Resultater fra Bov Cykle Klub
01. oktober 2017 16:31 af Christian BergFoto: Oliver Grenaa Visuals

For anden dag i træk blev til sejr for Niklas Larsen, mens Marlene Jakobsen vandt hos kvinderne.

A

1 Niklas Larsen - Team Virtu Cycling
2 Casper Von Folsach - Team Giant - Castellli
3 Mark Sehested Pedersen - Team Virtu Cycling
4 Patrick Clausen - Riwal Platform Cycling Team
5 Dennis Herforth Jensen - coloQuick - CULT
6 Christoffer Lisson - BHS-Almeborg-Bornholm
7 Jorn Oerlemans - Team OK Kvickly Odder
8 Nils Lau Nyborg Broge - Team AURA Energi - CK Aarhus
9 Jannik Hyldtoft Hansen - BHS-Almeborg-Bornholm
10 Eigil Nikolajsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
11 Casper Moltke - Vejle Cykel Klub
12 Patrik Rybardt - Amager Cykle Ring
13 Jakob Frandsen - Team AURA Energi - CK Aarhus
14 Philipp PLAMBECK - Harburger RG
15 Adrian RIPS - elektroland24 Cycling Team
16 Mathias Bundsgaard Matz - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
17 Jakob Egholm - Team Giant - Castellli
18 Jesper Schultz - coloQuick - CULT
19 Jeppe Aaskov Pallesen - Hammel Cykle Klub
20 Mikkel Beck Olsen - Team AURA Energi - CK Aarhus
21 Rasmus Søgaard - Cykle Klubben Aarhus
22 Mikkel Skjellerup - Team OK Kvickly Odder
23 Frederik Muff - Team AURA Energi - CK Aarhus
24 Niklas Eg - Team Virtu Cycling
25 Mads Østergaard Kristensen - Herning Cykle Klub
26 Rasmus Guldhammer - Team Virtu Cycling
27 Andreas Hyldgaard Jeppesen - Team Virtu Cycling
28 Sergio Tu - Team Giant - Castellli
29 Rasmus Mygind - Riwal Platform Cycling Team
30 Andreas Stokbro Nielsen - Riwal Platform Cycling Team
31 Kasper Würtz Schmidt - Riwal Platform Cycling Team
32 Mads Baadsgaard Rahbek - Team Virtu Cycling
33 Jesper Odgaard Nielsen - coloQuick - CULT
34 Thomas Edemann Jensen - Team Giant - Castellli
35 Torkil Veyhe - coloQuick - CULT
36 Magnus Bak Klaris - coloQuick - CULT
37 Nikolaj Henning - Team OK Kvickly Odder
38 Steffen Munk Christiansen - BHS-Almeborg-Bornholm
39 Emil Nygaard Vinjebo - Team Giant - Castellli
40 Christian Moberg Jørgensen - coloQuick - CULT
41 Kasper Asgreen - Team Virtu Cycling
42 Jonas Gregaard Wilsly - Riwal Platform Cycling Team
43 Jesper Mørkøv - Riwal Platform Cycling Team
44 Tobias Mørch Kongstad - Riwal Platform Cycling Team
45 Joakim Lisson - Team Georg Berg Cycling Elite
46 Mads Würtz Schmidt - Team KATUSHA ALPECIN
47 Marcus Bønlykke - Vejle Cykel Klub
48 Mathias Mortensen - Team Georg Berg Cycling Elite
49 Rasmus Byriel Iversen - Team Giant - Castellli
50 Kasper Thomsen - Team WasteApp - AVIS
51 Stefan Djurhuus - Riwal Platform Cycling Team
52 Erik Gellein HALVORSEN - Sandefjord SK Elite
53 Jonas Nordal Jakobsen - Vejle Cykel Klub
54 Arne Birkemose - Herning Cykle Klub
55 Christian Gorm Albrechtsen - Herning Cykle Klub
56 August Mors Poulsen - Team AURA Energi - CK Aarhus
57 Christian Mathiesen - Team AURA Energi - CK Aarhus
58 Rasmus Hestbek Lund - Cykle Klubben Aarhus
59 Mathias Bregnhøj - BHS-Almeborg-Bornholm
60 Sebastian Baldtzar Rasmussen - Hammel Cykle Klub
61 Thomas Gjødsbøl - Herning Cykle Klub
62 Casper Pedersen - Team Giant - Castellli
63 Johan BAKKEN - Sandefjord SK Elite
 
B
1 Simon Knudsen - Hammel Cykle Klub
2 Simon Guldbæk - Ordrup Cykle Club
3 Rasmus Fjordside Dupont - Frederikshøj Cycling Club
4 Michael Damm Kohberg - Haderslev Starup Cykelklub
5 Lasse Eland - Cykle Klubben Aarhus
6 Flemming Nielsen - Vejle Cykel Klub
7 Chris Norman Larsen - Lolland-Falster Cykle Klub
8 Felix STIRNAL - Cycling Team Hamburg
9 Simon Andrup - Cykle Klubben Aarhus
10 Jan Brettschneider - Cycling Team HH
11 Nikolaj Richardt Jørgensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
12 Jeppe Tolbøll - Haderslev Starup Cykelklub
13 Mikkel Dreyer Nielsen - Hammel Cykle Klub
14 Tommy Hass - DCR - Ballerup
15 Morten B. Andersen - Fredericia Cycle Club
16 Sune Guldbrand Hansen - Vejle Cykel Klub
17 Bjarne Olsen - Silkeborg IF Cykling
18 Kristian Flagstad - Cykle Klubben Aarhus
19 Flemming Steen - Horsens Amatør Cykleklub
20 Jan Birk Oxlund - Cykling Odense
21 Bjarne Kingo Andersen - Nyborg Cykle Klub
22 Stefan Ryom - Cykle Klubben Aarhus
23 Poul Bentsen - Kolding Bicycle Club
24 Christian Berg-Larsen - Amager Cykle Ring
25 Tore Thøgersen - Cykling Odense
26 Kasper Eggers - Holbæk Cykelsport
 
C  
1 Nicolai Ravn - Sydkystens Cycling
2 Michael Salomonsson - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
3 Mathias Hamburger Holm - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
4 Thomas Maaløe - Greve Cykle Club
5 Jeppe Falk-Kristensen - Nr Søby Cykel Klub
6 Jesper Nielsen - Vejen Bicycle Club
7 Simon Ahrens Lassen - Kolding Bicycle Club
8 Dennis Schütz Roungkvist - Horsens Amatør Cykleklub
9 Sebastian Andersen - Odder Cykel Klub
10 Martin Thimes - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
11 Ørjan Ingebrigtsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
12 Peter Lindkvist - Dansk Bicycle Club
13 Mikkel Trampe - Svendborg Cykle Club - Sydfyn
14 Heino Skovbjerg - Give Cykelklub
15 Mathias Dalum - Herning Cykle Klub
16 Kasper Thomsen - Herning Cykle Klub
17 Mathias Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
18 Casper Skaarup - Vejle Cykel Klub
19 Kristian Hamburger Holm - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
20 Jonathan Larsson - CK Ringen
21 Patrick L. von Wildenradt - Sønderborg Cykle Klub
 
D  
1 Sune Edal - Kolding Bicycle Club
2 Oskar Ulrik Winkler - Roskilde Cykle Ring
3 Søren Jansen - Vejle Cykel Klub
4 Kim Ternstrøm - Tønder Amatør Cykle Ring
5 Frank WICHMANN - SG Athletico Büdelsdorf
6 Thorbjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus
7 Christian Guttesen - Give Cykelklub
8 Flemming Nørskov - Cykle Klubben Aarhus
9 Esben Kjær-Lauridsen - Kolding Bicycle Club
10 Bahne Petersen - SG Athletico Büdelsdorf
11 Andrew Bridgens - Kolding Bicycle Club
12 Kåre Kvisgaard Gram - Nakskov Cykle Club
13 Momme Lassen - SG Athletico Büdelsdorf
14 Thomas Søndergaard Larsen - Silkeborg IF Cykling
15 David Alexander Jørgensen - Give Cykelklub
16 Martin Eckhof - TCA
17 Nick Iversen - Thy Cykle Ring
18 Thomas Larsen Søndergaard - Silkeborg IF Cykling
19 Jens Frederik Hesse Thomsen - Cykle Klubben Aarhus
20 jon fuglsang - jc cykelklub
21 Kim A Mikkelsen - Vejen Bicycle Club
22 Frederik Lüneborg Holm Jeppesen - Køge Cykel Ring
23 Kristian Hald - Cykle Clubben Hjørring
24 Magnus Kristensen - Cykle Klubben Aarhus
25 Mads Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
26 Oliver Testrup Vad - Vejen Bicycle Club
27 Kim Thomsen - Give Cykelklub
28 Mark Kjellman - Køge Cykel Ring
29 Karsten DANIELS - SG Athletico Büdelsdorf
30 Jeppe Holm - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
31 Jan Rasmussen - Kolding Bicycle Club
32 Michael Skov - Odder Cykel Klub
33 Uwe Aagaard Gugel - Kolding Bicycle Club
34 Peter Madsen - Vejen Bicycle Club
35 Alberto Christian Heegaard Kodra - TCA
36 Frederik Mathias Kold Thomsen - Næstved Bicycle Club
37 Rikard Larsson - CK Ringen
38 Kenneth Munk Kock - Vejen Bicycle Club
39 Martin Lumholdt Hansen - Roskilde Cykle Ring
 
DA  
1 Marlene Jakobsen - Racing89ers
2 Johanne Marcher - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK
3 Lisa ROBB - RV Speiche
4 Heidi Walther - Køge Cykel Ring
5 Josefine Huitfeldt - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK
6 Siri Strand - Cykle Klubben Aarhus
 
DB  
1 Matilda Frantzich - CK Ringen
2 Fie Østerby - Horsens Amatør Cykleklub
3 Tine Rishøj - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
4 Jenny Lassen - SG Athletico Büdelsdorf
5 Else Lund - Aarhus Cycling (AaC)
6 Louise Lauridsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
7 Karina Antonsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
 
H40  
1 Christian Poulsen - DCR - Ballerup
2 Henrik Kücken - Rødekro Cykle Club RKCC
3 kenni schmidt - Grenaa Cykle Club
4 John Papsø - Silkeborg IF Cykling
5 Christian Oldenborg - Ordrup Cykle Club
6 Morten Barsøe - Roskilde Cykle Ring
7 Morten Møller Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
8 Erik Zoega - Nyborg Cykle Klub
9 Claus Schou Nielsen - Kolding Bicycle Club
10 Morten Ahm Byrgesen - Roskilde Cykle Ring
11 Thomas Lyneborg - Sønderborg Cykle Klub
12 Jan Roesgarth - Sydkystens Cycling
13 Michael Kirkeby Salbo - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
14 Thomas Bank Egebirk - Cykle Klubben Aarhus
15 Magnus Gilljam - CK Ringen
16 henrik dam hansen - Silkeborg IF Cykling
17 Daniel Nihlén - CK Ringen
18 Jesper Kristensen - Roskilde Cykle Ring
19 Azael Larsen - Sønderborg Cykle Klub
20 Hans-Erik OLSEN - Sandnes SK
21 Michael allan Hansen - Ordrup Cykle Club
22 Lars Aagaard Hansen - Nyborg Cykle Klub
 
H50  
1 Henrik Nielsen - Cycling West
2 Henrik Staal Larsen - KÆDEN Nr Lyndelse
3 Per Schøler - Nyborg Cykle Klub
4 Peter Holm Nielsen - Aarhus Cycling (AaC)
5 Claus Wårsøe - Cykling Odense
6 Lars-Bo Marcussen - Sønderborg Cykle Klub
7 Henrik Sass - Team Cycling Ringsted
8 Hans Kristian Hoffmann - Hedensted Cykel Klub
9 Jan Birke Lyngbye - Cykle Klubben Aarhus
10 Michael Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
11 Kim Skytte - Brædstrup Cykel Klub
12 Claus Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
13 martin young - Fredericia Cycle Club
14 Ken G. Hansen - Politiets IF Kbh-Cykling
15 Tom Jensen - Grenaa Cykle Club
16 Leo Hav - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
17 Klaus Skjoldann Nielsen - Ordrup Cykle Club
18 Jochen Keiler - SG Athletico Büdelsdorf
19 Søren Kjær-Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
20 Jan Lindberg - Birkerød Bicycle Club
21 Jens Høiberg - Odder Cykel Klub
22 Jesper Thiesen - Amager Cykle Ring
23 Preben Olsen - DCR - Ballerup
24 Anders Møller - Nyborg Cykle Klub
25 Lars Julin - Odder Cykel Klub
26 Torsten Bak - Amager Cykle Ring
27 Kim Hørslev - Cykel Klubben Djurs
28 Ole Bladt-Hansen - Vejen Bicycle Club
29 Claus Westerholt - Lolland-Falster Cykle Klub
30 John Marfelt - Bornholms Cycle Club
31 Peter Isager - Cykel Klubben Djurs
32 Ole Egeblad - Sydkystens Cycling
33 Hasse Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
34 Leif Thomsen - Silkeborg IF Cykling
35 Jan Holst Rothmann - Cykle Clubben Hjørring
36 Thomas Ege - Sydkystens Cycling
37 Peter Vestergaard - Aarhus MTB
38 Michael Bornak - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
39 Kenneth Kierbyholm - Holbæk Cykelsport
40 Kurt Krag - Roskilde Cykle Ring
41 Sven Magnussen - RG Hamburg
42 Robert Andresen - Kolding Bicycle Club
43 jan høegh - Politiets IF Kbh-Cykling
44 Peter Martin Stenberg - Hvidovre Cykle Klub
45 Hans Helleshøj Buch - Cykle Klubben Aarhus
46 Lars Bang Jensen - Holbæk Cykelsport
47 Rene Søberg - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
48 Peder Roungkvist - Hedensted Cykel Klub
 
H60  
1 Klaus Peter Petersen - Aalborg Cykle-Ring
2 Søren Kjærås - Middelfart Cykel Club
3 Lasse Timmermann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
4 Herbert OHLENDORF - RSC Wunstorf
5 Benny Stillhoff Nielsen - Holbæk Cykelsport
6 Mogens Kim Johansen - Faaborg Ski- og Motionsklub
7 Frank Kofoed - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
8 Ib Jørgensen - Bov Cykle Club
9 Johannes Risbjerg - Politiets IF Kbh-Cykling
10 Chres Flemming Christensen - Cykel Klubben Djurs
 
H70  
1 Frede Andersen - Horsens Amatør Cykleklub
 
U19
1 Peter Haslund - Team Pythonprocom - Velowear
2 Julius Johansen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
3 sebastian Kolze Changizi - Team Mascot WorkWear
4 Martin Omarsson Mollerup - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
5 Kresten Andersen - Team Pythonprocom - Velowear
6 Kristian Kaimer Eriksen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
7 Andreas Toft Neldeberg - Team Pythonprocom - Velowear
8 Moritz PLAMBECK - Harburger RG
9 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring
10 Sebastian Nielsen - Team ABC Junior
11 Frederik Wandahl - Roskilde Cykle Ring
12 Birk Udengaard Hansen - Team Mascot WorkWear
13 Ludvig Anton Wacker - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
14 Frederik Rosenmeyer - Team Vifra Kvickly Odder Junior
15 Anton Norup Grunnet Hansen - Team Cycling Elite Copenhagen
16 Anders Foldager - Hammel Cykle Klub
17 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre
18 Victor Fuhrmann Desimpelaere - Køge Cykel Ring
19 Andreas Byskov Sarbo - Lyngby Cycle Club
20 Daniel Handberg Sigh - Nr Søby Cykel Klub
21 Christian Bahr - Team Vifra Kvickly Odder Junior
22 Jonas Nygaard Perto - Cykle Klubben Aarhus
23 Peter Busk - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
24 Sebastian Ryttersgaard - Team Vifra Kvickly Odder Junior
25 Casper Kjelgaard Ilsø - Team Herning CK Junior
26 Magnus Henneberg - Team Cycling Elite Copenhagen
27 Oliver Andersen - Team Cycling Elite Copenhagen
28 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
29 William Blume Levy - Horsens Amatør Cykleklub
30 Thomas Koldkjær Decker - Team Vifra Kvickly Odder Junior
31 Felix Clausen - Team Cycling Elite Copenhagen
32 Jonas Frederik Banke - Team Pythonprocom - Velowear
33 Oliver Knudsen - Team Mascot WorkWear
34 Robin Juel Skivild - Cykling Odense
35 Anton Dahlblom - CK Bure
36 Markus Kramer - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
37 Lasse Bøgh Rasmussen - Give Cykelklub
38 Carl Christian Møller Thiesen - Team Mascot WorkWear
39 Peter Friis Løfstedt - Team Herning CK Junior
40 christoffer sloth - Team Cycling Elite Copenhagen
41 Kristian Danielsen - Cykle Klubben Aarhus
42 Nicklas Korsager Elkjær - Hammel Cykle Klub
43 Gustav Frederik Dahl - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
44 Aksel Bech Skot-Hansen - Team Mascot WorkWear
45 Jeppe Klein Jensen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
46 Frederik Irgens Jensen - Team Pythonprocom - Velowear
47 Jonas Zwisler - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
48 Frederik Egehus - Team ABC Junior
49 Benjamin Movang - Team Cycling Elite Copenhagen
50 Jakob Bødker - Nr Søby Cykel Klub
51 Jeff Hudlebusch - Team ABC Junior
52 Thorolf Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre
53 Lucas Norman Gude - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
54 Mathias Alexander E. Larsen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
55 Mattias Skjelmose Jensen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
56 Jannik Nedergaard Nielsen - Team Herning CK Junior
57 Marcus Holm - Hammel Cykle Klub
58 Laurits Skydsgaard Jensen - Team Cycling Elite Copenhagen
59 Nikolaj Bojsen - Kerteminde Cykelklub
60 Lucas Rishøj Nielsen - Team ABC Junior
61 Johan Price-Pejtersen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
62 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring
63 Mads Høiberg Klinke - Roskilde Cykle Ring
 
U17  
1 Carl-Frederik Bévort - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
2 Jacob Christensen - Horsens Amatør Cykleklub
3 Tobias Lund andresen - Cykleklubben Fix Rødovre
4 Mathias Møller Jørgensen - Herning Cykle Klub
5 Frederik Erringsø - Roskilde Cykle Ring
6 Kasper Andersen - Cykleklubben Fix Rødovre
7 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre
8 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning Cykle Klub
9 Simon Høy - Cykleklubben Fix Rødovre
10 Alfred Rasmussen - Odder Cykel Klub
11 Jeppe Andreasen - Odder Cykel Klub
12 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg IF Cykling
13 Victor Fanøe kronbæk - Nr Søby Cykel Klub
14 Niklas Strømsted - Køge Cykel Ring
15 Anton Hermann - Cykleklubben Fix Rødovre
16 Christian Spang Kjeldsen - Silkeborg IF Cykling
17 Nikolaj Mengel - Team Cycling Ringsted
18 Anders Toft Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
19 Lukas Sulaj Kloppenborg - Holbæk Cykelsport
20 Tobias Aagaard Hansen - Cykling Odense
21 Emil Schandorff Iwersen - Cykleklubben Fix Rødovre
22 Laust Sandkvist - Holstebro Cycleclub af 1960
23 Kasper Due Kaspersen - Tissø Cykle Ring
24 Hjalmar KLYVER - Trosabygdens Orienteringsklubb
25 Kristian Mundbjerg - Herning Cykle Klub
26 Nicholas Thorøe-Hansen - Lyngby Cycle Club
27 Philip Otte Mikkelsen - Ordrup Cykle Club
28 Emil Schmidt - Aalborg Cykle-Ring
29 Emil Als Feldberg Hansen - Holbæk Cykelsport
30 Mattias Nordal - Køge Cykel Ring
31 Casper Kaysen - Hammel Cykle Klub
32 Magnus Kisum - Roskilde Cykle Ring
33 Casper Skov Lodahl - Herning Cykle Klub
34 David LARSSON - Staffanstorps cykelklubb
35 Mads-Emil Dupont Hougaard - Randers Cykleklub af 1910
36 Tim Rasmussen - Team Cycling Ringsted
37 Marckus Njor - Cykleklubben Fix Rødovre
38 Harald Schiøtz OLSEN - Sandnes SK
39 Peter Skov Lauritzen - Hammel Cykle Klub
40 Jens Winther Brinkmann - Randers Cykleklub af 1910
41 Julius Skovmand Lomholt - Cykle Clubben Hjørring
42 Oliver Sund - Aalborg Cykle-Ring
43 Tobias Pilegaard Pedersen - Aalborg Cykle-Ring
44 Alexander Solgaard Nielsen - Cykling Odense
45 Boxuan Yang - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
46 Mads Jensby - Silkeborg IF Cykling
47 Jonas Larsen - Haderslev Starup Cykelklub
48 Anders Bjørn Jørgensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
49 Victor Mejdal Svenstrup - Nr Søby Cykel Klub
50 Asger Kresten Tobiasen - Hammel Cykle Klub
51 Oskar Tjørnelund Betzer - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
52 Mathias Tang Jensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
 
U15  
1 Andreas Læssø Unger - Give Cykelklub
2 Emil Levring - Næstved Bicycle Club
3 Thomas BOLME - Sandnes Sykleklubb
4 Oliver Fallahpour Søholm - Horsens Amatør Cykleklub
5 Kristian Egholm - Holbæk Cykelsport
6 Poul Holten Andersen - Amager Cykle Ring
7 Oscar Munk-Olsen - Cykle Klubben Aarhus
8 Martin Egen Kristensen - Aalborg Cykle-Ring
9 Anders vos sørensen - Nr Søby Cykel Klub
10 Peter Verdi - Cykling Odense
11 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
12 Nicklas Fonnesbech - Herning Cykle Klub
13 Nicolai Wandahl - Höllviken CK - SE
14 Victor Stokbæk - Køge Cykel Ring
15 Carl Dalton - Amager Cykle Ring
16 Acke Dahlblom - CK Bure
17 Malte Hellerup - Aalborg Cykle-Ring
18 Lucas Schrøder - Køge Cykel Ring
19 Karl Lindegaard - Cykle Klubben Aarhus
20 Lukas Lund Sørensen - Cykle Klubben Aarhus
21 Hugo Bruun van Deurs - Horsens Amatør Cykleklub
22 Marius Mørkeberg Poulsen - Køge Cykel Ring
23 Felix Fog Holst Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre
24 Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club
25 Tore Troelsen - Herning Cykle Klub
26 Simon Dalby - Holstebro Cycleclub af 1960
27 Emil Andersen - Horsens Amatør Cykleklub
28 jonas oliver michaelsen - Amager Cykle Ring
29 Frederik Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus
30 Carl Dippel Bausager - Horsens Amatør Cykleklub
31 Nis Thoe Fuglsang - Ordrup Cykle Club
32 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
33 Rasmus Perto - Cykle Klubben Aarhus
34 Gustav Stigaard Topp Lauridsen - Holstebro Cycleclub af 1960
35 Simon Vangkilde Lehmann - Køge Cykel Ring
36 Oskar Rønn - Cykle Clubben Hjørring
37 Yasin Grøn El Mahdi - Greve Cykle Club
38 Jeppe Lunding - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
39 Magnus Haugaard - Aalborg Cykle-Ring
40 Casper Blicher Nielsen - Middelfart Cykel Club
41 Philip Steenbjerg - Herning Cykle Klub
42 Magnus Machholdt - Hvidovre Cykle Klub
43 William Gudmann - Ordrup Cykle Club
44 Rasmus Bisgaard - Greve Cykle Club
45 Conrad Haugsted - Amager Cykle Ring
46 Caleb Lind - Hvidovre Cykle Klub
47 Jonas Birk Madsen - Cykle Klubben Aarhus
48 Oliver Madsen Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub
49 Sebastian B. Søndergaard - Silkeborg IF Cykling
50 Mads Nadhazi Almstrup - Cykle Klubben Aarhus
51 Andreas Christiansen - Køge Cykel Ring
52 Daniel Solving - Hvidovre Cykle Klub
53 Tobias Bjerg Jensen - Horsens Amatør Cykleklub
54 Casper Lund Larsen - Team Cycling Ringsted
55 Rasmus Wethje Jeppesen - Team Cycling Ringsted
56 Issac Rasmussen - Næstved Bicycle Club
57 William Bunde - Amager Cykle Ring
58 Jakob Ulrik Kristensen - Team Cycling Ringsted
59 Sander Granberg - Sandnes Sykleklubb
60 Jonatan Skov - Odder Cykel Klub
61 Jeppe Nytofte Petersen - Horsens Amatør Cykleklub
62 Jacob Degn Fryland - Vejle Cykel Klub
63 Tobias Bressendorff Jacobi - Greve Cykle Club
64 Daniel Lysdal Buur - Team Cycling Ringsted
65 Thor Juel Skivild - Cykling Odense
66 mathias michaelsen - Herning Cykle Klub
67 Patrick Brady - Team Cycling Ringsted
68 Mikkel Funder-Schmidt - Middelfart Cykel Club
 
U13  
1 Victor Vad - Ordrup Cykle Club
2 Daniel Weis Nielsen - Roskilde Cykle Ring
3 Silas Stensen - Cykling Odense
4 Asger Bak Jepsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
5 Mathias Hedevang Christensen - Horsens Amatør Cykleklub
6 Nikolaj Ankerstjerne Klausen - Herning Cykle Klub
7 Magne Herman Bossen - Cykling Odense
8 Jonathan Aagaard Hansen - Cykling Odense
9 Oscar Holm Lauridsen - Horsens Amatør Cykleklub
10 Anders Nytofte Petersen - Horsens Amatør Cykleklub
11 Tristan Hansen - Amager Cykle Ring
12 Magnus Ritz Fredriksen - Amager Cykle Ring
13 Victor Johannsen - Silkeborg IF Cykling
14 Kornelius Weischelfeldt - Amager Cykle Ring
15 Viktor Marinussen - Herning Cykle Klub
16 Karl-Aksel Tilly - Herning Cykle Klub
17 Ask Stigaard - Amager Cykle Ring
18 Gustav Frank Nielsen - Amager Cykle Ring
19 Jens Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus
20 Malte Hansgaard Jensen - Cykling Odense
21 Jonas Rasmussen - Greve Cykle Club
22 Magnus Krickau Ketelsen - Køge Cykel Ring
23 Nicolai Bøttger Frømling - Sønderborg Cykle Klub
24 Theo Holm - Hvidovre Cykle Klub
25 Johannes Rørby Petersen - Aalborg Cykle-Ring
26 Magnus Juel Petersen - Cykling Odense
27 Emil Kræmmergaard Kiær - Aalborg Cykle-Ring
28 Tobias Arup Levring - Næstved Bicycle Club
29 Victor Bigler - Hvidovre Cykle Klub
30 Benjamin Holtebo - Aalborg Cykle-Ring
31 Daniel Mathieu Vivier Brockhoff - Cykle Klubben Aarhus
32 Noah Bøge - Holstebro Cycleclub af 1960
33 Nicolai Andersen - Hammel Cykle Klub
34 Johan Lewis Gregersen - Amager Cykle Ring
35 Peter Bheki Kring Laursen - Amager Cykle Ring
36 Laurids Flinker Blæsbjerg - Amager Cykle Ring
37 Gustav Lauritzen - Hvidovre Cykle Klub
38 Alfred Julius Krievs - Hvidovre Cykle Klub
39 Oscar Skovgaard - Næstved Bicycle Club
40 Magnus Larsen - Næstved Bicycle Club
41 Jakob Falk Paarup - Amager Cykle Ring
42 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring
43 Gustav Bakgaard - Aalborg Cykle-Ring
44 Casper Fey - Middelfart Cykel Club
45 Kasper Christiansen - Køge Cykel Ring
 
U11  
1 Malthe Obitsø Forsberg - Cykle Klubben Aarhus
2 Jakob Resen - Amager Cykle Ring
3 Mikkel Skoubo - Team Cycling Ringsted
4 Oskar Koudal - Vejen Bicycle Club
5 Jakob Rasmussen - Team Cycling Ringsted
6 Alfred Nihlén - CK Ringen
7 Marius Prisholm - Odder Cykel Klub
8 Marius Engelbrecht Linde - Randers Cykleklub af 1910
9 Alexander Nedergaard - Middelfart Cykel Club
10 Tobias Færch - Cykling Odense
11 Casper Johannsen - Silkeborg IF Cykling
12 Alexander Louis Svenningsen - Amager Cykle Ring
13 Valdemar Oldenborg - Ordrup Cykle Club
14 Jonathan Theilmann - Odder Cykel Klub
15 Noah River Weed Hansen - Cykle Klubben Aarhus
 
U19P  
1 Tusnelda Svanholmer - Amager Cykle Ring
2 Wilma Olausson - Team Bäckstedt Hotchillee
3 Mette Egtoft Jensen - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK
4 Kristin Edda SVEINSDOTTIR - Amager Cykle Ring
5 Amanda Guldbæk Hansen - Roskilde Cykle Ring
6 Lisa Maria Jørgensen - Give Cykelklub
 
U17P  
1 Tuva Richter - Staffanstorp CK
2 Elvira Hellberg - CK Bure
3 Nadja Reichel - Amager Cykle Ring
4 Laura Auerbach-Lind - Amager Cykle Ring
5 Mille Troelsen - Herning Cykle Klub
6 Bjørk Jørgensen - Amager Cykle Ring
7 Silja Vestergaard - Herning Cykle Klub
8 Ellen Hjøllund Klinge - Cykling Odense
 
U15P  
1 Gullborg Guttesen - Herning Cykle Klub
2 Solbjørk Minke Anderson - Amager Cykle Ring
3 Miranda Hellberg - CK Bure
4 Astrid Marie Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus
5 Julie Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
6 Frida Berg - Odder Cykel Klub
7 Emma Marie Flindt Hansen - Amager Cykle Ring
8 Celina Mygdam Mikkelsen - Cykle Klubben Aarhus
 
U13P  
1 Nicolina Hansen - Amager Cykle Ring
2 Johanne Resen - Amager Cykle Ring
3 Mathilde Estvan-Slonina - Team Cycling Ringsted
4 Mikkeline Davidsen - Køge Cykel Ring
5 Ida Krickau Ketelsen - Køge Cykel Ring
6 Sofie Amalie Steen Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
7 Mette Kristine Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
8 Sofie Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
9 Aviaja Hermansen - Odder Cykel Klub
 
U11P  
1 Mille Estvan-slonina - Team Cycling Ringsted
2 lærke michaelsen - Herning Cykle Klub
3 Ida Ditlevsen - Team Cycling Ringsted
4 Emilie Hedevang christensen - Horsens Amatør Cykleklub
5 Eva Linnea Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub

DEL
KOMMENTARER

SENESTE

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST

SØNDAG

LØRDAG

FREDAG

GÅ TIL WWW.FELTET.DK

Feltet.dk

Åsvinget 5

9800 Hjørring

Tlf. 51558966

info@feltet.dk