Louis Bendixen vandt Herre A-løbet foran Casper Von Folsach og Mathias Krigbaum. Hos Dame A vandt Betina Cramer.
Annonce
A
1 Louis Bendixen - coloQuick - CULT
2 Casper Von Folsach - Team Giant - Castellli
3 Mathias Krigbaum - coloQuick - CULT
4 Eigil Nikolajsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
5 Rasmus Bøgh Wallin - coloQuick - CULT
6 Niklas Larsen - Team VéloCONCEPT
7 Jakob Egholm - Team Giant - Castellli
8 Tobias Mørch Kongstad - Riwal Platform Cycling Team
9 Morten Hulgaard - BHS-Almeborg-Bornholm
10 Mark Sehested Pedersen - Team VéloCONCEPT
11 Mads Corell - Christina Jewelry-KUMA
12 Magnus Bak Klaris - coloQuick - CULT
13 Mads Olander Hjort - BHS-Almeborg-Bornholm
14 Jeppe Hanssing - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater
15 Rasmus Christian Quaade - Team Giant - Castellli
16 Nicklas Bøje Pedersen - Team Giant - Castellli
B
1 Rasmus Hestbek Lund - Cykle Klubben Aarhus
2 Carl Erik Schoulgin Sørensen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling
3 Mathias Bundsgaard Matz - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
4 Sebastian Rathje Andersen - Herning Cykle Klub
5 Andreas Lund Andresen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
6 Simon Guldbæk - Ordrup Cykle Club
7 Kean Bang-Sørensen - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater
8 Casper Juel Jensen - Hvidovre Cykle Klub
9 søren skytte-petersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
10 Mikkel Øritsland - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
11 Sebastian Hartvigsen - Cykle Klubben Nordsjælland
12 Thor Lykke Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
13 Marcus Persson - CK Ringen
14 Anders Winsløw - Hvidovre Cykle Klub
15 Per Jørstad - CK Lunedi
16 Alexandar Lander - Team IBT-Ridley Sydkysten Pro Cycling
17 Martin Hammer Larsen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling
18 Henrik Buhl - Ordrup Cykle Club
C
1 Thomas Maaløe - Greve Cykle Club
2 Johannes Killisperger - TCA
3 Chris Norman Larsen - Lolland-Falster Cykle Klub
4 Nicki Rasmussen - Hvidovre Cykle Klub
5 Patrick Seemann - Hvidovre Cykle Klub
6 Kasper Eggers - Holbæk Cykelsport
7 Martin Bang - Svendborg Cykle Club - Sydfyn
8 Ask Nørgaard - Svendborg Cykle Club - Sydfyn
9 Martin Holmbo Ørneholm - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
10 Rasmus Mønnike - Sydkystens Cycling
11 Martin Thimes - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
12 Simon Hedman - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
13 Tobias Bang Maarfelt - Holbæk Cykelsport
14 Jens Christian Dich - TCA
15 Sebastian Giese - Klubben Cyklisten (Malmø)
16 Kristian Bendix Wimmelmann - Dansk Bicycle Club
17 Christoffer Hansen - Svendborg Cykle Club - Sydfyn
18 Mikkel Trampe - Svendborg Cykle Club - Sydfyn
19 Brandon Van Haeren - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
D
1 Anders kjølby - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
2 Carl Magnus Lotz Rosenberg - TCA
3 Mikael PERSSON - CK Ringen
4 Torben Skov - Ordrup Cykle Club
5 Jonas Thøger Skjødt - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
6 Finn Achilles - Amager Cykle Ring
7 Nicolai Vig Clausen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
8 Max Palm Pfeiffer - Amager Cykle Ring
9 Jonas Weis Holm - TCA
10 Andreas Marius Laursen - Ordrup Cykle Club
11 Rafael BRANCAGLIONE A CASTRO - Ckringen
12 Rasmus Hvingelby - Ordrup Cykle Club
13 Nick Heinsbæk - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
14 Kåre Brink - Hvidovre Cykle Klub
15 Martin Veng - Hvidovre Cykle Klub
16 Søren Christophersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
17 Jesper Lerche - Hvidovre Cykle Klub
18 Jesper Høyer - Amager Cykle Ring
19 michael kahr - Amager Cykle Ring
20 Alberto Christian Heegaard Kodra - TCA
21 Ulrik Skovgaard-Mortensen - Sydkystens Cycling
22 Frederik Mathias Kold Thomsen - Næstved Bicycle Club
DA
1 Betina Cramer - Scandic Thylander Powered by Orbea
2 Michelle Lauge Quaade - Team ACR-FBL Elite powered by Integra Advokater
DB
1 Heidi Walther - Køge Cykel Ring
2 Anna Eriksmo - Amager CR
3 Mie Drost - Holbæk Cykelsport
H40
1 Henrik Kirk - Ordrup Cykle Club
2 Flemming Trøigaard - Holte Cykel Klub
3 Christopher Ouzman - Hvidovre Cykle Klub
4 Martin Bjerregaard Jensen - Svendborg Mountainbike Klub
5 Frank Hansen - Dansk Bicycle Club
6 Morten Christoffersen - Ordrup CC
7 Thomas Bo - Hareskov Cykelklub
8 Martyn Lloyd Davies - Sydkystens Cycling
9 René Nielsen - Hvidovre Cykle Klub
10 Johnny Rasmussen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
11 søren nilsson - Amager Cykle Ring
12 Jacob Odgaard - Birkerød Bicycle Club
13 Mads Bugge Andersen - Hvidovre Cykle Klub
14 Claus Birk - Greve Cykle Club
15 Jesper Peter Rasmussen - Cykle Klubben Nordsjælland
16 Michael allan Hansen - Ordrup Cykle Club
H50
1 Poul Svendsen - Ordrup Cykle Club
2 Stig Christensen - Ordrup Cykle Club
3 Thomas Roeder - Dansk Bicycle Club
4 Jan Lindberg - Birkerød Bicycle Club
5 Thomas Schlüter - Roskilde Cykle Ring
6 Jesper Falden Offersgaard - DCR - Ballerup
7 Per Dyhrman - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
8 Henrik Kragerup - Birkerød Bicycle Club
9 Christian Oldenborg - Ordrup Cykle Club
10 Jan Hansen - Lyngby Cycle Club
11 Klaus Skjolddann Nielsen - Ordrup
12 Jesper Thiesen - Amager Cykle Ring
H60
1 Anders Lau Jespersen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
2 Jens Frank - DCR - Ballerup
3 Jimmi Johansen - Lyngby Cycle Club
4 jan høegh - Politiets IF Kbh-Cykling
5 Carsten Borup Jensen - Politiets IF Kbh-Cykling
6 Bjarne Kratholm - Amager Cykle Ring
H70
1 Preben Dalsgaard Hansen - Politiets IF Kbh-Cykling
U19
1 Ludvig Anton Wacker - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
2 Jeff Hudlebusch - Team ABC Junior
3 Martin Omarsson Mollerup - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
4 Kristian Siig Hessel - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
5 Mattias Skjelmose Jensen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
6 Frederik Irgens Jensen - Team Pythonprocom - Velowear
7 Peter Haslund - Team Pythonprocom - Velowear
8 Andreas Toft Neldeberg - Team Pythonprocom - Velowear
9 Sebastian Nielsen - Team ABC Junior
10 Malthe Munch - Team Pythonprocom - Velowear
11 christoffer sloth - Team Cycling Elite Copenhagen
12 Marcus Sander Hansen - Team Pythonprocom - Velowear
13 Kresten Andersen - Team Pythonprocom - Velowear
14 Kim ÅLEHEIM - Höllviken CK - SE
15 Thomas Rald Kaspersen - Team Pythonprocom - Velowear
16 Magnus Henneberg - Team Cycling Elite Copenhagen
17 Mads Rasmussen - Team ABC Junior
18 Oliver Andersen - Team Cycling Elite Copenhagen
19 Gustav Heyn - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
20 Mads Høiberg Klinke - Roskilde Cykle Ring
21 Absalon Billehøj - Team Cycling Elite Copenhagen
22 Laurits Skydsgaard Jensen - Team Cycling Elite Copenhagen
23 Frederik Egehus - Team ABC Junior
24 Lucas Rishøj Nielsen - Team ABC Junior
25 Benjamin Movang - Team Cycling Elite Copenhagen
26 Anton Norup Grunnet Hansen - Team Cycling Elite Copenhagen
U17
1 Sebastian Andreasson - Cykleklubben Fix Rødovre
2 Joshua Amos Gudnitz - Cykleklubben Fix Rødovre
3 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre
4 Thorolf Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre
5 Tobias Lund andresen - Cykleklubben Fix Rødovre
6 Victor Fuhrmann Desimpelaere - Køge Cykel Ring
7 Nicholas Thorøe-Hansen - Lyngby Cycle Club
8 Peter Busk - Greve Cykle Club
9 Sebastian Roer Iversen - Cykleklubben Fix Rødovre
10 Anton Hermann - Cykleklubben Fix Rødovre
11 Kasper Andersen - Cykleklubben Fix Rødovre
12 Emil Schandorff Iwersen - Cykleklubben Fix Rødovre
13 Julius Nowak Dalner - Holbæk Cykelsport
14 Andreas Byskov Sarbo - Lyngby Cycle Club
15 Nikolaj Mengel - Team Cycling Ringsted
16 Marckus Njor - Cykleklubben Fix Rødovre
17 Adam Holm Jørgensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
18 Frej Nukik Lønberg-Jensen - Holbæk Cykelsport
19 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club
20 oliver nielsen - Svendborg Mountainbike Klub
21 Simon Høy - Cykleklubben Fix Rødovre
22 Mattias Nordal - Køge Cykel Ring
23 Philip Otte Mikkelsen - Ordrup Cykle Club
24 Christian Amtsbiller - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
25 Elias Martin Modest - Sydkystens Cycling
U15
1 Emil Als Feldberg Hansen - Holbæk Cykelsport
2 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre
3 Carl-Frederik Bévort - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
4 Phillip Mathiesen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
5 Zacharias Ozairy - Amager Cykle Ring
6 Alexander Arnt Hansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
7 Kristian Egholm - Holbæk Cykelsport
8 Victor Stokbæk - Køge Cykel Ring
9 William Gudmann - Ordrup Cykle Club
10 Lucas Schrøder - Køge Cykel Ring
11 Nicolai Wandahl - Höllviken CK - SE
12 Gustav Lykkeberg Bruun - Holbæk Cykelsport
13 Felix Fog Holst Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre
14 Simon Vangkilde Lehmann - Køge Cykel Ring
15 Niklas Strømsted - Køge Cykel Ring
16 Magnus Machholdt - Hvidovre Cykle Klub
17 Caleb Lind - Hvidovre Cykle Klub
18 Rasmus Wethje Jeppesen - Team Cycling Ringsted
19 Frederik Davidsen - Køge Cykel Ring
20 Andreas Christiansen - Køge Cykel Ring
21 Daniel Solving - Hvidovre Cykle Klub
22 Issac Rasmussen - Næstved Bicycle Club
23 Rasmus Bisgaard - Greve Cykle Club
24 Konrad Busk - Køge Cykel Ring
25 Tobias Bressendorff Jacobi - Greve Cykle Club
26 Martin Nadal - Holbæk Cykelsport
27 Mads Nørrevang - Hvidovre Cykle Klub
28 Daniel Lysdal Buur - Team Cycling Ringsted
29 Patrick Brady - Team Cycling Ringsted
U13
1 Theodor Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub
2 Peter Bheki Kring Laursen - Amager Cykle Ring
3 Mads Schulz Jørgensen - Roskilde Cykle Ring
4 Tomas Pedersen - Roskilde Cykle Ring
5 Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club
6 Victor Vad - Ordrup Cykle Club
7 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
8 Anton Larsen - Roskilde Cykle Ring
9 Anton Louw Larsen - Roskilde Cykle Ring
10 August Birk Hundt - Næstved Bicycle Club
11 Daniel Weis Nielsen - Roskilde Cykle Ring
12 Mads Andersen - Roskilde Cykle Ring
13 Oscar Skovgaard - Næstved Bicycle Club
14 Nicolai Borum Nielsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub
15 Linus Østdal - Lyngby CC
16 Marius Hobolth - Cykleklubben Fix Rødovre
17 Oscar Sonnenborg-Mathiesen - Cykleklubben Fix Rødovre
18 Magnus Larsen - Næstved Bicycle Club
19 Theo Holm - Hvidovre Cykle Klub
20 Valdemar Kromann Jensen - Cykleklubben Fix Rødovre
21 Ask Stigaard - Amager Cykle Ring
22 Gustav Lauritzen - Hvidovre Cykle Klub
23 Noah Mikkel Nielsen - Cykleklubben Fix Rødovre
24 Kasper Christiansen - Køge Cykel Ring
25 Luca Campagner - Cykleklubben Fix Rødovre
26 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring
U11
1 Asger Bak Jepsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
2 Tristan Hansen - Amager Cykle Ring
3 Aksel Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub
4 Oskar Louw Larsen - Roskilde Cykle Ring
5 Oskar Andersen - Roskilde Cykle Ring
6 Mikkel Skoubo - Team Cycling Ringsted
7 Emilio Campagner - Cykleklubben Fix Rødovre
8 Valdemar Oldenborg - Ordrup Cykle Club
U19P
1 Katrine Janum Houmøller - Amager Cykle Ring
U15P
1 Ida Merete Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub
U13P
1 Nicolina Hansen - Amager Cykle Ring
2 Mathilde Estvan-Slonina - Team Cycling Ringsted
3 Mille Bidstrup Petersen - Amager Cykle Ring
4 Mikkeline Davidsen - Køge Cykel Ring
5 Emma Ditlevsen - Team Cycling Ringsted
U11P
1 Mathilde Cramer - Sydkystens Cycling
2 Mille Estvan-slonina - Team Cycling Ringsted
3 Klara Schlüter - Roskilde Cykle Ring
4 Emma Sophie Nielsen - Cykleklubben Fix Rødovre
5 Ida Ditlevsen - Team Cycling Ringsted
6 Eva Linnea Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub
SENESTE
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce