I dag blev der kørt cykelløb i Esbjerg, da Rundt om Vandtårnet blev afviklet.
Annonce
D
1 Torben Ternstrøm - Tønder ACR 00:48:22
2 Søren Mikkelsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
3 Flemming Damgaard Andersen - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
4 Mathias Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
5 Mathias Meldgård - Vejle Cykel Klub s.t.
6 Rasmus Kristensen - Varde Cykelklub s.t.
7 Christian Wilkens - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
8 Jonas Andersen - Odder Cykel Klub s.t.
9 Jesper Moltke Sørensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00:48:29
10 Hans Helleshøj Buch - Cykle Klubben Aarhus 00:48:52
11 Ole Bladt-Hansen - Vejen Bicycle Club s.t.
12 Mads Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00:48:59
13 Peter Madsen - Vejen Bicycle Club 00:49:03
14 Karoline Hemmsen - Vejen Bicycle Club s.t.
15 Robert Kvistgaard - Give Cykelklub 00:50:32
16 Oliver Testrup Vad - Vejen Bicycle Club 00:50:50
17 Christian Guttesen - Give Cykelklub s.t.
18 . Niccola HANSEN - harvestehuder rv 00:58:11
U19
1 jacob hindsgaul madsen - Team Herning CK Junior 00:52:21
2 Christian Hellesø Vaaben - Aarhus Cycling (AaC) 00:53:08
3 Jeppe Tolbøll - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
4 Anders Banke - Middelfart Cykel Club 00:53:10
5 Oliver Boel - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior 00:53:12
6 Anders Hørslev - Team OK Kvickly Odder 00:53:24
7 Nicolai Clausen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior 00:53:27
8 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00:53:30
9 Nikolaj Friis - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00:53:41
10 Jeppe Klein Jensen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior 00:54:17
11 Sebastian Rathje Andersen - Herning Cykle Klub s.t.
12 Asbjørn Koop Dalgaard - Vejle Cykel Klub s.t.
13 Mads Andersen - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
14 Nicklas Korsager Elkjær - Hammel Cykle Klub s.t.
15 Carl Christian Møller Thiesen - Team Mascot WorkWear 00:54:21
16 Mikkel Feldtmann Hansen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior 00:54:58
17 Thomas Koldkjær Decker - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
18 Martin Omarsson Mollerup - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior 00:55:05
19 Lauritz Aarslev - Team Herning CK Junior s.t.
20 Oliver Knudsen - Team Mascot WorkWear 00:55:16
21 Lucas Wulff - Team Vifra Kvickly Odder Junior 00:55:19
22 Marcus Holm - Hammel Cykle Klub s.t.
23 Michael Damm Kohberg - Haderslev Starup Cykelklub 00:55:29
24 Thomas Bilde - Hammel Cykle Klub 00:55:30
25 Jonas Frederik Banke - Team Pythonprocom - Velowear 00:55:37
26 Flemming Nielsen - Vejle Cykel Klub 00:56:12
27 Andreas Handberg Madsen - Herning Cykle Klub 00:56:23
28 Simon Knudsen - Hammel Cykle Klub 00:58:55
U17
1 Frederik Wandahl - Roskilde Cykle Ring 00:34:56
2 William Blume Levy - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
3 Robin Juel Skivild - Cykling Odense s.t.
4 Kasper Andersen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
5 Mads Fenneberg - Horsens Amatør Cykleklub 00:35:03
6 Jacob Christensen - Horsens Amatør Cykleklub 00:35:09
7 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre 00:35:09
8 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning Cykle Klub s.t.
9 Frederik Erringsø - Roskilde Cykle Ring s.t.
10 Emil Schandorff Iwersen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
11 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club s.t.
12 Jeppe Andreasen - Odder Cykel Klub s.t.
13 Anders Toft Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
14 Mads Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
15 Anders Foldager - Hammel Cykle Klub s.t.
16 Jonas Tanski Kristensen - Silkeborg IF Cykling s.t.
17 Emil Hagen - Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
18 Julius Nowak Dalner - Holbæk Cykelsport s.t.
19 Alfred Rasmussen - Odder Cykel Klub s.t.
20 Casper Skov Lodahl - Herning Cykle Klub 00:35:18
21 Marckus Njor - Cykleklubben Fix Rødovre 00:36:12
22 Morten Aalling Nørtoft - Give Cykelklub 00:37:08
23 Lauge Hastrup Woer - Cykle Klubben Aarhus 00:37:08
24 Casper Veth Jensen - Silkeborg IF Cykling s.t.
25 Dennis Lock - Kolding Bicycle Club s.t.
26 Julius Gulmann - Herning Cykle Klub 00:37:49
27 Silas Bolund Falkø - Cykling Odense 00:40:46
U17 piger
1 Milena DEL SARTO - INPA-San Vincenzo 00:38:31
U15
1 Mathias Møller Jørgensen - Herning Cykle Klub 00:37:18
2 Sebastian Mikkelsen - Herning Cykle Klub s.t.
3 Oliver Fallahpour Søholm - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
4 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg IF Cykling s.t.
5 Emil Andersen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
6 Jeppe Lunding - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
7 Rasmus Perto - Cykle Klubben Aarhus s.t.
8 Andreas Læssø Unger - Give Cykelklub s.t.
9 Peter Verdi - Cykling Odense s.t.
10 Nicolai Wandahl - Höllviken CK - SE s.t.
11 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
12 Jonas Larsen - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
13 Nicklas Fonnesbech - Herning Cykle Klub s.t.
14 Jonas Birk Madsen - Cykle Klubben Aarhus 00:37:23
15 Philip Steenbjerg - Herning Cykle Klub s.t.
16 Jeppe Nytofte Petersen - Horsens Amatør Cykleklub 00:37:55
17 Hugo Bruun van Deurs - Horsens Amatør Cykleklub 00:39:44
U15 piger
1 Gullborg Guttesen - Herning Cykle Klub 00:38:01
2 Julie Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 01:29:03
u13
1 Malte Hansgaard Jensen - Cykling Odense 00:25:35
2 Tore Troelsen - Herning Cykle Klub s.t.
3 Sebastian Lundtoft Lindbjerg - Herning Cykle Klub s.t.
4 Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club s.t.
5 Noah Wulff - Cykle Klubben Aarhus 00:25:37
6 August Birk Hundt - Næstved Bicycle Club 00:25:37
7 Sebastian B. Søndergaard - Silkeborg IF Cykling 00:25:39
8 Victor Johannsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
9 Karl Lindegaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
10 Magne Herman Bossen - Cykling Odense s.t.
11 Nikolaj Ankerstjerne Klausen - Herning Cykle Klub s.t.
12 Victor Bredtoft Andersen - Herning Cykle Klub s.t.
13 Karl-Aksel Tilly - Herning Cykle Klub 00:25:44
14 asger meedom - Herning Cykle Klub 00:26:13
15 Frederik Lyngsø - Herning CK 00:26:57
16 Anders Nytofte Petersen - Horsens Amatør Cykleklub 00:27:12
17 Jonathan Aagaard Hansen - Cykling Odense 00:27:59
18 Jens Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus 00:28:32
19 Nicolai Andersen - Hammel Cykle Klub s.t.
20 William Holm Fischer-Olsen - Herning cykel klub 01:45:46
21 Mathias Ellegaard Mortensen - HCK 01:47:37
22 Magnus OConnor - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 01:58:32
U13 piger
1 Astrid Marie Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus 00:25:46
2 Sofie Amalie Steen Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00:25:46
3 Sofie Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00:25:46
U11
1 Jacob Kvistgaard - Give Cykelklub 00:16:09
2 Mikkel Skoubo - Team Cycling Ringsted s.t.
3 Rasmus Aalling Nørtoft - Give Cykelklub 00:16:16
4 Tobias Færch - Cykling Odense 00:16:30
5 Tobias Friis - Odder Cykel Klub 00:16:44
6 Casper Johannsen - Silkeborg IF Cykling 00:16:53
7 Emil Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00:17:39
8 Lasse Skou Vinding - Herning Cykle Klub 00:18:05
9 Simon Kiilerich Pedersen - Herning Cykel Klub 00:18:29
10 Silas Holm-Jensen - Herning Cykelklub 00:18:54
U11 piger
1 Astrid Norup Christiansen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00:13:48
2 lærke michaelsen - Herning Cykle Klub 00:18:39
3 Natasha Fallahpour Søholm - Horsens Amatør Cykleklub 00:19:13
4 Caroline Bredtoft Andersen - Herning Cykle Klub 00:20:02
Motion
1 Torben Haarkær - Emcare Sundhed 01:01:15
2 Søren Pedersen - Emcare Sundhed 01:01:30
3 Rene Cramon Jensen - Saxo Privat Bank s.t.
4 Henrik Jørgensen - Kent 01:01:35
5 Kristian Bonde - Stark 01:01:37
6 Kenneth Hansen - Emcare Sundhed -1 omgang
7 Jeppe Zachriassen - Encare Sundhed -1 omgang
8 Klaus Sandfelt - Team Venstre -1 omgang
9 Brian Lassen - Saxo Privat Bank -1 omgang
10 Christian Kjær - Blue Water -2 omgange
11 Nitte Olesen - The Ladies -2 omgange
12 Thomas Stryhn - Stark -2 omgange
13 Morten Eskilsen - Blue Water -3 omgange
14 Niels Husted - Borgerlisten -3 omgange
15 Jørgen Sørensen - Saxo Privat Bank -3 omgange
16 Mads Posselt - Borgerlisten -3 omgange
17 Willy Steøckler - Kent -3 omgange
18 Anders Wollesen - Kent -3 omgange
19 Lars Pedersen - Borgerlisten -3 omgange
20 Morten Fejrskov - Borgerlisten -3 omgange
21 Anders Larsen - Kent -3 omgange
22 Søren Nielsen - Team Esbjerg -3 omgange
23 Steen Olesen - Graakjærlund -3 omgange
24 Jesper Jensen - Team Esbjerg -3 omgange
25 Morten Pedersen - Stark -3 omgange
26 Per Kristiansen - Graarkjærlund -3 omgange
27 Søren Poulsen - Graakjærlund -3 omgange
28 Nicki Kristensen - Blue Water -4 omgange
29 Mette Thomsen - Blue Water -4 omgange
30 Jesper Rasmussen - Team Venstre -5 omgange
31 Brian Hansen - Saxo Privat Bank -5 omgange
32 Christina Lykke - The Ladies -5 omgange
33 Tove Seest - Team Esbjerg -5 omgange
34 Martin Klindtworth - Stark -5 omgange
35 Henrik Tørnæs - TeamVenstre -6 omgange
36 Trine Christensen - The Ladies -6 omgange
37 Niels Bækgård - Graakjærlund -6 omgange
38 Jeanett Ibsgaard - The Ladies -6 omgange
39 Jakob Lose - Team Venstre -7 omgange
40 Tonny Sørensen - Team Esbjerg -7 omgange
41 Karina Kikkenborg - The Ladies -7 omgange
SENESTE
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce