Resultater fra Tønder
30. september 2017 18:11 af Jesper Johannesen Foto: Sirotti

Niklas Larsen (Team Virtu Cycling) vandt A-løbet i Tønder, da han sejrede foran Stefan Djurhuus og Casper Von Folsach. I dameklassen sejrede Pernille Mathiesen, mens den danske verdensmester Julius Johansen vandt i juniorklassen.

Herre A
1 Niklas Larsen - Team Virtu Cycling 03:06:36
2 Stefan Djurhuus - Riwal Platform Cycling Team 03:06:36
3 Casper Von Folsach - Team Giant - Castellli 03:06:41
4 Alexander Kamp - Team Virtu Cycling 03:07:45
5 Rasmus Mygind - Riwal Platform Cycling Team 03:07:45
6 Torkil Veyhe - coloQuick - CULT s.t.
7 Andreas Stokbro Nielsen - Riwal Platform Cycling Team 03:07:51
8 Nils Lau Nyborg Broge - Team AURA Energi - CK Aarhus s.t.
9 Nicolai Christensen - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater s.t.
10 Mads Baadsgaard Rahbek - Team Virtu Cycling s.t.
11 Frederik Lund - Team OK Kvickly Odder 03:16:34
12 Andreas Hyldgaard Jeppesen - Team Virtu Cycling s.t.
13 Kasper Asgreen - Team Virtu Cycling s.t.
14 Adrian RIPS - elektroland24 Cycling Team s.t.
15 Rasmus Hestbek Lund - Cykle Klubben Aarhus 03:16:39
16 Nicolai Brøchner - Riwal Platform Cycling Team 03:16:40
17 Kasper Würtz Schmidt - Riwal Platform Cycling Team 03:16:40
18 Jannik Hyldtoft Hansen - BHS-Almeborg-Bornholm 03:18:56
19 Jeppe Hanssing - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater 03:18:56
20 Kasper Thomsen - Team WasteApp - AVIS s.t.
21 Joakim Mikkel Svensson - Team WasteApp - AVIS 03:26:14
22 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater s.t.
23 Thor Mørup Prødel - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater s.t.
24 Mads Olander Hjort - BHS-Almeborg-Bornholm s.t.
25 Johan BAKKEN - Sandefjord SK Elite 03:37:13
26 Niklas Eg - Team Virtu Cycling s.t.
27 Thomas Gjødsbøl - Herning Cykle Klub s.t.
28 Erik Gellein HALVORSEN - Sandefjord SK Elite s.t.
29 Nicolai Stegmann - Team WasteApp - AVIS s.t.
30 Rasmus Wulff Nørholm Gøtke - Cykling Odense s.t.
31 Philipp PLAMBECK - Harburger RG s.t.
32 Björn BÜTTNER - elektroland24 cycling team s.t.
33 Nikolaj Henning - Team OK Kvickly Odder s.t.
34 Jacob Mørkøv - Team WasteApp - AVIS s.t.
35 Anders Fynbo - Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling s.t.
36 Peter Visby - Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling s.t.

Herre B
1 Rasmus Søgaard - Cykle Klubben Aarhus 02:39:10
2 Kahsay Nagasi - Amager Cykle Ring s.t.
3 Nichlas Eberhardt Sørensen - Lyngby Cycle Club 02:39:56
4 Jannik Ljungdahl - Team Georg Berg Cycling Elite 02:39:58
5 Sune Guldbrand Hansen - Vejle Cykel Klub 02:39:59
6 Tom Bøttger Frømling - Sønderborg Cykle Klub 02:40:06
7 Mikkel Dreyer Nielsen - Hammel Cykle Klub 02:40:11
8 Kenneth Iversen - K C K Herlev s.t.
9 Simon Guldbæk - Ordrup Cykle Club s.t.
10 Bjarne Olsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
11 Nikolaj Richardt Jørgensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
12 Kasper Eggers - Holbæk Cykelsport s.t.
13 Ask Nørgaard - Svendborg Cykle Club - Sydfyn s.t.
14 Anders Banke - Middelfart Cykel Club s.t.
15 Simon Andrup - Cykle Klubben Aarhus s.t.
16 Christian Wilkens - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
17 Lucas Homan - Cycling Team Hamburg s.t.
18 Poul Bentsen - Kolding Bicycle Club s.t.
19 Malte Birch - Holte MTB Klub s.t.
20 Jan Birk Oxlund - Cykling Odense 02:40:15
21 Bjarne Ritsher - RSG Mittelpunkt Nortorf 02:40:23
22 Tobias Bang Maarfelt - Holbæk Cykelsport 02:50:46
23 Mads Schelde Berg - Team Georg Berg Cycling Elite 02:51:21
24 Rasmus Stigaard - Team Georg Berg Cycling Elite 02:52:00
25 Anders Bruun - Herning Cykle Klub 03:08:51

Herre C
1 Magnus Francois Hoffmann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:50:21
2 Dennis Schütz Roungkvist - Horsens Amatør Cykleklub 02:51:19
3 Martin Thimes - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
4 Simon Ahrens Lassen - Kolding Bicycle Club s.t.
5 Ørjan Ingebrigtsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
6 Jonas Andersen - Odder Cykel Klub 02:52:15
7 Emil Tønnesen - Cykling Odense 02:52:15
8 Marko WEBER - PSV90 Neubrandenburg s.t.
9 Jonas Thøger Skjødt - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
10 Rasmus Mønnike - Sydkystens Cycling 02:52:18
11 Nicolai Ravn - Sydkystens Cycling 02:52:19
12 Kasper Thomsen - Herning Cykle Klub s.t.
13 Simon Romey - SG Athletico Büdelsdorf s.t.
14 Mathias Hamburger Holm - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:52:23
15 Kristian Hamburger Holm - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:52:24
16 Mikkel Trampe - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 02:53:28
17 Teit Christiansen - Cykle Klubben Aarhus 02:54:20
18 Mathias Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02:59:27
19 Patrick L. von Wildenradt - Sønderborg Cykle Klub 03:06:36

Herre D
1 Heino Skovbjerg - Give Cykelklub 02:09:14
2 Jakob Dyrgaard - Cykling Odense 02:09:23
3 Nick Iversen - Thy Cykle Ring s.t.
4 Frank WICHMANN - SG Athletico Büdelsdorf 02:09:28
5 jon fuglsang - jc cykelklub 02:11:20
6 Momme Lassen - SG Athletico Büdelsdorf s.t.
7 Uwe Aagaard Gugel - Kolding Bicycle Club s.t.
8 Jens Frederik Hesse Thomsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
9 Alberto Christian Heegaard Kodra - TCA s.t.
10 Jan Normann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
11 Kristian Hald - Cykle Clubben Hjørring s.t.
12 Kåre Kvisgaard Gram - Nakskov Cykle Club s.t.
13 Jeppe Holm - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
14 Rasmus Hvingelby - Ordrup Cykle Club s.t.
15 Christian Guttesen - Give Cykelklub s.t.
16 Esben Kjær-Lauridsen - Kolding Bicycle Club s.t.
17 Johnni Olsen - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
18 Mark Kjellman - Køge Cykel Ring 02:11:23
19 Jarl Pallesen - Cykling Odense 02:11:25
20 Robert Kvistgaard - Give Cykelklub 02:11:45
21 Frederik Mathias Kold Thomsen - Næstved Bicycle Club 02:11:47
22 Bahne Petersen - SG Athletico Büdelsdorf 02:15:14
23 Mads Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02:31:24

Herre Junior
1 Julius Johansen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:35:32
2 Frederik Irgens Jensen - Team Pythonprocom - Velowear 02:35:50
3 Frederik Wandahl - Roskilde Cykle Ring 02:37:07
4 Peter Haslund - Team Pythonprocom - Velowear s.t.
5 Mattias Skjelmose Jensen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:37:11
6 Robin Juel Skivild - Cykling Odense s.t.
7 Aksel Bech Skot-Hansen - Team Mascot WorkWear s.t.
8 Sebastian Ryttersgaard - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
9 Asbjørn Hellemose - Hammel Cykle Klub s.t.
10 Casper Kjelgaard Ilsø - Team Herning CK Junior s.t.
11 Thomas Koldkjær Decker - Team Vifra Kvickly Odder Junior 02:37:17
12 Jeppe Klein Jensen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior 02:42:28
13 Martin Omarsson Mollerup - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior s.t.
14 Frederik Rosenmeyer - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
15 Sebastian Nielsen - Team ABC Junior s.t.
16 Anders Foldager - Hammel Cykle Klub s.t.
17 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
18 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
19 Oliver Knudsen - Team Mascot WorkWear s.t.
20 Andreas Byskov Sarbo - Lyngby Cycle Club s.t.
21 Jonas Frederik Banke - Team Pythonprocom - Velowear s.t.
22 Benjamin Movang - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
23 Jeff Hudlebusch - Team ABC Junior s.t.
24 Magnus Henneberg - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
25 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring s.t.
26 Lucas Wulff - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
27 Daniel Guld - Cykle Klubben Aarhus s.t.
28 Adam SVENSSON - CK Bure s.t.
29 Nicolai Clausen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior s.t.
30 Lucas Norman Gude - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:42:34
31 Frederik Egehus - Team ABC Junior 02:42:41
32 Thorolf Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre 02:43:20
33 Nicklas Korsager Elkjær - Hammel Cykle Klub s.t.
34 Matias Gunnar Malmberg - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:45:15
35 Kristian Kaimer Eriksen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:53:56
36 Sander Andersen - Team ABC Junior 02:53:56
37 Peter Busk - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
38 Jonas Zwisler - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
39 Casper Busk Jensen - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
40 Peter Friis Løfstedt - Team Herning CK Junior s.t.
41 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring s.t.
42 Jannik Nedergaard Nielsen - Team Herning CK Junior s.t.
43 Mads Andersen - Team Vifra Kvickly Odder Junior 03:11:29

Dame A
1 Pernille Mathiesen - Team Virtu Cycling (W) 02:20:35
2 Christina Malling Siggaard - Team Virtu Cycling (W) 02:24:19
3 Johanne Marcher - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK s.t.
4 Amalie Winther Olsen - Cykling Odense s.t.
5 Marlene Jakobsen - Racing89ers 02:24:21
6 Josefine Huitfeldt - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK 02:24:24
7 Karoline Hemmsen - Vejen Bicycle Club 02:26:14
8 Heidi Walther - Køge Cykel Ring 02:27:37

Dame B
1 Jenny Lassen - SG Athletico Büdelsdorf 02:26:16
2 Adelle Stead - Sønderborg Cykle Klub 02:27:38
3 Sandra Wichmann - s.t.
4 Fie Østerby - Horsens Amatør Cykleklub 02:31:10
5 Mette Andersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:31:21
6 Karina Antonsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:37:47
7 Pia Sys Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub 02:42:23

Dame Junior
1 Wilma Olausson - Team Bäckstedt Hotchillee 02:24:19
2 Julia Borgström - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK 02:24:20
3 Mette Egtoft Jensen - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK s.t.
4 Amanda Guldbæk Hansen - Roskilde Cykle Ring 02:27:38

Herre Veteran 40
1 Lars Aagaard Hansen - Nyborg Cykle Klub 02:45:26
2 jesper nielsen - Herning Cykle Klub 02:45:30
3 Morten Møller Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:45:42
4 Morten Barsøe - Roskilde Cykle Ring 02:47:52
5 Torleif Røberg - Fredericia Cycle Club s.t.
6 Søren Rosenlund Christensen - Bornholms Cycle Club 02:48:43
7 John Papsø - Silkeborg IF Cykling 02:49:49
8 Robert Følbæk - Brædstrup Cykel Klub s.t.
9 Jan Hansen - Lyngby Cycle Club s.t.
10 Morten Ahm Byrgesen - Roskilde Cykle Ring s.t.
11 Magnus Gilljam - CK Ringen s.t.
12 Niels-Jørgen Jensen - Cykling Odense s.t.
13 Jesper Sloth Hansen - Vejen Bicycle Club s.t.
14 Christian Bache - Ordrup Cykle Club s.t.
15 Claus Schou Nielsen - Kolding Bicycle Club s.t.
16 Martin Bjerregaard Jensen - Svendborg Mountainbike Klub 02:49:52
17 Kasper Bay - Cykling Odense s.t.
18 Jan Roesgarth - Sydkystens Cycling 02:50:49
19 Mikael Jalving - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:55:19

Herre Veteran 50
1 Claus Wårsøe - Cykling Odense 02:07:53
2 Peter Holm Nielsen - Aarhus Cycling (AaC) s.t.
3 Henrik Sass - Team Cycling Ringsted s.t.
4 Jesper Thiesen - Amager Cykle Ring s.t.
5 Claus Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:08:01
6 Peter Isager - Cykel Klubben Djurs 02:08:30
7 Peter Martin Stenberg - Hvidovre Cykle Klub s.t.
8 Bo Kruse - Silkeborg IF Cykling 02:08:34
9 Michael Baunsgaard - DCR - Ballerup s.t.
10 Hans Kristian Hoffmann - Hedensted Cykel Klub s.t.
11 Jochen Keiler - SG Athletico Büdelsdorf s.t.
12 Lars Julin - Odder Cykel Klub s.t.
13 Torsten Bak - Amager Cykle Ring s.t.
14 Hans Helleshøj Buch - Cykle Klubben Aarhus s.t.
15 Lars Fogtmann - Aarhus Cycling (AaC) s.t.
16 Hans Jørgen Christensen - Silkeborg IF Cykling s.t.
17 Michael Bornak - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
18 Jens BOLME - Sandnes Sykleklubb s.t.
19 Søren Kjær-Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
20 Jens Pape - Hedensted Cykel Klub s.t.
21 Anders Jellhede - CK Ringen s.t.
22 Jens Høiberg - Odder Cykel Klub s.t.
23 Kim Hørslev - Cykel Klubben Djurs s.t.
24 Finn Yding Sørensen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
25 Klaus Skjoldann Nielsen - Ordrup Cykle Club s.t.
26 Kenneth Kierbyholm - Holbæk Cykelsport s.t.
27 Ole Bladt-Hansen - Vejen Bicycle Club s.t.
28 Ken G. Hansen - Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
29 Thomas Ege - Sydkystens Cycling 02:08:38
30 Henrik Nielsen - Cycling West 02:08:42
31 Lars Schmidt - Sydkystens Cycling 02:09:16
32 Ole Egeblad - Sydkystens Cycling 02:12:38
33 Lars Bang Jensen - Holbæk Cykelsport s.t.
34 Robert Andresen - Kolding Bicycle Club 02:12:43
35 John Marfelt - Bornholms Cycle Club 02:14:27
36 Tonni Wittenborg - Holte Cykel Klub 02:19:35
37 Peter Vestergaard - Aarhus MTB 02:26:03

Herre Veteran 60
1 Benny Stillhoff Nielsen  - Holbæk Cykelsport 02:35:30
2 Lasse Timmermann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
3 Svend Christensen - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
4 Søren Kjærås - Middelfart Cykel Club 02:35:33

Herrer Veteran 70
1 Allan Søndergaard - Hammel Cykle Klub 03:03:10

Drenge Ungdom
1 Tobias Lund andresen - Cykleklubben Fix Rødovre 02:04:51
2 Emil Schandorff Iwersen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
3 Kasper Andersen - Cykleklubben Fix Rødovre 02:05:10
4 Jacob Christensen - Horsens Amatør Cykleklub 02:07:54
5 Anton Hermann - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
6 Mathias Møller Jørgensen - Herning Cykle Klub s.t.
7 Jeppe Andreasen - Odder Cykel Klub s.t.
8 Julius Nowak Dalner - Holbæk Cykelsport s.t.
9 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club s.t.
10 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning Cykle Klub s.t.
11 Kristian Mundbjerg - Herning Cykle Klub s.t.
12 Adam Holm Jørgensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
13 Oliver Friis - Odder Cykel Klub s.t.
14 Kasper Due Kaspersen - Tissø Cykle Ring s.t.
15 Casper Skov Lodahl - Herning Cykle Klub s.t.
16 Jacob Fredslund Larsen - Roskilde Cykle Ring s.t.
17 Mads Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
18 Magnus Kisum - Roskilde Cykle Ring s.t.
19 Simon Høy - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
20 Stian Rosenlund - Bornholms Cycle Club s.t.
21 Hjalmar KLYVER - Trosabygdens Orienteringsklubb s.t.
22 Nicholas Thorøe-Hansen - Lyngby Cycle Club s.t.
23 Morten Aalling Nørtoft - Give Cykelklub s.t.
24 Victor Fanøe kronbæk - Nr Søby Cykel Klub s.t.
25 Nikolaj Mengel - Team Cycling Ringsted s.t.
26 Tim Rasmussen - Team Cycling Ringsted s.t.
27 Jonas Tanski Kristensen - Silkeborg IF Cykling s.t.
28 Niklas Strømsted - Køge Cykel Ring s.t.
29 Emil Schmidt - Aalborg Cykle-Ring s.t.
30 Anders Toft Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
31 Casper Veth Jensen - Silkeborg IF Cykling s.t.
32 David LARSSON - Staffanstorps cykelklubb s.t.
33 oliver nielsen - Svendborg Mountainbike Klub s.t.
34 Harald Schiøtz OLSEN - Sandnes SK s.t.
35 Ruben Zilas Larsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
36 Frederik Erringsø - Roskilde Cykle Ring s.t.
37 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre 02:08:01
38 Mads Mosevang Pedersen - Silkeborg IF Cykling 02:22:57
39 Nicklas Overgård Nielsen - Næstved Bicycle Club 02:22:59
40 Dennis Lock - Kolding Bicycle Club s.t.
41 Søren Bruun Fejfer - Ordrup Cykle Club 02:23:01
42 Aksel Makwarth Onink - Cykleklubben Fix Rødovre 02:38:36
43 Rasmus Søjberg Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02:40:38

Piger U17
1 Tuva Richter - Staffanstorp CK 00:58:47
2 Elvira Hellberg - CK Bure s.t.
3 Mie Saabye - Mountain Bike Klub Silkeborg s.t.
4 Laura Auerbach-Lind - Amager Cykle Ring s.t.
5 Nadja Reichel - Amager Cykle Ring s.t.
6 Mille Troelsen - Herning Cykle Klub s.t.
7 Elvine Margrethe Brun Gadeberg - Holstebro Cycleclub af 1960 00:58:50
8 Bjørk Jørgensen - Amager Cykle Ring s.t.

Drenge U15
1 Oliver Fallahpour Søholm - Horsens Amatør Cykleklub 00:53:41
2 Kristian Egholm - Holbæk Cykelsport 00:53:41
3 Poul Holten Andersen - Amager Cykle Ring s.t.
4 Nis Thoe Fuglsang - Ordrup Cykle Club s.t.
5 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
6 Rasmus Perto - Cykle Klubben Aarhus s.t.
7 Nicolai Wandahl - Höllviken CK - SE s.t.
8 Anders vos sørensen - Nr Søby Cykel Klub s.t.
9 Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club s.t.
10 Frederik Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
11 Martin Egen Kristensen - Aalborg Cykle-Ring s.t.
12 Malte Hellerup - Aalborg Cykle-Ring s.t.
13 Carl Dalton - Amager Cykle Ring s.t.
14 Henrik Pedersen - Herning Cykle Klub s.t.
15 Lukas Lund Sørensen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
16 Joakim Tanski Kristensen - Silkeborg IF Cykling s.t.
17 Yasin Grøn El Mahdi - Greve Cykle Club s.t.
18 Christopher Johansson - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
19 Peter Verdi - Cykling Odense s.t.
20 Thomas BOLME - Sandnes Sykleklubb s.t.
21 Magnus Lorents Nielsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
22 Jeppe Lunding - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
23 William Gudmann - Ordrup Cykle Club s.t.
24 Oskar Rønn - Cykle Clubben Hjørring s.t.
25 Emil Andersen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
26 Nicklas Fonnesbech - Herning Cykle Klub s.t.
27 Hugo Bruun van Deurs - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
28 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
29 Rasmus Bisgaard - Greve Cykle Club s.t.
30 Issac Rasmussen - Næstved Bicycle Club s.t.
31 Oscar Munk-Olsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
32 Casper Blicher Nielsen - Middelfart Cykel Club s.t.
33 Carl Dippel Bausager - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
34 Conrad Haugsted - Amager Cykle Ring s.t.
35 Magnus Machholdt - Hvidovre Cykle Klub s.t.
36 Gustav Stigaard Topp Lauridsen - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
37 Simon Vangkilde Lehmann - Køge Cykel Ring s.t.
38 Konrad Busk - Køge Cykel Ring s.t.
39 Tore Troelsen - Herning Cykle Klub s.t.
40 Caleb Lind - Hvidovre Cykle Klub s.t.
41 jonas oliver michaelsen - Amager Cykle Ring s.t.
42 Felix Fog Holst Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
43 Mads Nadhazi Almstrup - Cykle Klubben Aarhus s.t.
44 Philip Steenbjerg - Herning Cykle Klub s.t.
45 Sander Granberg - Sandnes Sykleklubb s.t.
46 Magnus Haugaard - Aalborg Cykle-Ring 00:53:49
47 Victor Stokbæk - Køge Cykel Ring 00:53:50
48 Simon Dalby - Holstebro Cycleclub af 1960 00:54:11
49 Andreas Christiansen - Køge Cykel Ring 00:54:22
50 Emil Levring - Næstved Bicycle Club 00:54:25
51 Jonas Birk Madsen - Cykle Klubben Aarhus 00:54:28
52 Lucas Schrøder - Køge Cykel Ring 00:54:49
53 Daniel Solving - Hvidovre Cykle Klub 00:55:31
54 Casper Lund Larsen - Team Cycling Ringsted s.t.
55 Tobias Bressendorff Jacobi - Greve Cykle Club s.t.
56 Johan Borgström - Höllviken CK - SE 00:56:18
57 mathias michaelsen - Herning Cykle Klub s.t.
58 Mads Nørrevang - Hvidovre Cykle Klub 00:56:26
59 Daniel Lysdal Buur - Team Cycling Ringsted s.t.
60 Jakob Ulrik Kristensen - Team Cycling Ringsted s.t.
61 Thor Juel Skivild - Cykling Odense s.t.
62 Sebastian B. Søndergaard - Silkeborg IF Cykling s.t.
63 Rasmus Wethje Jeppesen - Team Cycling Ringsted s.t.
64 Marius Mørkeberg Poulsen - Køge Cykel Ring s.t.
65 William Bunde - Amager Cykle Ring 00:57:28
66 Noah Wulff - Cykle Klubben Aarhus 00:57:37
67 Alfred Schultz Jølving - Middelfart Cykel Club 00:58:47
68 William Lowth - Ordrup Cykle Club 01:01:44
69 Acke Dahlblom - CK Bure 01:01:44
70 Jonatan Skov - Odder Cykel Klub 01:02:29
71 Patrick Brady - Team Cycling Ringsted s.t.
72 Baiyu Fu - Ordrup Cykle Club 01:03:06
73 Mikkel Funder-Schmidt - Middelfart Cykel Club 01:03:20
74 Mads Bindzus - Aalborg Cykle-Ring 02:41:18

Piger U15
1 Trille Reichel - Amager Cykle Ring 00:58:48
2 Astrid Marie Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
3 Solbjørk Minke Anderson - Amager Cykle Ring s.t.
4 Miranda Hellberg - CK Bure s.t.
5 Gullborg Guttesen - Herning Cykle Klub s.t.
6 Julie Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00:59:16
7 Ida Merete Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub 01:00:17
8 Isabel Johansson - Höllviken CK - SE 01:05:10
9 Emma Marie Flindt Hansen - Amager Cykle Ring 01:05:12
10 Celina Mygdam Mikkelsen - Cykle Klubben Aarhus 01:12:00
11 Frida Berg - Odder Cykel Klub s.t.

Drenge U13
1 Peter Bheki Kring Laursen - Amager Cykle Ring 00:38:44
2 Victor Vad - Ordrup Cykle Club s.t.
3 Mads Schulz Jørgensen - Roskilde Cykle Ring s.t.
4 Mathias Hedevang Christensen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
5 Asger Bak Jepsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
6 Nikolaj Ankerstjerne Klausen - Herning Cykle Klub s.t.
7 Theo Holm - Hvidovre Cykle Klub s.t.
8 Daniel Weis Nielsen - Roskilde Cykle Ring s.t.
9 Gustav Lauritzen - Hvidovre Cykle Klub s.t.
10 Jonathan Aagaard Hansen - Cykling Odense s.t.
11 Oscar Holm Lauridsen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
12 Magnus Krickau Ketelsen - Køge Cykel Ring s.t.
13 Karl-Aksel Tilly - Herning Cykle Klub s.t.
14 Malte Hansgaard Jensen - Cykling Odense s.t.
15 Jakob Falk Paarup - Amager Cykle Ring s.t.
16 Kornelius Weischelfeldt - Amager Cykle Ring s.t.
17 Tobias Arup Levring - Næstved Bicycle Club s.t.
18 Laurids Flinker Blæsbjerg - Amager Cykle Ring s.t.
19 Frederik Lyngsø - Herning s.t.
20 Magnus Ritz Fredriksen - Amager Cykle Ring s.t.
21 Sebastian Lundtoft Lindbjerg - Herning Cykle Klub s.t.
22 Anders Nytofte Petersen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
23 Noah Bøge - Holstebro Cycleclub af 1960 00:39:46
24 Silas Stensen - Cykling Odense 00:40:09
25 Gustav Frank Nielsen - Amager Cykle Ring s.t.
26 Jonas Rasmussen - Greve Cykle Club 00:40:33
27 Magnus Juel Petersen - Cykling Odense 00:40:44
28 Johan Lewis Gregersen - Amager Cykle Ring 00:40:48
29 Nicolai Bøttger Frømling - Sønderborg Cykle Klub s.t.
30 Nicolai Andersen - Hammel Cykle Klub s.t.
31 Johannes Rørby Petersen - Aalborg Cykle-Ring s.t.
32 Ask Stigaard - Amager Cykle Ring s.t.
33 Magnus Larsen - Næstved Bicycle Club s.t.
34 Emil Kræmmergaard Kiær - Aalborg Cykle-Ring 00:40:51
35 Magnus OConnor - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00:41:24
36 Alfred Julius Krievs - Hvidovre Cykle Klub 00:42:30
37 Hjalte Skjold Ellegaard Larsen - Herning Cykle Klub 00:42:32
38 Benjamin Holtebo - Aalborg Cykle-Ring 00:42:38
39 Victor Theo Pallesen - Cykling Odense 00:43:28
40 Alexander Damsgaard Thomsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
41 Casper Fey - Middelfart Cykel Club 00:44:09
42 Viktor Marinussen - Herning Cykle Klub 00:44:18
43 Kasper Christiansen - Køge Cykel Ring 00:44:46
44 Gustav Bakgaard - Aalborg Cykle-Ring 00:44:55
45 Johannes Pedersen - Middelfart Cykel Club 00:46:00
46 Oscar Skovgaard - Næstved Bicycle Club 00:55:27

Piger U13
1 Mathilde Estvan-Slonina  - Team Cycling Ringsted 00:40:47
2 Mikkeline Davidsen - Køge Cykel Ring s.t.
3 Johanne Resen - Amager Cykle Ring s.t.
4 Mille Bidstrup Petersen - Amager Cykle Ring 00:42:38
5 Ida Krickau Ketelsen - Køge Cykel Ring 00:43:24
6 Sofie Amalie Steen Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
7 Mette Kristine Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
8 Sofie Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00:43:27
9 Aviaja Hermansen - Odder Cykel Klub 00:53:16
10 Emma Ditlevsen - Team Cycling Ringsted s.t.

Drenge U11
1 Laszlo Bjarne Brada - Radsport Team Waltente 00:20:50
2 Mikkel Skoubo - Team Cycling Ringsted 00:20:50
3 Malthe Obitsø Forsberg - Cykle Klubben Aarhus 00:21:17
4 Oskar Koudal  - Vejen Bicycle Club 00:21:36
5 Alfred Nihlén - CK Ringen 00:21:46
6 Alfred Nihlén - CK Ringen s.t.
7 Valdemar Oldenborg - Ordrup Cykle Club s.t.
8 Jakob Resen - Amager Cykle Ring s.t.
9 Marius Prisholm - Odder Cykel Klub s.t.
10 Alexander Nedergaard - Middelfart Cykel Club 00:21:56
11 Julian Lionett Madsen - Randers Cykleklub af 1910 00:22:46
12 Alexander Louis Svenningsen - Amager Cykle Ring s.t.
13 Noah River Weed Hansen - Cykle Klubben Aarhus 00:22:49
14 Casper Johannsen - Silkeborg IF Cykling 00:23:34
15 Jonathan Theilmann - Odder Cykel Klub 00:25:03

Piger U11
1 Mille Estvan-slonina - Team Cycling Ringsted 00:22:19
2 Anna Hansen - Amager Cykle Ring ACR 00:24:52
3 lærke michaelsen - Herning Cykle Klub 00:25:15
4 Emilie Hedevang christensen - Horsens Amatør Cykleklub 00:26:02
5 Eva Linnea Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub 00:29:52

DEL
KOMMENTARER

SENESTE

FREDAG

TORSDAG

GÅ TIL WWW.FELTET.DK

Feltet.dk

Åsvinget 5

9800 Hjørring

Tlf. 51558966

info@feltet.dk