Martin Toft Madsen vandt i Herre A foran Morten Risbjerg Hansen.
Annonce
A
1 Martin Toft Madsen - BHS-Almeborg-Bornholm
2 Morten Risbjerg Hansen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling
B
1 Andreas Tvermoes Noe - Sydkystens Cycling
2 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard - Amager Cykle Ring
3 Nikolaj Friis - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
4 Kenneth Stolten - Ordrup Cykle Club
C
1 Dan Hermansson - Sydkystens Cycling
2 Philippe René Guichard - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
3 Kasper Due - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
4 Jesper Moltke Sørensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
5 Chris Norman Larsen - Lolland-Falster Cykle Klub
6 Emil Tønnesen - Cykling Odense
D
1 Rune Larsen - Kerteminde Cykelklub
2 Brian Ahmt Larsen - Sydkystens Cycling
3 René Allan Nielsen - Lolland-Falster Cykle Klub
4 Thomas Schou - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
5 Jesper Hassenkam - Nakskov Cykle Club
6 Christian Petersen - Nakskov Cykle Club
7 Alberto Christian Heegaard Kodra - TCA
8 Jesper Vestergaard Høj - Kerteminde Cykelklub
9 Søren Vangaa Pedersen - Køge Cykel Ring
10 Jannik Jensen - Nakskov Cykle Club
11 Christian Petersen - Lolland-Falster Cykle Klub
H40
1 Michael Gamst - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
2 Bjarne Kingo Andersen - Nyborg Cykle Klub
3 Dani Petersen - Sydkystens Cycling
4 Morten Tillquist Nielsen - Sorø Bicycle Club
5 Martin Bjerregaard Jensen - Svendborg Mountainbike Klub
6 Flemming Nielsen - Vejle Cykel Klub
7 Kenneth Mørk Chmielowski - Team Cycling Ringsted
H45
1 Lars Nybo Nielsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
2 Martin Hammer Larsen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling
3 Morten Christensen - Sorø Bicycle Club
4 Stig Brahe Sørensen - Birkerød Bicycle Club
5 Simon Tvede - Ordrup Cykle Club
H50
1 Jesper Nielsen - Herning Cykle Klub
2 Rolf Kjøller - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
3 Claus Toftegaard Hansen - Hvidovre Cykle Klub
4 Henrik Sass - Team Cycling Ringsted
5 Kim Westen - Nakskov Cykle Club
6 Philip Noel - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
7 Christian Flindt-Larsen - Politiets IF Kbh-Cykling
8 Anders Jellhede - CK Ringen
H55
1 Gabor Klöczl - Holte Cykel Klub
2 Kent Jensen - Vejen Bicycle Club
3 Michael Bornak - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
4 Jens Peter Larsen - Sorø Bicycle Club
H60
1 Michael Barfoed - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
2 Klaus Pedersen - Greve Cykle Club
3 Torben Nielsen- Politiets IF Kbh-Cykling
H70
1 Børge Bundgaard Sørensen - Greve Cykle Club
2 René Højvang Jensen - Hedehusene Fløng Cykle Klub
3 Søren Vagtholm - Cykling Odense
4 Bent Krogh - Lolland-Falster Cykle Klub
5 Kell Wohlert - Greve Cykle Club
D30
1 Louise Holm Houbak - Scandic Thylander Powered by Orbea
2 Betina Cramer - Scandic Thylander Powered by Orbea
3 Line Eriksen - Scandic Thylander Powered by Orbea
4 Marianne Kofoed Jørgensen - Scandic Thylander Powered by Orbea
5 Heidi Walther - Køge Cykel Ring
6 Katja-Lill Jensen - Dansk Bicycle Club
D45
1 Janni Bormann - Scandic Thylander Powered by Orbea
2 Jannie Holm-Lauridsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
3 Charlotte Nobel - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
4 Charlotte Hechmann - Køge Cykel Ring
U19
1 Thomas Rald Kaspersen - Team Pythonprocom - Velowear
2 Jeppe Klein Jensen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
3 Andreas Toft Neldeberg - Team Pythonprocom - Velowear
4 Frederik Irgens Jensen - Team Pythonprocom - Velowear
5 Gustav Bøgvad Levå - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
6 Nicolai Clausen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
7 Oliver Wulff Frederiksen - Team Pythonprocom - Velowear
8 Mads Rasmussen - Team ABC Junior
9 Frederik Bendix Carstensen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
10 Valdemar Kure Krogh - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
11 Oliver Boel - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
12 Markus Kramer - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
13 Lucas Rishøj Nielsen - Team ABC Junior
14 Sander Andersen - Team ABC Junior
U17
1 Peter Busk - Greve Cykle Club
2 Frederik Wandahl - Roskilde Cykle Ring
3 Andreas Byskov Sarbo - Lyngby Cycle Club
4 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring
5 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring
6 Kasper Viberg Søgaard - Lyngby Cycle Club
7 Tobias Juul - Næstved Bicycle Club
8 Kasper Due Kaspersen - Tissø Cykle Ring
9 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club
10 Nikolaj Mengel - Team Cycling Ringsted
11 Julius Skovmand Lomholt - Cykle Clubben Hjørring
12 Alexander Studsgaard - Bornholms Cycle Club
13 Tim Rasmussen - Team Cycling Ringsted
14 Emil Hagen - Lolland-Falster Cykle Klub
15 Oliver Nielsen - Svendborg Mountainbike Klub
U15
1 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre
2 Zacharias Ozairy - Amager Cykle Ring
3 Simon Vangkilde Lehmann - Køge Cykel Ring
4 Nicolai Wandahl - Höllviken CK - SE
5 Noah Borgen Morell - Nakskov Cykle Club
6 Andreas Christiansen - Køge Cykel Ring
7 Phillip Mathiesen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
8 Victor Stokbæk - Køge Cykel Ring
9 Lucas Schrøder - Køge Cykel Ring
10 Konrad Busk - Køge Cykel Ring
11 Casper Blicher Nielsen - Middelfart Cykel Club
12 Tobias Bressendorff Jacobi - Greve Cykle Club
13 Frederik Davidsen - Køge Cykel Ring
14 Patrick Brady - Team Cycling Ringsted
U13
1 Theodor Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub
2 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
3 Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club
4 Magnus Tillquist Nielsen - Slagelse Cykle Ring
5 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring
U11
1 Aksel Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub
2 Jakob Rasmussen - Team Cycling Ringsted
U17P
1 Tusnelda Svanholmer - Amager Cykle Ring
U11P
1 Mathilde Cramer - Sydkystens Cycling
SENESTE
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce