Tobias Kongstad blev sjællandsmester hos herrene, mens Louise Holm Houbak tog titlen hos damerne.
Annonce
A
1 Tobias Mørch Kongstad - Riwal Platform Cycling Team
2 Casper Von Folsach - Team Giant - Castellli
3 Dennis Herforth Jensen - coloQuick - CULT
4 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater
5 Andreas Lorentz Kron - Riwal Platform Cycling Team
6 Rasmus Christian Quaade - Team Giant - Castellli
7 Richard LARSEN - Team Tre Berg - PostNord
8 Eigil Nikolajsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
9 Chris Anker Sørensen - Riwal Platform Cycling Team
10 Marc Hester - Team Wiggins
11 Emil Nygaard Vinjebo - Team Giant - Castellli
12 Stefan Djurhuus - Riwal Platform Cycling Team
13 Nicolai Christensen - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater
14 Anders Oddli - Ottestad IL
15 Anders Fynbo - Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling
16 Mikkel Øritsland - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
17 Mathias Bundsgaard Matz - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
18 Jesper Mørkøv - Riwal Platform Cycling Team
19 Sergio Tu - Team Giant - Castellli
20 Patrick Clausen - Riwal Platform Cycling Team
21 Martin Gotting - Giro Cycle Club
22 Isac Lundgren - Team Tre Berg-PostNord
23 Joakim Mikkel Svensson - Team WasteApp - AVIS
24 Matias Kjeldsmark Christiansen - Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling
25 Søren Aronoff-Jensen - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater
26 Patrik Rybardt - Amager Cykle Ring
27 Johan SVENSSON - CK Bure
28 Nicklas Bøje Pedersen - Team Giant - Castellli
29 Peter Karlsson - CK Bure
30 Jakob Egholm - Team Giant - Castellli
31 Mads Olander Hjort - BHS-Almeborg-Bornholm
B
1 Anders Bjerremand Jensen - Hvidovre Cykle Klub
2 Simon Guldbæk - Ordrup Cykle Club
3 Kahsay Nagasi - Amager Cykle Ring
4 claus holm - Holte Cykel Klub
5 Martin Hammer Larsen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling
6 søren skytte-petersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
7 Henrik Buhl - Ordrup Cykle Club
8 niels marquard - Sorø Bicycle Club
9 Henrik Frederiksen - Holte Cykel Klub
10 Alexandar Lander - Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling
11 Rasmus Eugen Ulstrup Kunosson - Team Novo Nordisk Development
12 Kenneth Iversen - K C K Herlev
13 Nikolaj Richardt Jørgensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
14 Nichlas Eberhardt Sørensen - Lyngby Cycle Club
15 Christian Axelsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
16 Peter Buhl - Hvidovre Cykle Klub
17 Chris Norman Larsen - Lolland-Falster Cykle Klub
18 Tommy Hass - DCR - Ballerup
19 Kasper Eggers - Holbæk Cykelsport
20 Niels H Leist - Ordrup Cykle Club
21 Mark Frederiksen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
22 Jens Frøslev-Nielsen - Værløse-Farum Cykelklub
23 Christian Berg-Larsen - Amager Cykle Ring
24 Jonathan Sulbæk Skarving - Amager Cykle Ring
25 Simon Jacob Svensson - Hellerup Cykelklub
26 søren nilsson - Amager Cykle Ring
27 Filip Domagala - Amager Cykle Ring
28 Robert Ekelund - Klubben Cyklisten (Malmø)
C
1 Patrick Seemann - Hvidovre Cykle Klub
2 Kenneth Stolten - Ordrup Cykle Club
3 Peter Lindkvist - Dansk Bicycle Club
4 Thomas Maaløe - Greve Cykle Club
5 Jonas Thøger Skjødt - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
6 Magnus Francois Hoffmann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
7 Martin Thimes - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
8 Kristian Hamburger Holm - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
9 Martin Sommer - Køge Cykel Ring
10 Simon Hedman - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
11 Nicolai Ravn - Sydkystens Cycling
12 Jens Christian Dich - TCA
13 Rasmus Mønnike - Sydkystens Cycling
14 Michael Salomonsson - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
15 Steven Olesen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
16 Sebastian Giese - Klubben Cyklisten (Malmø)
17 Mathias Hamburger Holm - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
18 Morten Ib Nielsen - Ordrup Cykle Club
19 Nicolai Mølgaard - TCA
20 Jesper Allermand - Amager Cykle Ring
21 Johannes Killisperger - TCA
D
1 Andreas Marius Laursen - Ordrup Cykle Club
2 Henrik Petersen - Amager Cykle Ring
3 Claes Nilsson - Amager Cykle Ring
4 Oskar Ulrik Winkler - Roskilde Cykle Ring
5 Alberto Christian Heegaard Kodra - TCA
6 Klaus Pedersen - Hvidovre Cykle Klub
7 Martin Eckhof - TCA
8 Jakob Larsson - Cykleklubben Fix Rødovre
9 Steffen Martin Olsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
10 Stefan Bjørn - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
11 Jan Ivan Sørensen - Hvidovre Cykle Klub
12 Jesper Lerche - Hvidovre Cykle Klub
13 Morten Schnell Lauritzen - Hvidovre Cykle Klub
14 Søren Jakobsen - Gentofte CC
15 Frederik Lüneborg Holm Jeppesen - Køge Cykel Ring
16 Søren Vangaa Pedersen - Køge Cykel Ring
17 Mark Kjellman - Køge Cykel Ring
18 Carsten Klausman - Næstved Bicycle Club
19 Martin Veng - Hvidovre Cykle Klub
20 Anders Wikborg - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
21 Anders kjølby - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
DA
1 Louise Holm Houbak - Scandic Thylander Powered by Orbea
2 Marianne Kofoed Jørgensen - Scandic Thylander Powered by Orbea
DB
1 Anne Sofie Raaschou Sigaard - Ordrup Cykle Club
2 Annette Berg - Sorø Bicycle Club
3 Heidi Walther - Køge Cykel Ring
4 Louise Lauridsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
5 Marie-Louise Hartz Krogager - Ordrup Cykle Club
6 Christina Dalby Olesen - Roskilde Cykle Ring
7 Eva Synnestvedt Hansen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
H40
1 Kenth Westergaard - Holte Cykel Klub
2 Ulrich Feldfos - Greve Cykle Club
3 Christian Oldenborg - Ordrup Cykle Club
4 Thomas Bo - Hareskov Cykelklub
5 Filip Tefke Klein - Sydkystens Cycling
6 Martyn Lloyd Davies - Sydkystens Cycling
7 Frank Hansen - Dansk Bicycle Club
8 Morten Ahm Byrgesen - Roskilde Cykle Ring
9 Jan Hansen - Lyngby Cycle Club
10 Gunnar Gudnason - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
11 Jesper Kristensen - Roskilde Cykle Ring
12 Morten Møller Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
13 Jan Roesgarth - Sydkystens Cycling
14 Søren Christian Thomsen - Greve Cykle Club
15 Christian Bache - Ordrup Cykle Club
16 Mikael Sjørslev - Køge Cykel Ring
17 Michael Vig Larsen - Ordrup Cykle Club
18 Mikkel Strøm - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
19 Johnny Rasmussen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
20 Steen Bluhm - Sorø Bicycle Club
21 Thomas Schlüter - Roskilde Cykle Ring
22 Claus Birk - Greve Cykle Club
23 Kristian Israelsen Olsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
24 Tomas Millung - Ordrup Cykle Club
25 Thomas Kofod - Hvidovre Cykle Klub
26 Dean MacAulay - Ordrup Cykle Club
H50
1 Jesper Falden Offersgaard - DCR - Ballerup
2 Henrik Bjarne Jensen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
3 Christian Poulsen - DCR - Ballerup
4 Jan Lindberg - Birkerød Bicycle Club
5 Thomas Ege - Sydkystens Cycling
6 jesper lassen - CK Kronborg
7 Robert Pulvertaft - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
8 Jan Bo Pedersen - Køge Cykel Ring
9 Michael Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
10 Steffen Høhl Quebec - Hvidovre Cykle Klub
11 Steen Petersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
12 Jan Füssel - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
13 Claus Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
14 Carsten Kristiansen - Holte MTB Klub
15 karsten jørgensen - Hvidovre Cykle Klub
16 Claus Westerholt - Lolland-Falster Cykle Klub
17 Lars Van der Brandt - Birkerød Bicycle Club
18 Søren Kjær-Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
19 Henrik Kragerup - Birkerød Bicycle Club
20 Kenneth Kierbyholm - Holbæk Cykelsport
21 Thomas Roeder - Dansk Bicycle Club
22 Sole Højberg - Birkerød Bicycle Club
23 Ole Egeblad - Sydkystens Cycling
24 Søren Busk - Hvidovre Cykle Klub
25 Allan Duvier Stærmose - K C K Herlev
H60
1 Steen Olsen - Hvidovre Cykle Klub
2 Børge Bundgaard Sørensen - Greve Cykle Club
3 Jimmi Johansen - Lyngby Cycle Club
4 Micael Becker - Politiets IF Kbh-Cykling
5 Bjarne Kratholm - Amager Cykle Ring
6 Thomas Kyng - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
7 Jens Frank - DCR - Ballerup
8 Johannes Risbjerg - Politiets IF Kbh-Cykling
9 Frank Kofoed - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
H70
1 Bjerne Kjær Rasmussen - Cykleklubben Fix Rødovre
2 Preben Dalsgaard Hansen - Politiets IF Kbh-Cykling
3 Per Jess - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
U19
1 Jeff Hudlebusch - Team ABC Junior
2 Sebastian Nielsen - Team ABC Junior
3 Peter Haslund - Team Pythonprocom - Velowear
4 Frederik Wandahl - Roskilde Cykle Ring
5 Jeppe Klein Jensen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
6 Gustav Heyn - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
7 Lucas Norman Gude - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
8 Martin Omarsson Mollerup - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
9 Peter Busk - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
10 Matias Gunnar Malmberg - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
11 Nicolai Clausen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
12 Kresten Andersen - Team Pythonprocom - Velowear
13 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre
14 Andreas Byskov Sarbo - Lyngby Cycle Club
15 Benjamin Movang - Team Cycling Elite Copenhagen
16 Gustav Frederik Dahl - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
17 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring
U17
1 Magnus Kisum - Roskilde Cykle Ring
2 Kasper Andersen - Cykleklubben Fix Rødovre
3 Simon Høy - Cykleklubben Fix Rødovre
4 Carl-Frederik Bévort - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
5 Sebastian Roer Iversen - Cykleklubben Fix Rødovre
6 Phillip Mathiesen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
7 Philip Otte Mikkelsen - Ordrup Cykle Club
8 Nicholas Thorøe-Hansen - Lyngby Cycle Club
9 Nikolaj Mengel - Team Cycling Ringsted
10 Frederik Erringsø - Roskilde Cykle Ring
11 Emil Schandorff Iwersen - Cykleklubben Fix Rødovre
12 Julius Nowak Dalner - Holbæk Cykelsport
13 Marckus Njor - Cykleklubben Fix Rødovre
14 Lukas Sulaj Kloppenborg - Holbæk Cykelsport
15 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club
16 Mathias Daniel Harbison-Hansen - Roskilde Cykle Ring
17 Adam Holm Jørgensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
U15
1 Kristian Egholm - Holbæk Cykelsport
2 Niklas Strømsted - Køge Cykel Ring
3 Victor Stokbæk - Køge Cykel Ring
4 Emil Als Feldberg Hansen - Holbæk Cykelsport
5 Nicolai Wandahl - Höllviken CK - SE
6 Poul Holten Andersen - Amager Cykle Ring
7 Rasmus Bisgaard - Greve Cykle Club
8 Tobias Svarre - Køge Cykel Ring
9 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
10 Simon Vangkilde Lehmann - Køge Cykel Ring
11 Marius Mørkeberg Poulsen - Køge Cykel Ring
12 Alexander Arnt Hansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
13 Noah Borgen Morell - Nakskov Cykle Club
14 Lucas Schrøder - Køge Cykel Ring
15 Conrad Haugsted - Amager Cykle Ring
16 Felix Fog Holst Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre
17 August Birk Hundt - Næstved Bicycle Club
18 Nikolaj Lysholm Larsson - Cykleklubben Fix Rødovre
19 Mads Nørrevang - Hvidovre Cykle Klub
20 Jos Felix Nielsen - Lolland-Falster Cykle Klub
21 Tue Lindegaard Christiansen - Cykleklubben Fix Rødovre
22 Mikkel Weber - Hedehusene Fløng Cykle Klub
23 William Bunde - Amager Cykle Ring
24 Bertram Wenneberg - Cykleklubben Fix Rødovre
U13
1 Victor Vad - Ordrup Cykle Club
2 Anton Larsen - Roskilde Cykle Ring
3 Mads Schulz Jørgensen - Roskilde Cykle Ring
4 Mads Willemoes Ipsen - Køge Cykel Ring
5 Nicolai Borum Nielsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub
6 Daniel Weis Nielsen - Roskilde Cykle Ring
7 Tomas Pedersen - Roskilde Cykle Ring
8 Mads Andersen - Roskilde Cykle Ring
9 Peter Bheki Kring Laursen - Amager Cykle Ring
10 Tristan Hansen - Amager Cykle Ring
11 Jakob Falk Paarup - Amager Cykle Ring
12 Marius Hobolth - Cykleklubben Fix Rødovre
13 Asger Bak Jepsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
14 Adam Brandt Jakobsen - Cykleklubben Fix Rødovre
15 Lukas Andersen - Roskilde Cykle Ring
16 Magnus Krickau Ketelsen - Køge Cykel Ring
17 Anton Louw Larsen - Roskilde Cykle Ring
18 Victor Bigler - Hvidovre Cykle Klub
19 Jonas Rasmussen - Greve Cykle Club
20 Theo Holm - Hvidovre Cykle Klub
21 Valdemar Kromann Jensen - Cykleklubben Fix Rødovre
22 Luca Campagner - Cykleklubben Fix Rødovre
23 Gustav Lauritzen - Hvidovre Cykle Klub
24 Emil Therkildsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
25 Alfred Julius Krievs - Hvidovre Cykle Klub
26 Magnus Larsen - Næstved Bicycle Club
27 Oscar Sonnenborg-Mathiesen - Cykleklubben Fix Rødovre
28 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring
U11
1 Mikkel Skoubo - Team Cycling Ringsted
2 Noah Lindholm Møller Andersen - Ordrup Cykle Club
3 Aksel Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub
4 Oskar Louw Larsen - Roskilde Cykle Ring
5 Mads salomonsson - Cc hillerød
6 Valdemar Oldenborg - Ordrup Cykle Club
7 Albert Andersen - Roskilde Cykle Ring
8 Jakob Rasmussen - Team Cycling Ringsted
9 Oskar Andersen - Roskilde Cykle Ring
U19P
1 Amanda Guldbæk Hansen - Roskilde Cykle Ring
2 Kristin Edda Sveinsdottir - Amager Cykle Ring
U13P
1 Nicolina Hansen - Amager Cykle Ring
2 Miranda Hellberg - CK Bure
3 Mathilde Estvan-Slonina - Team Cycling Ringsted
4 Mikkeline Davidsen - Køge Cykel Ring
5 Mille Bidstrup Petersen - Amager Cykle Ring
U11P
1 Mille Estvan-slonina - Team Cycling Ringsted
2 Mathilde Cramer - Sydkystens Cycling
3 Klara Schlüter - Roskilde Cykle Ring
4 Eva Linnea Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub
SENESTE
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce