads Dupont | Middelfart Cykel Club |
77 Mads Nadhazi Almstrup | Middelfart Cykel Club |
78 Magnus Stilling Blichfeldt | Middelfart Cykel Club |
79 Jacob Degn Fryland | Middelfart Cykel Club |
80 Alfred Schultz Jølving | Middelfart Cykel Club |
81 Joachim Farshøj | Cykling Odense |
82 Magnus Mathiesen | Cykling Odense |
83 Magnus Bächler | Cykling Odense |
84 Vitus Hovmøller Dinesen | Amager Cykle Ring |
85 Asger Røjbek Sørensen | Bornholms Cycle Club |
86 Anders Bang | Cycling Club Hillerød |
87 Hjalte Thor Knudsen | Cycling Club Hillerød |
88 Tim Hansen | Esbjerg Cykle Ring |
89 Oliver Monø | Lolland-Falster Cykle Klub |
90 Jonathan Stück | Silkeborg IF Cykling |
| |
| |
Elite-kvinder: | |
1 Amalie Dideriksen | Boels-Dolmans Cycling Team |
2 Julie leth Ceratizit | WNT Pro Cycling Team |
3 Pernille Mathisen | TEAM SUNWEB |
4 Christina Siggaard | LOTTO-SOUDAL |
5 Emma Norsgaard J. | Bigla |
6 Kirstine Holt | Dansk Mountainbike Klub |
7 Fie Østerby Girona | Club Esportiu Bike |
8 Marie-Louise Krogager | Team OCC |
9 Kirsten Søvang | Team OCC |
10 Janni Bormann | Team OCC |
11 Katja-Lill Jensen | Team OCC |
12 Karoline Hemsen | Cykling Odense |
13 Maj Hinrichsen | Cykling Odense |
14 Ellen Højlund Klinge | Cykling Odense |
15 Amalie Winther Olsen | Cykling Odense |
16 Anna Sofie Thidemann | Aalborg Cykle-Ring |
17 Frederikke Asfeldt | Herning Cykle Klub |
18 Birgitte Krogsgaard | Cykle Klubben Aarhus |
19 Mette Egtoft Jensen | ILLI-BIKES Cycling Team |
20 Rikke Bak Dalgaard | Amager Cykle Ring |
21 Trine Holmsgaard | Starcasino Team |
22 Maja Winther Brandt | Team OCC |
23 Mette Kjærskov | Cykling Odense |
24 Laura Sandgaard | Herning Cykle Klub |
25 Rebecca Koerner | Arbejdernes Bicykle Club (Abc) |
26 Viktoria Smidth Knudsen | Amager CR |
27 Amanda Guldbæk Hansen | Roskilde Cykle Ring |
28 Line Berg Østergaard | Onçafari Cycling Team |
29 Kristine Krejsager Norvin | Ordrup Cykle Club |
30 Trine Schmidt | ILLI-BIKES Cycling Team |
31 Cecilie Utrup Ludwig | FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope |
32 Marita Jensen | ABC |
| |
| |
U19 Kvinder: | |
33 Klara Sofie Skovgård Hansen | Dansk Mountainbike Klub |
34 Maria Bertelsen | Team Rytger CYKELTØJ-ONLINEDK |
35 Nadja Reichel | Team Øresund Young Ladies |
36 Trille Reichel | Team Øresund Young Ladies |
37 Laura Auerbach Lind | Team Øresund Young Ladies |
38 Clara Westergaard | Middelfart Cykel Club |
39 Emma Schmidt Danielsen | Slagelse Cykle Ring |
40 Mille Troelsen | Herning Cykle Klub |
41 Kirstine Frida Rysbjerg Munk | Amager Cykle Ring |
42 Ida Mechlenborg Krum | Cykling Odense |
44 Victoria Lund | Køge Cykel Ring |
45 Julie Uhre | Give Cykelklub |
48 Solbjørk Minke Anderson | Amager Cykle Ring |
49 Heidi Bech Kjærgaard | Sydkystens Cycling |
50 Trine Andersen | Holstebro Cycleclub |